Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Samodzielna wymiana oleju a utrata gwarancji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279982)

Pietroph 24-04-2018 11:53

Samodzielna wymiana oleju a utrata gwarancji
 
Witam wszystkich!
Mojemu focusowi strzelilo 3000 km i chcialbym zmienic mu olej. Zazarte dyskusje na temat zasadnosci wymiany tocza sie w innym temacie wiec z gory prosze ich tu nie przenosic. Moja watpliwosc jest nastepujaca. Czy w przypadku gdy zamontuje oryginalny filtr forda ASO jest w stanie stwierdzic, ze w miedzyczasie zmienialem olej i przez to odmowic mi w przyszlosci napraw gwarancyjnych? Czy na korku, filtrze sa jakies plomby badz inne zabezpieczenia chroniace przed ingerencja osob trzecich? Wymiana oleju jest czynnoscia absolutnie podstawowa i zawsze wykonywalem ja sam. Na przegladach gwarancyjnych naturalnie nie mam wyjscia i musze zgodzic sie na wymiane oleju przez ASO. Natomiast gdy chce zmienic olej wczesniej we wlasnym zakresie wydaje mi sie to bezsensowne aby placic kupe kasy za tak podstawowa czynnosc. Podzielcie sie wiedza w tej kwestii.

langolier 24-04-2018 12:26

Odp: Samodzielna wymiana oleju a utrata gwarancji
 
Ja wymieniałem w każdym nowym aucie po ~3kkm i nigdy nie miałem problemów.

hindus 24-04-2018 12:29

Odp: Samodzielna wymiana oleju a utrata gwarancji
 
Na kompie chyba trzeba zaznaczyć wymianę - zobacz [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ale jak nie zresetujesz to najwyżej za szybko Ci wywali komunikat (jeśli w ogóle, bo mam wrażenie, że to niektórym działa losowo)

juri2069 24-04-2018 12:52

Odp: Samodzielna wymiana oleju a utrata gwarancji
 
A kto się zorientuje , że olej został wymieniony ? Filtr fomoco, olej i tak będzie czarny.
A po co zmieniać komunikat o zmianie oleju skoro i tak pewnie jest ustawiony na 20 kkm ? Więc czy zmieniasz czy nie zmieniasz to nic się nie zmieni

langolier 24-04-2018 12:55

Odp: Samodzielna wymiana oleju a utrata gwarancji
 
Rozumiem, że chodzi o ponadprogramową zmianę oleju poza ASO.
Po co więc cokolwiek wpisywać w komputer ? Przyjdzie czas serwisu gwarancyjnego i wówczas zmienią mu na ichniejszy.
Chyba, że auto samo jakoś teraz wyczuwa że wylano olej i wlano nowy ?

grzechu913 24-04-2018 14:28

Odp: Samodzielna wymiana oleju a utrata gwarancji
 
U siebie wymienialem cos po ok 5tys sam, orginalny filtr dalem zakupiony w fordzie , akurat byl koloru czarnego. Ten na pierwszy montaz byl bialy, ale nawet nic nie powiedzieli na ten temat , wymienili co trzeba i luzik , wpis w ksiazke i tyle

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.