Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Kontrolki świecą się po wyjęciu kluczyka, nierówna praca silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=270357)

schwytajmnie 30-09-2017 17:52

Kontrolki świecą się po wyjęciu kluczyka, nierówna praca silnika
 
Szukałem tego problemu już na forum, ale nie znalazłem nic, co mogłoby powiedzieć, co się dzieje z moją Fiestą.

Krótka historia:
- w lipcu 2016 miałem wymienianą cewkę i przy okazji: przewody wysokiego napięcia oraz świece
- w marciu 2017 podczas jazdy zaczęły mi się zapalać różne kontrolki, m.in. ABS, ręczny, chłodnica, akumulator, silnik... Lampki gasły, na nowo się zapalały, ale auto jechało normalnie. Jednego dnia nie było z nimi żadnego problemu, innego dnia znowu szalały. Dostałem poradę od mechanika, żebym na razie jeździł, bo i tak nie ma czasu się tym zająć.
- w lipcu 2017 jakieś 200 km od domu zjechałem na stację po hot-doga, wróciłem do auta i już nie odpalało. Kontrolki się zapalały, ale silnik nie reagował. Zadzwoniłem po ojca, który mieszka 40 km od miejsca zdarzenia, żeby mnie odholował - ale jakimś cudem za 20-stym razem auto nagle zareagowało. Odstawiliśmy auto do elektryka.
- elektryk wziął się do roboty w połowie sierpnia 2017 bo wcześniej był na urlopie, ponoć wymienił, czy naprawił jakiś sterownik (nie wiem, bo ojciec się tym zajmował z racji, że był na miejscu).
- auto odebrałem we wrześniu 2017, po przejechaniu 100 km znowu zaczęły zapalać się i gasnąć lampki, ale ogólnie auto jeździło normalnie
- końcówka września 2017 - pojechałem rano do miasta załatwić sprawę, wróciłem i... po zaparkowaniu i wyjęciu kluczyka okazało się, że kontrolki zgasły i znowu się zapaliły, tym razem wszystkie, włącznie z lampką oleju, która wcześniej się nie zapalała. Odpaliłem auto i zgasiłem ponownie, znowu to samo. Za trzecim razem auto się zblokowało i nie odpaliło. Odpiąłem akumulator, podpiąłem ponownie. Niby wszystko OK, ale jak odpalam auto i znowu gaszę to ponownie palą się wszystkie lampki. Dla testu postanowiłem przejechać się po mieście, auto jechało normalnie. Zaparkowałem u znajomych, wpadłem do nich na kilka godzin, po powrocie auto odpaliło, zapaliły się wszystkie lampki (standardowo), ale po chwili zgasły i... stojąc na czerwonym świetle zauważyłem, że silnik chodzi nierówno (słychać to i widać po wskazówce, która skakała między 1000 a 2000 obrotów).

Co to może być? Opłaca się w ogóle to naprawiać, czy auto lepiej oddać na złom i kupić coś nowszego?

schwytajmnie 05-10-2017 15:29

Odp: Kontrolki świecą się po wyjęciu kluczyka, nierówna praca silnika
 
Doszedł nowy objaw:
- przy zatrzymaniu się np. na czerwonych światłach, obroty spadają do zera, silnik wyłącza się, kierownica blokuje się. Przy ponownym odpalaniu auto trochę się dusi, jakby akumulator nie dawał rady, ale jednak łapie... na kolejnym postoju ponownie, i ponownie, i ponownie. Wreszcie po kilku(nastu) minutach jazdy przestaje gasnąć na postoju.

Rozmawiałem z jednym z elektryków (ponoć najlepszy we Wrocławiu) - powiedział tylko, że nie jest w stanie mi pomóc.

Michal:) 09-12-2017 01:09

Odp: Kontrolki świecą się po wyjęciu kluczyka, nierówna praca silnika
 
Naprawiłeś? Ciekaw jestem co to może być bo mam bardzo podobny problem. Nie świecą mi tylko kontrolki

schwytajmnie 11-12-2017 18:03

Odp: Kontrolki świecą się po wyjęciu kluczyka, nierówna praca silnika
 
Nie naprawiłem...

...obecny "specjalista" wymienił komputer silnika, bawi się w wymianę pinów, po raz kolejny sprawdza instalację elektryczną, ale nadal jest lipa, a trzyma już auto 2 miesiące... po prostu czas chyba go zezłomować.

Michal:) 12-12-2017 16:36

Odp: Kontrolki świecą się po wyjęciu kluczyka, nierówna praca silnika
 
Szkoda, stare przysłowie o Fordzie to chyba jednak prawda,
„Ford g...o wort” :)

romano11 12-12-2017 18:33

Odp: Kontrolki świecą się po wyjęciu kluczyka, nierówna praca silnika
 
Cytat:

„Ford g...o wort” :)
A fiat to jego brat :D

E.m.k.a. 20-12-2017 05:15

Odp: Kontrolki świecą się po wyjęciu kluczyka, nierówna praca silnika
 
Ford g*wno wort,
ale nie każda morda pasuje do Forda...

Nie mogłam się powstrzymać, sorry.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.