Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,6 TDCi] Czyszczenie wtrysków TDCI(preparaty). (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116935)

Garbobolok 09-12-2010 20:39

Czyszczenie wtrysków TDCI(preparaty).
 
1.Co sądzicie o środkach które czyszczą wtryski?Są różne firmy i zastanawiam się który użyć a do wyboru są:
-Liqui Moly Diesel Spulung
-Motul Diesel Clean
-FORTE DIESEL FUEL CONDITIONER
-STP FORMUŁA DO CZYSZCZENIA WTRYSKIWACZY
Powód użycia jest taki że auto nie równo pracuje gdy jest zimny.

MaroX 10-12-2010 09:12

Odp: Czyszczenie wtrysków TDCI(preparaty).
 
Cytat:

Napisał Garbobolok (Post 1555669)
1.Co sądzicie o środkach które czyszczą wtryski?Są różne firmy i zastanawiam się który użyć a do wyboru są:
-Liqui Moly Diesel Spulung
-Motul Diesel Clean
-FORTE DIESEL FUEL CONDITIONER
-STP FORMUŁA DO CZYSZCZENIA WTRYSKIWACZY
Powód użycia jest taki że auto nie równo pracuje gdy jest zimny.



Jeżeli już czyścimy - o ile wtryskiwacze nie sa zużyte tylko zapieczone/zabrudzone nagarem - to najskuteczniejsze jest czyszczenie mechaniczne. ;)
Z podanych wyżej polecane są Liqui Moly i Motul Diesel Clean. Niekiedy to pomaga. Ale jest też wielu przeciwników (głównie warsztaty zarabiające na wymiane wtryskiwaczy) którzy twierdzą że to nic nie daje, a mimo to oferują te produkty :)
Why? - Wiadomo czemu ;)
Ale tak jak powiedziałem, na zużycie mechaniczne nic nie pomoże :?

vqsoft 10-12-2010 10:20

Odp: Czyszczenie wtrysków TDCI(preparaty).
 
forte diesel conditioner
i najelpiej nie w dolewce do paliwa tylko praca na nim + troche ON

Garbobolok 10-12-2010 12:20

Odp: Czyszczenie wtrysków TDCI(preparaty).
 
Zakupiłem dzisiaj takie coś [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] więc zdam relacje co i jak :)Pozdrawiam

mkaminski100 14-12-2010 11:49

Odp: Czyszczenie wtrysków TDCI(preparaty).
 
Preparaty jezeli maja pomoc to tylko tak, zeby silnik na nich pracowal, a nie dolewane.
Forte jest dobre, liqui Moly tez jest super tylko, ze trzeba podlaczyc bezposrednio pod pompe. Wielu ludziom ocalilo to potrzeby regenracji wtryskow. Ja sam czyscze je mechanicznie i wlasnie ozywilem tdci ktore przeszlo 3 mechanikow (w tym ASO) i nic nie potrafili poradzic poza wymiana ECU.
Jezeli silnik pracuje nierowno to na poczatku zajalbym sie czystoscia EGRa i kolektora dolotowego.

Grzechu_84 01-06-2011 17:37

Odp: Czyszczenie wtrysków TDCI(preparaty).
 
Czy może ktoś z kolegów opisać efekt po zastosowaniu któregoś z tych specyfików?? Pomaga?

mkaminski100 02-06-2011 08:48

Odp: Czyszczenie wtrysków TDCI(preparaty).
 
Cytat:

Napisał Grzechu_84 (Post 1662757)
Pomaga?

A na co ma pomoc? Jak ktos naprawia uszkodzone wtryski czy silnik to nie, nie pomaga. Jezeli tylko szukasz czegos co delikatnie wyciszy silnik i moze pozwoli na lepszy start to moze pomoc. Tylko, ze jakies sensowne efekty bedzie widac jak auto ma min 150-200k najechane i najbardziej widoczne w starszych dieslach. W 2.0 tdci z Focusa roznicy nie widac ogromnej, ale w Mondku silnik zaczal mniej "mlotowac".
Ja uzywam Liqui Moly

grisza76 02-06-2011 19:02

Odp: Czyszczenie wtrysków TDCI(preparaty).
 
Na pytanie czy pomaga, koledzy powyżej odpowiedzieli dość jasno. Osobiście polecam czyszczenie maksymalnie skoncentrowanym preparatem (min. to Motul, wg mnie najlepszy to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]). Jak osiągnąć dobre stężenie? Jest na to kilka sposobów, a dobrze opisane jest to tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

DUK45 20-12-2011 20:05

Odp: Czyszczenie wtrysków TDCI(preparaty).
 
Panowie a jak dodam liqui molly do zbiornika gdzie bedzie np 10 litrów ON przyniesie to taki sam efekt? bo nie chce odpinać przewodów od pompy pod blokiem bo jak zapowietrzy mi się układ to bedzie lipa:(

mkaminski100 20-12-2011 20:48

Odp: Czyszczenie wtrysków TDCI(preparaty).
 
Efekt nie bedzie taki sam, ale jaki masz problem w 2.0, zeby plukac?
Efekty widac w systemach Delphi, ale juz w nowszych nie ma powalajacej roznicy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.