Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   przerywa na gazie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=106001)

kowik79 25-07-2010 19:32

przerywa na gazie
 
Witam. Problem w tym,ze jazda na benzynie jast ok a na gazie zaczyna przerywac. Posiadam instalacje holenderska. Czy tego powodem moga byc przewody i swiece?

ŁukaszD 25-07-2010 20:26

Odp: przerywa na gazie
 
Jeśli przerywa proponuję zacząć od świec. Najlepiej wymiany, lub ostatecznie sprawdzenia przerwy między elektrodami czy jest ok. 1mm. Jeśli przerywa powodem może być cewka lub przewody, chociaż u mnie kiedy padała cewka, silnik przerywał zarówno na gazie jak i benzynie. Warto wymienić filtry gazu jeśli dawno nie były wymieniane.

kowik79 26-07-2010 19:37

Odp: przerywa na gazie
 
Dzis nie mialem czasu,ale jutro postaram sie posprawdzac swiece. Filterek wymienialem na wiosne,ale to nie wielki koszt,wiec dla pewnosci i to wymienie.Nie mam pojecia kiedy byly przewody i swiece wymieniane i bardzo mozliwe,ze to jest tego przyczyna. Czyscilem wczoraj nawet rozdzielacz gazu,bo myslalem ze nie podaje na jeden cylinder,bo taki jest wlasnie objaw,jakby na 3 chodzil. Dzieki

misiek 28-07-2010 08:18

Odp: przerywa na gazie
 
Masz wiedze na temat kiedy ostatnio zmieniano kable i swiece ? W moim przypadku gdy przerywal mi kiedys na gazie skonczylo sie na zjechanych swiecach. Dokladnie jak u Ciebie, benzyna pracowala ok, a gazsie krztusil jakby na 3 cylindry czasem chodzil.

kowik79 28-07-2010 21:31

Odp: przerywa na gazie
 
Nie wiem kiedy byly wymieniane,bo nie dawno go kupilem. Dzieki za rady. Mam nadzieje ze to nic powarzniejszego i ze po wymianie swiec bedzie ok. Pozdrawiam

misiek 29-07-2010 08:23

Odp: przerywa na gazie
 
Powinno

kowik79 31-07-2010 18:58

Odp: przerywa na gazie
 
Sprawdzilem te swiece. Czy tak jak tu kolega napisal przerwa musi miec 1mm? Bo u mnie jest spokojnie 2mm. Mozliwe ze elektroda tak sie wypalila? To moze przez to mam ten problem

ŁukaszD 01-08-2010 09:23

Odp: przerywa na gazie
 
Jeśli jest 2mm to na 100% świece do wymiany. Nowe świece mają przerwę 1,1mm. Niektórzy sugerują, żeby na gazie zmniejszać tą przerwę do 0,8mm, chociaż wg mnie nie ma takiej potrzeby.

kowik79 01-08-2010 17:53

Odp: przerywa na gazie
 
A czy faktycznie jest duza roznica pomiedzy tymi swiecami przystosowanymi do gazu a tymi zwyklymi?

dresat 01-08-2010 18:13

Odp: przerywa na gazie
 
Nie ma żadnej różnicy. Kupujesz takie, jakie są przewidziane dla silnika Twojego auta.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.