Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Szarpanie przy 2 tys obr (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297405)

MasterS-MAX 18-06-2019 15:35

Szarpanie przy 2 tys obr
 
Witam
Mam problem z s maxem 2.0 tdci 140km. Podczas jazdy około 2 tys obr auto szarpie i przerywa jakby go dlawilo, turbina po regeneracji. Sprzęgło dwumasa nowa. Elektryk wskazał egr. Został wymieniony i dalej to samo szarpanie. Czy ktoś miał coś podobnego?
Sorry ze może temat po raz któryś.

lucas4891 18-06-2019 17:02

Odp: Szarpanie przy 2 tys obr
 
Doktorat mozna napisac na podstawie tego co na tym forum bylo napisane odnosnie szarpania tegoz silnika.
Na jakiej podstawie i z jakiej przyczyny byly wymienione w/w podzespoly ?

MasterS-MAX 18-06-2019 17:19

Odp: Szarpanie przy 2 tys obr
 
Domyślam się ale nie mam głowy szukać tego na forum, podzespoły były wymienione ponieważ był już czas. Głównym celem była wymiana simeringu na wale bo lał się olej. I tak poszło dalej. Szarpanie było przed wymiana tego wszystkiego. Elektryk postawił na egr no i dziś auto odebrane po wymianie egr i to samo.

krzys125 18-06-2019 17:31

Odp: Szarpanie przy 2 tys obr
 
wprawdzie przy galaxym i 1,9 miałem takie szarpanie. wymieniane pompowtryski, filtr i jeszcze jakieś cuda na kiju łącznie z egrem, a okazała się mała dziurka w przewodzie paliwowym i na mniejszym zapotrzebowaniu na paliwo dawał radę. a jak sie wcisneło mocniej to szarpał i skakał bo dostawał lewego powietrza z paliwem.
po wydaniu 1500zł sprawę załatwiłem za kilka zł.
No ale nauka kosztuje.

lucas4891 18-06-2019 17:46

Odp: Szarpanie przy 2 tys obr
 
Cytat:

Napisał MasterS-MAX (Post 3144025)
Elektryk postawił na egr no i dziś auto odebrane po wymianie egr i to samo.

Postawil. Hmm... To zapytaj go czy w totolotka tez za cudze gra. Diagnostyka komputerowa w czsie jazdy i u kogos kompetentnego jest konieczna wydaje mi sie.
W dokladnie jakich okolicznosciach to szarpanie, przy jakim obciazeniu itd ?

MasterS-MAX 18-06-2019 17:55

Odp: Szarpanie przy 2 tys obr
 
Elektryk robił diagnostykę podczas jazdy, na wykresie pokazało mu ze wtedy kiedy powinien włączyć się egr przy 2 tys obrotów jest szarpanie, kiedy egr wpadł w tryb awaryjny szarpania nie było i wykres prosty. Mniej więcej 2 tys obrotów czy na 2 biegu czy 3, utrzymując stałe 2 tys obr szarpanie czuć jeśli dodaje gazu jest mocniejsze szarpniecie jakby się zadlawil i dalej jedzie normalnie. Zauważyłem również że przy zmianie biegu np z 2 na 3 jest dziwny dźwięk jakby zgrzyt nie do napisania, powiedział że to egr upuszcza powietrze jakby blow off

lucas4891 18-06-2019 19:06

Odp: Szarpanie przy 2 tys obr
 
Po wymianie EGR-u byly wykasowane adaptacje?
Jakis blad wywlilo odnosnie EGRu? Bycmoze, ze problem jest we wtyczce albo jego okablowaniu

MasterS-MAX 18-06-2019 19:25

Odp: Szarpanie przy 2 tys obr
 
Jutro mam się kontaktować z diagnosta i będzie kombinował. Ale po wymianie egr nic nie było kasowane ani podłączane pod kompa. Jeszcze parę dni przed wymiana zapalal się check engine ale sam sobie gasl i tak co chwilę

lucas4891 18-06-2019 20:27

Odp: Szarpanie przy 2 tys obr
 
Cytat:

Napisał MasterS-MAX (Post 3144063)
Ale po wymianie egr nic nie było kasowane ani podłączane pod kompa

A powinno

MasterS-MAX 18-06-2019 20:29

Odp: Szarpanie przy 2 tys obr
 
Myślisz że po skasowaniu jakiegoś błędu może byc lepiej bądź ustarka by zniknela?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.