Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] 1.8 TDDI - po wymianie rozrządu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=334185)

Mrlama 23-03-2023 09:52

1.8 TDDI - po wymianie rozrządu
 
Witam, jestem po wymianie samego paska rozrządu rolki prowadzącej i napinającej z tego co wiem.
Problem jest taki że od strony rozrządu czasami przy odpaleniu i przy zgaszeniu występuje "stuk" a na wolnych obrotach czasem występuje takie "grzechotanie", "terkotanie".
Ktoś ma pomysł z czego taki fakt może wynikać ? Z tego co wiem rozrząd tam jest dosyć prosty i nie ma czego zepsuć a jeśli by coś było nie tak to auto by miało problem z paleniem a nie ma żadnego ale te dźwięki mnie niepokoją.
Jak ktoś ma jakiś pomysł na co by można zwrócić uwagę to będę wdzięczny !

BladyPL 23-03-2023 09:55

Odp: 1.8 TDDI - po wymianie rozrządu
 
Nie chce krytykować, ale to aż taki koszt był, że nie wymieniłeś pompy wody? Ta stara teraz nie ma lekko, bo zapewne po wymianie rolek i paska działają na jej łożyska inne siły i stąd te dźwięki.

Mrlama 23-03-2023 09:58

Odp: 1.8 TDDI - po wymianie rozrządu
 
Pompa wody z tego co mi wiadomo nie jest na pasku rozrządu tylko na pasku wieloklinowym/osprzętu (jak zwał tak zwał)

tomao 23-03-2023 10:10

Odp: 1.8 TDDI - po wymianie rozrządu
 
Czyli wymienione to
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a to nie?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zmulim 23-03-2023 10:22

1.8 TDDI - po wymianie rozrządu
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Przecież pisze kolega wyraźnie że wymieniony został pasek rozrządu. Pisze również że to TDDi, więc nie rozumiem po co pytanie o łańcuch rozrządu?

Jeśli niepokoją cię dźwięki, zrzuć pasek osprzętu i odpal, sprawdź czy dźwięk się pojawia. Druga sprawa - poduszka silnika, może już ma dość? A przy rozrządzie jak pamietam, mechanicy ją zdejmują. Może tam jest przyczyna?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mrlama 23-03-2023 10:23

Odp: 1.8 TDDI - po wymianie rozrządu
 
Dokładnie tak przy czym kaseta od napędu pompy w ogóle nie była ruszana

Bump: @zmulim Właśnie też tak myślę o poduszce bo wiem że mechanicy opuszczają silnik do wymiany paska a nic innego faktycznie nie przychodzi mi do głowy i poduszka wydaje się najsensowniejszą opcją.

rajder_ 04-04-2023 11:19

Odp: 1.8 TDDI - po wymianie rozrządu
 
Miałem bardzo podobny problem z terkotaniem po stronie rozrządu, winowajcą był pasek osprzętu, po wymianie terkotanie ucichło.

Mrlama 04-04-2023 11:42

Odp: 1.8 TDDI - po wymianie rozrządu
 
Auto trafiło do mechanika. Coś tam poruszał terkot ustał ale za to pojawił się pisk z którychś rolek. Wymienił już dwie chyba prowadzącą i napinająca. Pisk nadal jest ale mechanik stwierdził że to rozleciane sprzęgło które wali po odpuszczeniu tak piszczy znaczy wysprzęglik i w rolkach nie ma już co ruszać. W skrócie pisku przed wymianą nie było a po wymianie się pojawił a mechanik zrzuca winę na sprzęgło.

zmulim 04-04-2023 13:17

Odp: 1.8 TDDI - po wymianie rozrządu
 
Miałem kiedyś przygodę właśnie w takiej Foce, i tam winny był wysprzęglik. Objawiało się to tym że gdy sprzęgło wciskałem, w pewnym momencie pojawiało się popiskiwanie, a kiedy już docisnąłem do oporu to przestawało. Możesz sam zweryfikować "teorię" mechanika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.