Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304885)

bulajev 21-11-2018 07:44

naprawa skrzyni powershift
 
Witam, mój Galaxy stoi w Ford Sławek i diagnoza jest taka że układ mechatroniczny do naprawy, są także opiłki w oleju więć może być jeszcze coś na dzień dzisiejszy kwota +/- 10tyś ale może być być więcej... Czy robić skrzynie u nich 2 lata gwarancji, czy może możecie polecić także inną sprawdzoną firmę zajmującą się takimi naprawami. z góry dziękuję za pomoc

Dudi_81 21-11-2018 09:32

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
10 tys to już raczej górna granica za kompleksową regenerację, taniej pewnie w Maktrans ale trochę daleko masz.

arekmiz 21-11-2018 13:34

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
W Maktrans kompleks za 7,5 klocka.

bulajev 21-11-2018 15:26

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał Dudi_81 (Post 3058282)
10 tys to już raczej górna granica za kompleksową regenerację, taniej pewnie w Maktrans ale trochę daleko masz.

dziękuję za info, rozmawiałem z nimi koszt pełnej regeneracji szkyni ma się zamknąć w 7000zł netto a może mniej ... tylko pytanie czy na pewno tam posłać auto . Jesteśmy załamani z żoną całą tą sytuacją

bulajev 22-11-2018 08:55

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
a na Śląsku i okolice Krakowa nikogo nie ma? ... chyba najdroższa wycieczka w życiu mnie czeka i to do Stolicy

kordyl 22-11-2018 09:11

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Zapytaj w Solid Garage w Warszawie. Mają dobrą renomę. Może będzie Ci się opłaciło przywieść auto na lawecie.

bulajev 24-11-2018 14:22

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał bulajev (Post 3058219)
Witam, mój Galaxy stoi w Ford Sławek i diagnoza jest taka że układ mechatroniczny do naprawy, są także opiłki w oleju więć może być jeszcze coś na dzień dzisiejszy kwota +/- 10tyś ale może być być więcej... Czy robić skrzynie u nich 2 lata gwarancji, czy może możecie polecić także inną sprawdzoną firmę zajmującą się takimi naprawami. z góry dziękuję za pomoc

Jestem po diagnostyce w ford sławek dwa błędy P0766 ORAZ P0771 W ZAŁACZNIKU OPIS,
opiłki w oleju i w mechatronice, powrot do Rybnika z katowic galaxy kilka razy musiałem wyłączyć i załączyć silnik bo na zimnym wyskakiwał komunikat ograniczona praca skrzyni biegów. na rozgrzanym normalna jazda i normalnie zmienia biegi. Oczywiście ford sławek odradza wymianę samego oleju i filtra tylko wymiana mechatroniki o cenie nie będę mówił- szkoda czasu. wydaje mi się że lepiej byłoby wymienić olej i filtr i może tylko ściągniecie opiłków i wyczyszczenie mechatroniki pomoże?

Piotr_V6 25-11-2018 19:39

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
wymiana mechatroniki nie ma sensu , jeśli są opiłki to znaczy najprawdopodobniej że sprężyny tłumika drgań obcierają o obudowę, co powoduje spore opiłkowanie, generalnie zawsze jakieś opiłki są, części pracują tryby sprzęgło etc . można pokusić się o wyczyszczenie mechatroniki zanim się ją wymieni, zlać stary olej wlać świeży i zobaczyć czy to coś zmieni ale najprawdopodobniej opiłkuje obudowa tłumika drgań. Spróbować wyczyścić mechatronikę. ogólnie ten twój olej to chyba nie był nigdy wymieniany taki gnój jest wyłącznie od niewymieniania oleju

bulajev 28-11-2018 09:49

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Galaxy już w Maktrans Warszawa, dzięki chłopaki za pomoc. Pozdrawiam

kordyl 28-11-2018 13:38

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Jakie perspektywy kosztowe Ci przedstawili ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.