Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=248824)

gocek 07-08-2016 14:39

2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu
 
Witam, jakiś czas temu zauważyłem że dpf wypala się co 200km, więc stwierdziłem że do wywalenia i przy okazji Chip. Jedyna słuszna decyzja udać się do HEKO. Dpf wywalony schamowanie auta i Heko mówi że trochę dużo dymu na serii zrobiliśmy soft dymu więcej się jeszcze pokazało. stwierdziliśmy że może nieszczelność malutka gdzieś, ale już w domu pooglądałem wszystkie rury i nie ma śladu zapocenia nic, wyczyściłem filtry w zaworkach profilaktycznie, w przepustnicy również czujnik wyczyściłem i dalej to samo tzn. przy przyśpieszaniu jest sporo czarnego dymu (przy spokojnej jeździe dymi nie wiedać w wstecznym) widać nawet przy 200km/h jak się odbija od asfaltu, Egr został zaślepiony błędów zero.

Heko mówił że można wtryski wymienić spróbować, ale używki to ok 1000zł za kpl., kolejna rzecz to gdyby to były wtryski to auto by nie miało problemu z zapalaniem i poszarpywania??

ma ktoś jakieś pomysły które mogę sprawdzić zanim kupie wtryski??


Auto wyszło 176KM i 399Nm
zrobiłem teraz trasę 1600km i 0 problemów dym jak byl tak jest


Pozdrawiam
Krzysiek

juri2069 07-08-2016 14:46

Odp: Mondeo MK4 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu
 
A przed wywaleniem dpfa też dymił ? Jeśli nie to odpowiedź jest prosta.
Dziś jechałem za 2-3 letnim smax i walił na czarno jak z pieca. Z PDFem chyba nie powinno tak być ?

gocek 07-08-2016 14:59

Odp: Mondeo MK4 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu
 
DPF wyłapywał to dymienie w 80% rzadko widziałem w lusterku dym (a nie powinienem go widzieć chyba w ogóle), tylko że nie powinien wypalać się po 200km wcześniej wypalał się po 500-600,

Litwa525 07-08-2016 22:19

Odp: Mondeo MK4 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu
 
U mnie w mk3 nie szarpal tylko przydymiał, kopcil wręcz i poleciały wszystkie wtryski po naprawie koniec. Tylko u mnie nie ma pdfa...znajomy mechanik kiedyś mi mówił że po wywaleniu pdfa cze egr w kompie blokuje się kontrolke żeby nie pokazywał błędu. I podobno po czymś takim obojętnie co się będzie działo z autkiem to kontrolka silnika nie wyskoczy nie wiem ile w tym prawdy to tylko taka moja myśl

mrk26 07-08-2016 22:30

Odp: 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu
 
Jak na serii kopci to raczej wtryski, @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wie co mówi ;), na pewno by cię nie pchał w koszty na pałę ;)

gocek 07-08-2016 22:34

Odp: 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu
 
kontrolki nie mam zablokowanej:) bo w między czasie egr elektronicznie się rozsypał i po odpięciu go, wali kontrolką silnika:( a powiedz auto jeździło normalnie z tymi wtryskami?? bo u mnie zero objawów tylko dymi jak lokomotywa, jest plus bo na autostradzie nikt nie trzyma mi się ogona:), ale to dymienie....

mrk26 jeszcze przepływkę zweryfikuję podmienię z innego bo dziwi mnie fakt gdy powoli w miarę przyśpieszam dymu nie ma nawet jadąc non stop 160 -170km/h oczywiście po prostym

Litwa525 07-08-2016 22:36

Odp: 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu
 
Tylko przy przyspieszaniu miałem zasłonę dumna za sobą jak wyrównane czy to było sto czy 200 dymienie ustawalo. Tak to było lekko klepanie słychać na zimnym potem też na ciepłym ale tak to nie falowaly obroty nie wyrzucił sprezynka aż się nie rozliczamy tak że wyrzucił sprezynke i poszły do wymiany...

mrk26 07-08-2016 23:31

Odp: 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu
 
Jak byś nie miał zaślepionego egr-a to byśmy mogli po zgadywać jeszcze parę postów, ale że masz zaślepiony to raczej zakres opcji jest nie wielki, jak nie chcesz kupować nowych to wyjmij te co masz i daj do sprawdzenia, co do przepływomierza to raczej małe szanse że to będzie przepływomierz zwłaszcza że masz auto wyhamowane. Co do odpalanie to jak najbardziej może dobrze odpalać, bo nie koniecznie wszystkie wtryski mogą być o kant pupy, może być jeden wadliwy ;)

gocek 08-08-2016 12:01

Odp: 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu
 
Egr Heko zaślepił własnie po to by ograniczyć dymienie, to w takim razie pierwsze co zrobię to wtryski na stół może coś pokaże...

zal3wa 08-08-2016 19:46

Odp: 2.0tdci Dymi na czarno przy przyśpieszaniu
 
Cytat:

Napisał gocek (Post 2639378)
Egr Heko zaślepił własnie po to by ograniczyć dymienie, to w takim razie pierwsze co zrobię to wtryski na stół może coś pokaże...

Gocek daj znać co to wyszło. :wink: Bo u mnie to samo - przy przyśpieszaniu kopci. Dpf wycięty, mapy porobione, auto shamowane. Jedyna różnica to taka, że EGR-a nie mam zaślepionego (powalczę z tym w weekend). Auto normalnie pracuje, brak falowania, odpala bez problemów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.