Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wymiana akumulatora jak to zrobić ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=183482)

cristophparis 03-06-2013 20:22

Wymiana akumulatora jak to zrobić ?
 
Witam wszystkich.Chcę was poprosić o pomoc(wskazówki),w temacie wymiany akumulatora.
Zakupiłem akumulator do mojego esia,jednak próbując sie zabrac do wymiany stwierdzilem iz nie bedzie to takie latwe.Ciężki dostep i malo miejsca do manipulacji przy nim sklonily mnie wlasnie do napisania tego postu.
Uprzedzam z góry ,że szukalem podobnego tematu na naszym forum , jednak nic konkretnego w tym temacie nie znalazlem.
Bardzo bym prosił o opisanie kolejnych czynności przy probie wyciągnięcia starego :),w druga stronę myślę że sobie poradzę. :lol:
Z góry dziękuje i pozdrawiam

Tommsonn 03-06-2013 21:59

Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
Nic trudnego w tym nie ma. Zdejmujesz plastikową obudową, potem luzujesz metalowe mocowanie, wysuwasz akumulator, odpinasz klemy...Pamiętaj, żeby mieć kod do radia gotowy.

NIUTEK74 03-06-2013 22:00

Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
Prosta sprawa ja wymieniam akumulator w S-max w 5 min musisz zdemontować obudowę filtra powietrza i trochę pokombinować z jej wydobyciem trochę przeszkadza zbiornik płynu hamulcowego potem odkręcasz blokadę akumulatora i go wysuniesz to odkręcisz + apotem -i posprawie

MAG 04-06-2013 06:25

Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
Ja tylko dopowiem ze oslona aku jest na wcisk momtowana, ale mocno siedzi i za pierwszym razem ciezko ja wyciagnac. Jak sie z ni uporasz to reszta to juz pikus.
Oczywis ie zaczynasz zabawe os demontazu puchy filtra powietrza

MikiJ 04-06-2013 06:58

Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
Koledzy, napiszcie proszę ile lat wytrzymały u Was oryginalne akumulatory.
Mój ma piąty rok ale już kilka razy pojawił się komunikat o rozładowanym aku po kilku minutach stania na wyłączonym silniku z zapalonymi światłami – więc domyślam się że aku już ma małą pojemność i czeka mnie pewnie wymiana.

greegi 04-06-2013 07:07

Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
Ja też wymieniałam swój po 5 roku. Za to w Astrze akumulator wytrzymał 9 lat :)

dikileiden 04-06-2013 08:00

Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
Mój wytrzymał 3 lata ,sporo zależy od wyposażenia auta . Na pewno webasto daje sporo popalić akumulatorowi . Nowy aku warto kupić ''mocniejszy '' niż ten standardowy.
Ja kupiłem Akumulator Bosch S5 , 85Ah 800A . Super aku.

paablod 04-06-2013 10:04

Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
Cytat:

Napisał MikiJ (Post 2024000)
Mój ma piąty rok ale już kilka razy pojawił się komunikat o rozładowanym aku po kilku minutach stania na wyłączonym silniku z zapalonymi światłami – więc domyślam się że aku już ma małą pojemność i czeka mnie pewnie wymiana.

Może jeszcze wystarczy porządnie naładować? Miałem tak samo, ale w serwisie uświadomiono mnie, że nie potrafię obsługiwać akumulatora.

MAG 04-06-2013 12:28

Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
Mój aku wytrzymał 4,5 roku - wymieniłem go w grudniu 2011

renjan 04-06-2013 13:18

Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
jezeli wytrzyma (a wskazania są na to ) do września to bedzie 6 lat


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.