Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] 2.0 TDCI brak przyspieszania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307515)

qaz3011 22-03-2020 08:49

2.0 TDCI brak przyspieszania
 
Witam. Mój focus dobrze przyspiesza do 3 biegu a od 4 do 6 to trochę przyspieszy, brak mocy, trochę przyspieszy brak mocy itd. Filtry wymieniłem 5 tyś km temu.

Macie jakiś pomysł gdzie może być problem?

gibaj 22-03-2020 08:55

Odp: Focus mk2 2.0 TDCI problem z przyspieszaniem
 
turbina,wtryski,złe paliwo, przepływomierz ,dziurawy dolot
pisać dalej?
podłącz kompa

bartecki92 23-03-2020 07:28

Odp: Focus mk2 2.0 TDCI problem z przyspieszaniem
 
Cytat:

Napisał qaz3011 (Post 3236366)
Witam. Mój focus dobrze przyspiesza do 3 biegu a od 4 do 6 to trochę przyspieszy, brak mocy, trochę przyspieszy brak mocy itd. Filtry wymieniłem 5 tyś km temu.

Macie jakiś pomysł gdzie może być problem?

W 80% to czujnik kopiowania turbiny, niektórzy zgłaszają, że pomogła im wymiana elektrozaworu sterowania turbiną (ten brązowy pod maską Pierburg)
Jeszcze inni mówią, że dopiero po wymianie turbiny przeszło. Jednemu agentowi przeszło po wgraniu nowej mapy do silnika.

Ja bym szukał problemu w turbinie i jej sterowaniu.

lucas4891 23-03-2020 18:44

Odp: Focus mk2 2.0 TDCI problem z przyspieszaniem
 
Cytat:

Napisał qaz3011 (Post 3236366)
a od 4 do 6 to trochę przyspieszy, brak mocy, trochę przyspieszy brak mocy itd.

Przy bucie w podłodze taki fenomen czy bez znaczenia ?

qaz3011 04-04-2020 14:29

Odp: 2.0 TDCI brak przyspieszania
 
Jeśli chodzi o zawór Pierburg, była w nim taka gąbeczka którą wyczyściłem chodziaż nie wyglądała na brudną - nie pomogło, wyczyściłem przepływomierz na tyle na ile było to możliwe - też nie pomogło ale jak odpiąłem wtyczkę od przepływomierza to przyspiesza dobrze...Czy w takiej sytuacji można stwierdzić że winny jest przepływomierz?

Dzięki

gibaj 05-04-2020 05:57

Odp: 2.0 TDCI brak przyspieszania
 
tak

Lukasz2525 05-04-2020 11:37

Odp: 2.0 TDCI brak przyspieszania
 
A co powinno się dziać po odlączeniu przepływomierza? I czy jest to faktycznie zauważalne?

schizm 05-04-2020 17:52

Odp: 2.0 TDCI brak przyspieszania
 
Zamuli Ci auto i w ogóle nie będzie przyspieszać.

Lukasz2525 05-04-2020 19:16

Odp: 2.0 TDCI brak przyspieszania
 
Czyli u mnie jak nie ma zauważalnej różnicy to przepływomierz źle pokazuje? Bo po odłączeniu się w sumie nic nie dzieje, ale po zasłonięciu go taśmą był dosyć słaby, przygasał przy ruszaniu, tylko wyjechałem z podwórka i musiałem go rozwinąć. Więc wiem ze cos tam działa, a po odłączeniu go auto powinno chodzić na takich domyślnych ustawieniach i nadal pracować w miarę poprawnie. Dla tego pytam co powinno się wydarzyć i czy tym sposobem można to na 100% zdiagnozować, bo jak kiedyś patrzyłem to przepływomierze kosztowały 350-550 zł, nie wiem jak teraz, więc ogólnie szkoda byłoby wtopić pieniądze bez pewności.

Dobra, trochę potaniały, jest Delphi za 200 złotych lub Pierburg za 270. Więc czy przepływomierz można zdiagnozować lub pomierzyć i czy przez niego może palić 4-5 litrów za dużo, ale mieć moc i jeżdzić normalnie?

EW1 06-04-2020 14:12

Odp: 2.0 TDCI brak przyspieszania
 
Autorowi tematu polecam zacząć od szukajki i czytanie tego co już na tym forum jest a oto kilka podobnych tematów znalezionych w minutę
Cytat:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.