Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Napięcie akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187849)

Piasek80 04-01-2020 12:48

Odp: Wysokie ładowanie altelnatora 14,9V
 
Po mojemu za mało
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
zwarę jaką dostał albo coś. Jak masz jeszcze gwarancję to się spiesz.

dodoh 04-01-2020 12:57

Odp: Wysokie ładowanie altelnatora 14,9V
 
a ja uwazam że raczej jest ok nie ma po co kombinowac.
Podobne wskazania na poczatku i koncowe jest w Mercedesie AMG 12,2...n/14/9 tez jak mój startstopek tylko ze automat. i teraz jakie wyciagma wnioski?
Moze jednak tak ma widocznie byc.

Natiew 04-01-2020 13:38

Odp: Wysokie ładowanie altelnatora 14,9V
 
Jak wspominalem w poście wczesniej jest to odczyt z testu zegarów ,nie wiem czego ta wartość dotyczy ,ponieważ na mierniku dalej 14,9 V .chyba że ford tak ma ?????

Bump:

CmaXpk 04-01-2020 14:34

Odp: Wysokie ładowanie altelnatora 14,9V
 
Generalnie napięcie aku powinno wynosić 12,6-12,8V,natomiast napięcie ładowania powinno wynosić14,5V.Po włączeniu odbiorników prądu np.światła,ogrzewanie tylnej szyby,dmuchawa napięcie powinno spaść do wartości 13,8-14 V.

madamsz 04-01-2020 15:07

Odp: Wysokie ładowanie altelnatora 14,9V
 
Jest sporo tematów na forum o BMS - Ford tak steruje ładowaniem akumulatora, że czasami może być 12V a czasami nawet 15,2V.
Co do mrugania ledów - jakość jest ich różna, miałem na doświetlaniu zakrętów w Merivie i wywaliłem, same niejednokrotnie wprowadzają zakłócenia do instalacji.

Natiew 04-01-2020 16:59

Odp: Wysokie ładowanie altelnatora 14,9V
 
CmXpk-tu sie z Tobą nie zgodzę w tej kwesti ,bo za utrzymanie stalego napiecia służy regulator napięcia ,po drugie to to ze na pewno na codzień nie jeżdzisz z włączonymi wszystkimi odbiornikami.Z tego co wyczytałem powinno być 13,5V .Gdyby tak było to bym się nie martwił ,ale żal mi bedzi ksenonów jak sie przepalą.Więc muszę dalej szukać .

Bump: CmXpk-tu sie z Tobą nie zgodzę w tej kwesti ,bo za utrzymanie stalego napiecia służy regulator napięcia ,po drugie to to ze na pewno na codzień nie jeżdzisz z włączonymi wszystkimi odbiornikami.Z tego co wyczytałem powinno być 13,5V .Gdyby tak było to bym się nie martwił ,ale żal mi bedzi ksenonów jak sie przepalą.Więc muszę dalej szukać .

Bump: CmXpk-tu sie z Tobą nie zgodzę w tej kwesti ,bo za utrzymanie stalego napiecia służy regulator napięcia ,po drugie to to ze na pewno na codzień nie jeżdzisz z włączonymi wszystkimi odbiornikami.Z tego co wyczytałem powinno być 13,5V .Gdyby tak było to bym się nie martwił ,ale żal mi bedzi ksenonów jak sie przepalą.Więc muszę dalej szukać .

dodoh 05-01-2020 09:47

Odp: Wysokie ładowanie altelnatora 14,9V
 
Panowie moje wypowiedzi dot aku EFB i --AGM. I Jednak napiecia sa inne niz w aku kwasołow.

szkolny 06-01-2020 12:06

Odp: Wysokie ładowanie altelnatora 14,9V
 
Ja w swoim C-max 2.0 duratec mam napięcie aku po tygodniu postoju,mierzone w zapalniczce 11.8 czasem nawet mniej i odpala bez problemu nawet w mrozy,w trakcie jazdy ładowanie 14,2 w górę ale nigdy więcej jak 14,5-poprzednie auto Reno Scenic tez spadało poniżej 12V po dłuższym postoju i też odpalał-myślę że to 12,6V to jest mit lub mierzone zaraz po zgaszeniu auta.

dodoh 06-01-2020 16:04

Odp: Wysokie ładowanie altelnatora 14,9V
 
Dzisiaj sprawdziłem w Toyocie CHR w zapalniczce 11,5 zapala ładnie ładowanie w zapalniczce 13,9-14,1.Temp na zewnatrz 0,6Cpo 2dniach parkowania na parkingu.

luckyboy 06-01-2020 17:54

Odp: Wysokie ładowanie altelnatora 14,9V
 
Napięcie akumulatora można mierzyć po uśpieniu systemów w samochodzie albo po odłączeniu klemy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.