Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] 1.4tdci zapowietrza układ (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255636)

N3xT 19-12-2016 22:16

1.4tdci zapowietrza układ
 
Witam, szukalem, lecz nie znalazlem odpowiedzi.
Mam problem z 1.4tdci, uklad paliwowy ciagle sie zapowietrza, w filtrze paliwa po nocy mam 2/3 paliwa, trzeba długo krecic az zalapie, w ciagu dnia odpala z pierwszego, tylko po nocy sa takie problemy, zapewne paliwo sie cofa.

Moje pytanie : Czy pompa paliwa ta znajdujaca sie w baku, powinna podawac paliwo do filtra poprzez przekrecenie kluczyka w DIESLU ?
Po odpieciu przewodu paliwowego dochodzacego do filtra, nic nie leci po przekreceniu kluczyka, nawet jak probuje odpalic. Bezpiecznik od niej Ok, przekaznika sprawdzic nie umiem.

AnonimowyAlkoholik 28-12-2016 16:42

Odp: 1.4tdci zapowietrza układ
 
Z tego co się orientuję w baku nie ma pompy

pawelforduser 29-12-2016 14:41

Odp: 1.4tdci zapowietrza układ
 
Cytat:

Napisał N3xT (Post 2713641)
Witam, szukalem, lecz nie znalazlem odpowiedzi.
Mam problem z 1.4tdci, uklad paliwowy ciagle sie zapowietrza, w filtrze paliwa po nocy mam 2/3 paliwa, trzeba długo krecic az zalapie, w ciagu dnia odpala z pierwszego, tylko po nocy sa takie problemy, zapewne paliwo sie cofa.

Moje pytanie : Czy pompa paliwa ta znajdujaca sie w baku, powinna podawac paliwo do filtra poprzez przekrecenie kluczyka w DIESLU ?
Po odpieciu przewodu paliwowego dochodzacego do filtra, nic nie leci po przekreceniu kluczyka, nawet jak probuje odpalic. Bezpiecznik od niej Ok, przekaznika sprawdzic nie umiem.

Tak przekręcasz i paliwo śmiga, zdjąłeś przewód i nic nie leci... zapowietrzony trzeba szukać nieszczelności.

N3xT 29-12-2016 22:06

Odp: 1.4tdci zapowietrza układ
 
No niestety, patrzylem po vin'ie w katalogu i motor 1.4tdci nie mial pompy w baku :-(

pawelforduser 30-12-2016 12:49

Odp: 1.4tdci zapowietrza układ
 
Cytat:

Napisał N3xT (Post 2717662)
No niestety, patrzylem po vin'ie w katalogu i motor 1.4tdci nie mial pompy w baku :-(

To jest rzeczą pewną.

madamsz 30-12-2016 14:14

Odp: 1.4tdci zapowietrza układ
 
Jeżeli zapowietrza się układ po dłuższym postoju to musi być gdzieś nieszczelność na przewodach paliwowych. Najszybciej coś pomiędzy filtrem a zbiornikiem, albo same szybkozłączki mogą być gdzieś uszkodzone.

Mariusz

15jokasta 03-01-2017 15:11

Odp: 1.4tdci zapowietrza układ
 
Nie ma pompy na 100%, dawno temu demontowałem i otwierałem zbiornik paliwa i tylko pływak był tam elektroniczny :) . Jak koledzy mówią, masz gdzieś nieszczelność.

EW1 03-01-2017 15:26

Odp: 1.4tdci zapowietrza układ
 
Ja przy wymianie filtra paliwa musiałem użyć tzw gruszki by odpowietrzyć układ ,ale zgodzę się z tym ,że musi być nieszczelność


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.