Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] mocy przybywaj! - odcięcie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=267999)

Pasiasty pelikan 10-08-2017 14:29

mocy przybywaj! - odcięcie
 
Witam,
Problem pojawił się ostatnio i zauważyłem dopiero przy prędkościach autostradowych. Auto przestaje mieć moc w okolicach 140-160km/h, w zależności od ukształtowania terenu (okolice 3-3,5k RPM, ale na pewno nie są to zawsze takie same obroty).

Odczucie mam podobne jak przy ustawionym limicie prędkości - po prostu więcej nie ciągnie. Gdy dodam dużo gazu bieg zrzuci się na 5tkę (automat) ale wciąż auto nie przyspiesza. Próbowałem ustawić w takiej sytuacji tempomat i z pomocą przycisków zwiększyć prędkość - wciąż nic. Nie świeci się żadna kontrolka, nie ma błędów komputera (tych podstawowych z Torque).

Dodam, że w manualnym trybie na 1,2,3 biegu idzie normalnie powyżej 6k obrotów.
Silnik 2.0 TDCi

Gdzie szukać problemu? pompa paliwa / wtryski / turbo / egr / dpf

lando 10-08-2017 15:08

Odp: mocy przybywaj! - odcięcie
 
U wróżki. Pierwszy samochód że nie wiesz o diagnostyce komputerowej? Torqu może nic nie pokazać. Minimum forscan

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

edmun 10-08-2017 15:23

Odp: mocy przybywaj! - odcięcie
 
Nieszczelność i brak ciśnienia?
Forscan i do dzieła

Pasiasty pelikan 10-08-2017 22:48

Odp: mocy przybywaj! - odcięcie
 
U0284:00-2B czyli utrata łączności z modułem aktywnej przesłony kraty wlotu powietrza.

Jak szukam po tym błędzie na forum to u większości pojawia się check engine i tryb awaryjny, co u mnie nie występuje. ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])

Wydaje mi się, że blisko jest mi do tej sytuacji: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Praktycznie po każdym zgaszeniu silnika chodzi jeszcze dmuchawa. Dodatkowo ostatnio na autostradzie (długa jazda z dużą prędkością) zauważyłem problemy z klimatyzacją - raz chłodziła, raz grzała - myślałem że ma taki kaprys, albo czynnik się kończy.

PS. Czy ten błąd może mieć związek z odcięciem mocy? Jeśli byłby to problem chłodzenia to jednak powinno się pojawić "check engine"

bestia150 11-08-2017 08:46

Odp: mocy przybywaj! - odcięcie
 
Masz pewnie zablokowaną żaluzję przed chłodnicą i silnik się gotuje. A jak się gotuje to ECU obcina moc.

Gaius1984 13-08-2017 11:37

Odp: mocy przybywaj! - odcięcie
 
Cytat:

Napisał bestia150 (Post 2842466)
Masz pewnie zablokowaną żaluzję przed chłodnicą i silnik się gotuje. A jak się gotuje to ECU obcina moc.

Tak na to wygląda - Sprawdź jeszcze oprócz przesłony stan płynu chłodzącego + Chłodnicę (może pozatykana) no i naturalnie termostat
U mnie jak się gotował silnik (nawet nie pokazywał tego na zegarach!) wchodził w tryb awaryjny= brak mocy i odcięcie klimatyzacji (tylko zwykły nawiew)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.