Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford EcoSport (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=195)
-   -   [EcoSport 2017- ] Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277408)

B4Bci4 z Bydzi 16-02-2020 22:06

Odp: Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
 
zamówiłem wczoraj dla żony w wersji ST Line, ciekawe ile będę czekał? po jeździe próbnej bardziej jej się podobał Eco niż Fiesta

boncio 18-02-2020 11:18

Odp: Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
 
Ale niespodzianka, Ford jednak dodał do Ecosporta kamerę przednią, czyli rozpoznawanie znaków (z inteligentnym ograniczeniem prędkości) i unikanie kolizji jako standard. Automatyczne światła długie i driver alert wymagają dopłaty (albo pewnie tylko aktywacji ;) bo kamera jest)
Co dziwne według cennika nie ma obowiązkowego utrzymania na pasie :?

Powrócił diesel do oferty i to 2 wersjach mocy.
Chyba są lepsze pakiety, na pewno tańsza jest nawigacja z B&O.
Za to Trend nie ma nawet radia...

_TrotyL_ 20-03-2020 17:50

Odp: Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
 
Nie wiem czy bylo, ale dodam swoje spostgrzezenie w/s tego wspanialego wozu:
jest on w calosci z blachy ktora normalnie rdzewieje i lapie magnes. Troche mnie to zdziwilo, przyzwyczailem sie ze jesli nowe auto to sie lampki na magnesie na masce nie da przykleic, pozatym w innych miejscach rdza.

boncio 21-03-2020 12:31

Odp: Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
 
Cytat:

Napisał _TrotyL_ (Post 3235909)
z blachy ktora normalnie rdzewieje i lapie magnes

A jaka ma być maska, z kwasówki lub aluminium w aucie klasy B? :572:
Normalna stal tzw. czarna do ocynku i lakierowania, czyli ferromagnetyczna.
Wyobraź sobie, że nawet niektóre gatunki stali nierdzewnej są ferromagnetyczne. Tylko najlepszej jakości kwasówki nie trzyma się magnes.
Masz auto z USA więc nie dziwne, że wychodzi rdza.

piotrzygmunt 07-12-2021 16:36

Odp: Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
 
Kilka dni temu dokonałem przedpłaty na Ecosporta w wersji Active. Samochód mam dostać w maju 2022 r. A teraz nie jestem przekonany o słuszności tego wyboru. Poczytałem trochę opinii. Były różne. Czy pomoże ktoś rozwiać moje wątpliwości? Najbardziej mi się nie podoba otwieranie bagażnika, brak koła zapasowego (czy zestaw naprawczy się sprawdza?) Czy może lepiej zakupić na Allegro dojazdówkę z lewarkiem i kluczem do kół?

inzKot 07-12-2021 22:49

Odp: Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
 
A mój amerykaniec od dziś oficjalnie może poruszać się po drogach, nie mogę pojąć po jakie licho w aucie przeprawowym (po miejskich krawężnikach i dziurach) dali tak twarde zawieszenie. Nie wiem czy czasem po prostu nie trafiłem takiej sztuki,bo jednego amerykańca próbowałem. Ciekawe jak EU, ale tego już nie sprawdzę. Touran przy nim to jak rejs łabją. Zaczynam poważnie myśleć nad zmiękczeniem. ;/

TOMAS 09-12-2021 22:22

Odp: Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
 
Cytat:

Napisał piotrzygmunt (Post 3384128)
Najbardziej mi się nie podoba otwieranie bagażnika, brak koła zapasowego (czy zestaw naprawczy się sprawdza?) Czy może lepiej zakupić na Allegro dojazdówkę z lewarkiem i kluczem do kół?

Żona użytkuje 2.5 roku i na szczęście nie musiała używać zestawu. Dojazdowka nie zmieści się do bagażnika. Jedyna opcja to koło na drzwi bagażnika, tylko nie możesz mieć wtedy kamery cofania.

Kolo68 12-12-2021 09:23

Odp: Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
 
Witam wszystkich. Użytkuję ten samochód od około 2 lat i po wyjeździe z salonu zakupiłem koło dojazdowe w wymiarze do tego pojazdu, które w pełni mieści się w bagażniku na leżąco. Podłoga wchodzi na pierwszy od góry poziom i jest około 2 cm przestrzeni od dołu przy drzwiach, co pomaga dobrze podnosić podłogę do góry. Według mnie, to mi nie przeszkadza, bo pod podłogą mam dwa małe schowki obok koła na różne drobiazgi do samochodu. Podnośnik włożyłem w miejsce, skąd wyjąłem zestaw naprawczy. Choć mam w AC wariant naprawy koła, to jestem spokojniejszy przy podróżowaniu w dalsze trasy. Fakt, że bagażnik zmniejsza się, ale jestem spokojniejszy. Pozdrawiam.

Martini149 09-02-2024 22:32

Ford ecosport skrzynia automatyczna
 
Jaki model skrzyni występuje w tym aucie ?

Grzybowóz 10-02-2024 11:26

Odp: Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
 
Dla 1.0 ecoboost po 2018 Getrag 6MTT215 z kiepsko dobranym przełożeniem głównym (4.59), przez co auto wydaje się jeszcze większym mułem niż jest. Na 5 możesz jechać 200 a na 6 prędkość spada. Dla porównania Fiesta z tą skrzynią ma i tym silnikiem ma 3.94 a Focus 4.353


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.