Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=300438)

ołowiany 11-09-2019 20:44

Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania
 
Cytat:

Napisał tomaszjan31 (Post 3172831)
Z panorama na pewno jaśniej, zimą jakoś przytulniej. Nie parują szyby, Można szybko przewietrzyć wnętrze. Na noc zostawiasz uchylony dach i nie bedzie capić pozostawionymi ciuchami po treningu:D

Za cenę otwieranego dachu można kupić naprawdę dobrą pralkę.., albo dwie nieco słabsze, ale też niezłe. :)

tomaszjan31 11-09-2019 21:52

Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania
 
Cytat:

Napisał ołowiany (Post 3172963)
Za cenę otwieranego dachu można kupić naprawdę dobrą pralkę.., albo dwie nieco słabsze, ale też niezłe. :)

Pralki już zakupione miałem, a samochodu z szybrem jeszcze nie

danwit2 12-09-2019 09:24

Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania
 
Cytat:

Napisał ołowiany (Post 3172963)
Za cenę otwieranego dachu można kupić naprawdę dobrą pralkę.., albo dwie nieco słabsze, ale też niezłe.

Zapewne można, tak samo za jak cenę Kugi bez otwieranego dachu można kupić 2 słabsze samochody :) Kwestia gustu, potrzeb, fanaberii, itp...:)

zygert 12-09-2019 10:46

Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania
 
Bierz z szyberdachem. W fordzie to komedia z cena 3tys., u innych trzeba liczyc sie z wydatkiem nawet 6tys. Zaleta to przedewszystkim blyskawiczne przewentylowanie auta przed zalaczeniem klimy. Nagrzewanie wieksze lub mniejsze zalezy jaki kolor auta jak czarny bez szyberdachu to bedzie na bank gorac, jak bialy bedzie zdecydowanie chlodniej jak z szyberdachem, ale zawsze w upalne dni mozna pozostawic uchylony i jest chlodniej. Dla mnie najwieksza wada jest nizszy sufit, nie wiem jak jest w f. kuga, ale w innym aucie to mnie irytowalo i mialem przez to kompromisowe ustawienie fotela - bardziej lezac, wiec koniecznie to sprawdz. Co do hakow, felg jak slusznie ktos zauwazyl mozna dokupic pozniej, z dachem nie zawalczysz. Przy odsprzedazy auta masz przewage nad innymi bo jednak z taka opcja auta szybciej sie sprzedaja z uwagi ze auto ciekawsze. Jasniej w aucie to oczywiste, halas moze w kudze to jest niedopracowane w paru jezdzilem i nic.
A i auto troche ciezsze jezeli ktos stawia na osiagi to kg do kupki i z wszystkimi systemami zamiast 8s mamy 9s tak wyolbrzymiajac ;)
Ja bym bral, tym bardziej, ze ford nie chce az tak duzo. Fele kupisz na alledrogo nawet nowki fordowskie za ulamek ceny z aso. Albo jakies uzywki z oponkami. 18tki sa zacne wygladowo, na dobrym asfalcie super przyczepnosc, ale podnosza halas, a na slabej drodze na koleinach auto mocno niestabilne i trzeba uwazac i mocno trzymac kierownice. Dla mnie w 18tkach czy 19tkach w goodyear'ach jest wspanialy gruby rant gumy i nie wiem co by trzeba bylo robic aby zarysowac fele, a przy 16 czy 17tkavh trzeba juz uwazac. Do felg nawiazuje do focusa gdzie jest 235/45 R18.

ellocco 12-09-2019 11:01

Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania
 
Cytat:

Napisał zygert (Post 3173086)
A i auto troche ciezsze jezeli ktos stawia na osiagi to kg do kupki i z wszystkimi systemami zamiast 8s mamy 9s tak wyolbrzymiajac ;).

Ciężar wzrasta czyli będzie bardziej niestabilne w zakrętach. W związku z grubym i dużym powierzchniowo szkłem środek masy wędruje ku górze. doświadczyłem to w 2 wersjach Peugeota 508 sw z i bez panoramy.

Michał_ZGR 12-09-2019 12:48

Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania
 
Cytat:

Napisał ellocco (Post 3173090)
Ciężar wzrasta czyli będzie bardziej niestabilne w zakrętach. W związku z grubym i dużym powierzchniowo szkłem środek masy wędruje ku górze. doświadczyłem to w 2 wersjach Peugeota 508 sw z i bez panoramy.

zawsze możesz dać niższe zawieszenie i szersze koła....
masakra. Czy to wyścigówka?

sekcja11 15-09-2019 10:50

Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania
 
Nie bierz tego panoramicznego zbędny gadżet
ja jeżdżę 4 lata i w lato piekarnik a córka miała radosc tylko tydzień a później nie zwracała na to uwagi nawet w nocy pełnej gwiazd

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

tomaszjan31 15-09-2019 19:45

Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania
 
Cytat:

Napisał sekcja11 (Post 3173855)
Nie bierz tego panoramicznego zbędny gadżet

Wnioskuję że kolega z rocznika 2009 ma panorame, a teraz jest szyber/panorama

EdekE 18-09-2019 13:49

Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania
 
Ja tez jestem za szyberdachem - polecam! W niczym nie przeszkadza, a jak już jest - to tylko dodatkowy atut!!!

Audi'ofil 21-09-2019 14:36

Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania
 
Panoramy w kugach 2014/2016. Bardzo rzadko używana.
Minusy jak koledzy wcześniej pisali. Dodatkowo musisz uważać na box (jeśli takowy zamontujesz). Przy niskich relingach (np. Thule edge) nie uchylać dachu, bo szyba haczy i blokuje się na relingach.
Masz rację, że hak, fele możesz zmienić. Z panoramą może być trudniej.
Znasz + i -. Wybór należy do Ciebie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.