Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Po remoncie tylnego zawieszenia lekko ściąga. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296109)

hepos 15-05-2019 19:55

Po remoncie tylnego zawieszenia lekko ściąga.
 
Witam
Zrobiłem u mechanika remont zawieszenia tylnego. Wymieniłem cukierki, 4 wahacze , tuleje przy sprężynach łączniki i odboje. Wymieniane również były sruby. Części lemforder. Po remoncie zrobiona geometria. Niestety po tej naprawie auto minimalnie znosi w prawo. Przed naprawą jechał jak po sznurku. Teraz po okolo 60 metrach jazdy zaczynam byc na pasie obok. Pomyslalem że jestem przerwazliwiony wiec pojechałem na te samą trase focusem. Nic nie ściągało.
Opony w mondeo kupowałem nowe w kwietniu czyli poprzednie zawieszenie nie miało szans ich uszkodzić.

Z mechanikiem się nie dogadam bo twierdzi że mam wydruk i geometria jest ok. Twierdzi ze ściąga bo jest spadek drogi. Tylko dlaczegilo focus jedzie na tej drodze prosto?

Czy ktoś miał podobny problem z mk4? Kupa kasy wydana a jest gorzej niż bylo.

Załączam wydruk geometrii

https://i.ibb.co/C2pcfc1/20190515-154020.jpg

lucas4891 15-05-2019 20:17

Odp: Po remoncie tylnego zawieszenia lekko ściąga.
 
Albo opony faktycznie ułożyły się do poprzedniego zawieszenia, albo wydruk nie ma nic wspólnego z rzeczywistością

hepos 15-05-2019 20:26

Odp: Po remoncie tylnego zawieszenia lekko ściąga.
 
Opony na poprzednim zawieszeniu zrobiły raptem 2000 km. A do tego nie ściągało...
Mechanik raczej dobry polecany na forum raczej nie sądzę ze nie oddał ba geometrię..

lucas4891 15-05-2019 20:36

Odp: Po remoncie tylnego zawieszenia lekko ściąga.
 
Zakładam, ze ciśnienie w oponach sprawdzone?

hepos 15-05-2019 20:37

Odp: Po remoncie tylnego zawieszenia lekko ściąga.
 
Zakładam, ze mechanik nie spuscił powietrza. 2 dni temu było dobrze :) jutro skontroluję choć bez większych nadziei

koszka 15-05-2019 21:00

Odp: Po remoncie tylnego zawieszenia lekko ściąga.
 
A jak mechanik skrecal zawieszenie to robil to na opuszczonym samochodzie czy zaaieszenie wisialo w powietrzu i tak skrecil?

hepos 15-05-2019 21:09

Odp: Po remoncie tylnego zawieszenia lekko ściąga.
 
To mechanik specjalizujący sie w Fordach. Naprawiał niejednemu klubowiczowi. Zakładam że zna sie na rzeczy i ze dokręcał na opuszczonym zawieszeniu.
O tym to nawet ja wiem ze tak się powinno robić a co dopiero mechanik...
Jak widać w moim pierwszym poście jest pewny swej roboty.

radkor 15-05-2019 21:26

Odp: Po remoncie tylnego zawieszenia lekko ściąga.
 
Cytat:

Napisał hepos (Post 3131433)
Mechanik raczej dobry polecany na forum raczej nie sądzę ze nie oddał ba geometrię..

Robiłeś pewnie u Pawła. Również niedawno robiłem u niego zawieszenie i złego słowa na robotę chyba powiedzieć nie mogę. Została ustawiona geometria (w innym warsztacie).
Wydruk mam takiego samego typu jak Twój, ale oczywiście z trochę innymi wartościami. Auta mi nie ściąga. Ściągało wcześniej, na zimówkach, które tak miały niestety od nowości.
Spróbuj przełożyć koła lewe/prawe jeśli masz bieżnik asymetryczny lub chociaż przód/tył jeśli masz kierunkowy.

hepos 15-05-2019 21:43

Odp: Po remoncie tylnego zawieszenia lekko ściąga.
 
Tak robiłem u p. Pawła. Niestety ciężko będzie udowodnić ze sciąga, bo kierownicy z rąk nie wyrywa.

Myślałem że może moj przypadek jest częsty i ze np po remoncie zawieszenia to sie zdarza.

radkor 15-05-2019 21:46

Odp: Po remoncie tylnego zawieszenia lekko ściąga.
 
Zrób jak napisałem. Podmień koła. Jeśli będzie nadal ściągać to kwestia zawieszenia (zła zbieżność?). Jeśli nie będzie ściągać to kwestia opon. Prostszego testu nie ma.
No a przede wszystkim ciśnienie do sprawdzenia. Dokładnie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.