Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79921)

grzegorz914 03-10-2009 06:49

5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Witam
ford wydal poprawke dla wszystkich ktorzy nie maja uszczelki odprowadzajacej wode z tylnej klapy dalsze info na PM.

TOMAS 03-10-2009 10:29

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Grzegorz914 to nie jest news, temat już znany od dawna a ja już jestem ok roku po wymianie na taką szybe w uszczelką. Temat był juz poruszany w tym topicu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i jest znany. Poprostu składa się reklamacje w ASO zamawiają nową szybę z uszczelką i wymieniają na gwarancji

grzegorz914 03-10-2009 17:16

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1257358)
Grzegorz914 to nie jest news, temat już znany od dawna a ja już jestem ok roku po wymianie na taką szybe w uszczelką. Temat był juz poruszany w tym topicu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i jest znany. Poprostu składa się reklamacje w ASO zamawiają nową szybę z uszczelką i wymieniają na gwarancji

niestety niedotyczy to wymiany szyby instalowane sa dodatkowe splywy na wode po obu stronach szyby aktualizacja z wczoraj wiec nowa.

Leonzaw 11-10-2009 00:36

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
grzegorz914 czy coś było także poruszane w sprawie klapy od kombiaka??

mir200 11-10-2009 18:32

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
w moim kombiaku rzeczywiście trochę leje się po bokach szczególnie przy dużym deszczu.(do bagażnika nie leje się). ale ostatnio porównywałem Qashqaia kumpla i wygląda to podobnie- też kapie bokami.

keisim 13-10-2009 22:52

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
mir - to ja Ci zazdroszczę bo w moim kombi leci na całej szerokości klapy i to już jest problem :) Spodnia część klapy jest źle wyprofilowana, powinna tam być rynienka, która kierowałaby wodę do narożników.

BTW... gdzieś ta woda spływać musi i w kombi zwykle spływa właśnie z narożników klapy. Niestety księgowi Forda stwierdzili, że inżynierowie powinni skupić się na core'owej funkcjonalności samochodu i takie pierdoły zostawili zapewne na facelift. W przypadku hatcha klientela zmusiła ich jednak to nieco szybszej reakcji... bo woda w bagażniku to już zdrowe przegięcie.

Leonzaw 13-10-2009 22:58

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
na początku kilka razy miałem wodę za kołnierzem teraz nawet jeżeli pada to nauczyłem się że muszę otworzyć i chwilkę odczekać aż woda zleci i wtedy ciągnąć do góry ... no niestety dalej leci to co napada ale to co z klapy spłynie już

keisim 13-10-2009 23:11

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Tia... a przy tankowaniu to tylko do pierwszego odbicia... a jak Convers zawiedzie to kluczyk 10mm... a na ksenony to nie dmuchać bo zaparują... a z podłokietnika to korzystać tylko w razie konieczności bo koniec jego bliski.. a w deszczu to nie za szybko jechać bo strugi na szybach robić się będą...

Jakie to czasy dla nas kierowców nastały?... uczyć się trzeba na każdym kroku :)

Leonzaw 14-10-2009 00:07

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
keisim no cóż poradzić, ale wiesz że człowiek do wszystkiego moze się przyzwyczaić ... później mu to wchodzi w nawyk i już nawet nie uważa że to wada jest ;)

kristof70 14-10-2009 07:25

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
marudy nie narzekajcie już :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.