Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Szarpanie silnikiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293050)

bubba26 04-03-2019 08:50

Szarpanie silnikiem
 
Witam,
1.6 tdci 115 koni, monedo kombi z 2011 roku. Przebieg 160 tys, potwierdzony.
Auto czasem mi szarpie. Dzis sie to nasililo. Szczegolnie na nizszych biegach. Z poczatku myslalem ze ti cos ze sprzeglem, jednak byliby tak caly czas. Natomiast te mohe szarpanie, objawia sie tylko czasem. Dodatkowo jak odpale silnik rano, gdy jest zimny to strasznie nierowno pracuje, czuc jakby delikatne szarpania, jak chwile pochodzi, to rowno pracuje.
Co to moze byc, gdzie szukac przyczyny?
Czytalem na forum ze moze to byc sterownik turbiny?

bubba26 04-03-2019 13:05

Odp: Szarpanie silnikiem
 
Dodam jeszcze że wszystkie filtry wymienione, rozrząd wymieniony, te szarpania występowały już przed tymi wymianami. Nierówna praca zimnego silnika objawia się również jak odpalę silnik, przejadę ok 500 metrów i się zatrzymam, szczególnie jak mocno przyhamuję.
Pomocy. Miał ktoś takie objawy?

Gregi86 04-03-2019 19:27

Odp: Szarpanie silnikiem
 
A sprawdzales cisnienie na listwie? Mozliwe ze zawor wysokiego cisnienia. Sprawdz pod kompem jakie pokazuje cisnienie na zimnym i na rozgrzanym silniku

bubba26 04-03-2019 20:05

Odp: Szarpanie silnikiem
 
Sprawdze takie coś u każdego mechanika, czy musi być jakiś specjalista od Diesli?

bubba26 23-03-2019 04:37

Odp: Szarpanie silnikiem
 
Chipowałem wczoraj mojego mondeo. Magik z warsztatu powiedział, że te szarapnie może być spowodowane złą pracą jednego z wtryskiwaczy, bo mu w serii zgubiło się 5 koni. Co wy na to?

bubba26 15-05-2019 17:59

Odp: Szarpanie silnikiem
 
Mam film z tego szarpania i nierównej pracy. Ostatnio padł mi wtrysk na 1 cylindrze, wsadzony jest regenerowany. Jak zimny to chodzi ok, po przejechaniu ok 1 km występuje takie szarpanie, po kolejnym kilometrze ustaje i pracuje równo. Co to może być. Link poniżej.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lucas4891 15-05-2019 20:27

Odp: Szarpanie silnikiem
 
Mozna od nowa zakodować wtryskiwacze. Silnik działa na trzech garach. Idealnie byloby resztę wtryskiwaczy zawieść do speca na sprawdzenie. Poza tym taka praca powinna wygenerować błąd moim zdaniem

bubba26 16-05-2019 19:39

Odp: Szarpanie silnikiem
 
Jade w poniedzialek. Beda mi sprawdzac te trzy pizostale.

Marasss_w 19-05-2019 10:33

Odp: Szarpanie silnikiem
 
Witam i co byłeś na sprawdzniu tej nierównej pracy? wiesz co jest, bo mam ten sam problem wręcz identyczny.

bubba26 21-05-2019 18:47

Odp: Szarpanie silnikiem
 
Tak. Wtrysk 4 ok. Wtryski 2 i 3 ok 70%, polataja jeszcze z 50 tyś, więc nie wymieniam. Wtrysk 1 wymieniałem ostatnio. Diagnoza: krzywy korbowód. Jutro bede wiedział na którym cylindrze. Czeka mnie remont silnika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.