Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Fusion czy Mondeo Mk4? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314844)

Dziabaczka 17-11-2020 20:51

Fusion czy Mondeo Mk4?
 
Witam.
Sytuacja wygląda mniej więcej tak: Szukałem sobie spokojnie Mondka Mk4 1.6 EB gdy szwagier wspomniał mi że mniej więcej (raczej więcej) w tych samych pieniądzach można kupić Fusiona z USA. I niestety troszkę się napaliłem. Wiem że 95% z nich jest bite a reszta zalane. Ale miłość odsuwa na bok logiczne argumenty...:?
Więc tak: Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy 2.5l silnik to dobry wybór? Takie są najczęściej w moich "pieniądzach". Póki co mam na oku to:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i to:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
A może jednak próbować się wyleczyć i wrócić do poszukiwań MK4? Sam juz nie wiem, im więcej szukam, czytam - tym mniej wiem.:?:
Help?

Dziabaczka 22-11-2020 08:33

Odp: Fusion czy Mondeo Mk4?
 
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, temat do zamknięcia.

slawek-kali 22-11-2020 09:05

Odp: Fusion czy Mondeo Mk4?
 
nie podales nawet vin a to podstawa przy zakupie amerykanca

Dziabaczka 22-11-2020 10:36

Odp: Fusion czy Mondeo Mk4?
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3297885)
nie podales nawet vin a to podstawa przy zakupie amerykanca

Podałem obu, wisiały od początku ale skasowałem bo stwierdziłem że nie ma to jednak sensu.
Spróbujmy inaczej: Jak często zdarza się że nie można po vin znaleźć zdjęć z USA? Mam fajnego na oku ale mam tylko słowa człowieka jak był bity zdjęć żadnych nie ma.

slawek-kali 22-11-2020 11:12

Odp: Fusion czy Mondeo Mk4?
 
na carfax beda na bank

kopson 22-11-2020 14:48

Odp: Fusion czy Mondeo Mk4?
 
Cytat:

Napisał Dziabaczka (Post 3296865)
Szukałem sobie spokojnie Mondka Mk4 1.6 EB gdy szwagier wspomniał mi że mniej więcej (raczej więcej) w tych samych pieniądzach można kupić Fusiona z USA. I niestety troszkę się napaliłem. Wiem że 95% z nich jest bite a reszta zalane.

Budżet ok.40 tys.zł (tak wnioskuję po tych 2 ogłoszeniach) to już nie tak mało jak na używany samochód. W tej kwocie nie pchałbym się w auto o niejasnej historii i niepewnym stanie tylko dlatego, żeby mieć nowszy model z USA.

Albo mnie stać i kupuję pewny samochód z rynku polskiego lub europejskiego, które będzie prawdziwym Mondeo (bez urazy, ale wg mnie Fusion to ...małe auto zbudowane na bazie Fiesty na początku tego wieku :D ), albo mnie nie stać i nie żyję marzeniami tylko kupuję coś skromniejszego np.poprzednią generację.

Dziabaczka 22-11-2020 19:05

Odp: Fusion czy Mondeo Mk4?
 
Z USA też jest pewny... że był bity. ;) Czasem ciężko tej "pewnej" historii się dokopać.

Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3297927)
na carfax beda na bank

"Nie odnaleźliśmy żadnego Raportu dla danego numeru VIN. Spróbuj ponownie." to z carfax
Ktokolwiek z czymś się takim spotkał?

MAG 24-11-2020 10:33

Odp: Fusion czy Mondeo Mk4?
 
Cytat:

Napisał Dziabaczka (Post 3297909)
Podałem obu, wisiały od początku ale skasowałem bo stwierdziłem że nie ma to jednak sensu.
Spróbujmy inaczej: Jak często zdarza się że nie można po vin znaleźć zdjęć z USA? Mam fajnego na oku ale mam tylko słowa człowieka jak był bity zdjęć żadnych nie ma.

A sprawdziłeś czy podane nr VIN sa prawdziwe?
Bo niestety handlarze bardzo często stosuja trik i wstawiają w ogłoszeniu fałszywe.

Jesli handlarz "nie ma" zdjęć, to w 99% znaczy że nie chce ich pokazać bo auto było mocno uderzone i zdjęcia wyglądają fatalnie.
Inna sprawa to to, że zdecydowana wiekszość nie będzie potrafiła tak naprawdę określic czy uderzenie było poważne, czy tez nie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.