Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Cięźko odpala na zimnym silniku i kopci na czarno (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=287821)

acer2012 27-10-2018 15:53

Cięźko odpala na zimnym silniku i kopci na czarno
 
5 załącznik(i)
Jako mój pierwszy post więc witam wszystkich użytkowników forum i mam nadzieję że piszę w dobrym miejscu.
Posiadam mondeo mk3 2003r. 2,0 TDCI 130km.Jestem mechanikiem amatorem z zamiłowania.Auto jest po regeneracji wtrysków i wymianie pompy paliwa-sprężynka,gaśnięcie i itp...
Pompę paliwa wymieniłem sam.Przy wymianie pompy nie zabezpieczyłem koła zębatego pompy na rozrządzie i zamontowałem na oko czy czuja.Przy okazji wyczyścilem EGR i kolektor, peryferia.Po zakończonych pracach auto ciężko odpala na zimnym silniku za 3 kręceniem i kopci na czarno z małą zwiechą,przy obrotach około 2000/min.i przy przyspieszaniu na każdym biegu.Na ciepłym silniku pali od 1 kręcenia-jest ok,ale kopci na czarno dalej.Po podłączeniu kompa programem fordscan żadnych błędów,z sygnału cps state czyli wałka mam brak synchronizacji na 2 używanych czujnikach.Przesyłam pliki z jpeg z fordscana może ktoś po parametrach i danych stwierdzi w czym problem.Nie wiem czy coś z rozrządem przez montaż na czuja koła pompy paliwa,czy czujnik wałka,czy jakaś inna usterka/awaria?
reszta tutaj;
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dziękuję z góry za wszystkie sugestie.Pozdrawiam.

Tvvardy 27-10-2018 20:23

Odp: Cięźko odpala na zimnym silniku i kopci na czarno
 
Wstępnie wartości na wtryskach podchodzą do 4 czyli coś jest nie tak. Nie widzę jaka jest temp. silnika więc to może jest zimny silnik. Wpisywałeś kody po regeneracji?

bimarrrr 27-10-2018 20:33

Odp: Cięźko odpala na zimnym silniku i kopci na czarno
 
czy jestes pewny, ze na wlasciwa wartosc spojrzales...

acer2012 27-10-2018 20:43

Odp: Cięźko odpala na zimnym silniku i kopci na czarno
 
Cytat:

Napisał Tvvardy (Post 3047405)
Wstępnie wartości na wtryskach podchodzą do 4 czyli coś jest nie tak. Nie widzę jaka jest temp. silnika więc to może jest zimny silnik. Wpisywałeś kody po regeneracji?

Tak faktycznie silnik był całkowicie zimny i były to 1 próby uruchomienia,następnie odczyty pochodzą z jazdy testowej.Tak kody po regeneracji zakodowane,na starej uszkodzonej pompie zawsze odpalał od kopa a po wymianie na drugą owy foch.

kamilns 27-10-2018 23:05

Odp: Cięźko odpala na zimnym silniku i kopci na czarno
 
Rozgrzej porzadnie silnik z 20km zrob potem zatrzymaj sie niech pochodzi kolka minut na jalowym i wtedy wstaw jakie masz korekty.

acer2012 28-10-2018 06:21

Odp: Cięźko odpala na zimnym silniku i kopci na czarno
 
Cytat:

Napisał kamilns (Post 3047464)
Rozgrzej porzadnie silnik z 20km zrob potem zatrzymaj sie niech pochodzi kolka minut na jalowym i wtedy wstaw jakie masz korekty.

Na rozgrzanym też są zdjęcia w tym skròcie linku na serwer drooboxa 16 zrzutów,5 się pokrywa z tymi na forum.Fordscan tak też podpowiadał i tak też zrobiłem.

Radi12 20-02-2019 20:14

P0149 Na zimnym ciężko odpala i dymi
 
Witam mam taki problem z fordem Mondeo mk3 2.0 .. w zimę się za kopalem się w śniegu... Próbowałem wyjechać powoli to nic nie dała . Jak porzodnie mu depnelem na drugim biegu to wyjechał ale jak już wyjechałem to samochód nie miał mocy i tylko się wkrecal na obroty 2.5 dalej nie chciał .. i zaczął kopcic trochę na ciemny kolor no ciepłym silniku ... Podloczylem go pod kompa to takie błędy wyskoczyły P0149 p1564 c1301 c0915 c2400. A na zimnym go jest ciężko odpalić ale jak odpali to faluje na obrotach i mocno kopci na szaro i dalej niema mocy wszystkie błędy wskazują na pompę wtryskowa ... Jest jakiś magik który pomoże walczę z samochodem już 2 tygodnie w tym czasie wymieniłem pompę paliwowa przy zbiorniku proszę o pomoc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.