Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] brak mocy przy ruszaniu i niska temperatura silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=258334)

PE_ZITD 07-02-2017 13:43

brak mocy przy ruszaniu i niska temperatura silnika
 
Witam, posiadam mondeo w silniku 2.0 TDDI, 115 km.
Niedawno zauważyłem brak mocy, szczególnie przy ruszaniu, oraz problem ze wskazówka wskazującą ciągle niedogrzany silnik. Wskazówka wraca na właściwe miejsce tylko na wysokich obrotach, po czym znowy spada praktycznie do 0. Wymieniłem tzw. duży termostat, dodatkowo samochód został sprawdzony komputerem, i nie zdiagnozowano awarii termostatu małego ani dużego, przepływomierza, turbiny itd. Mechanik podejrzewa problem z elektronika (jak na razie miałem problem tylko z wariującym zamkiem masterem przednich dzrzwi i klapa bagażnika).
Czy ktoś może ma jakąs rade, czy to sie ze sobą łączy w logiczną całość?
Gdzie mam szukać problemu?

krystian1410 07-02-2017 15:04

Odp: brak mocy przy ruszaniu i niska temperatura silnika
 
Bump:
Cytat:

Napisał PE_ZITD (Post 2744540)
samochód został sprawdzony komputerem, i nie zdiagnozowano awarii termostatu małego ani dużego

a to jest taki komputer co pokazuje awarie termostatu?

PE_ZITD 07-02-2017 19:56

Odp: brak mocy przy ruszaniu i niska temperatura silnika
 
Tzn komputer nie pokazał żadnego problemu, a mechanik zdiagnozował, że termostat jest sprawny, bodajże na podstawie temperatury chłodnicy, jesli dobrze kojarzę. Tłumaczył, że jest zimna itd, czyli termostat działa.
Dodatkowo wspominał też o rurze intercoolera, która nie jest oryginalna, i świsty przy dodawaniu gazu to własnie tego wina. ale to chyba nie łączy się z brakiem mocy i temeperaturą. Chętnie dowiem sie jak jest na prawde.

Dombek 08-02-2017 00:13

Odp: brak mocy przy ruszaniu i niska temperatura silnika
 
Cytat:

Napisał PE_ZITD (Post 2744905)
.. świsty przy dodawaniu gazu to własnie tego wina. ale to chyba nie łączy się z brakiem mocy i temeperaturą.

Ten świst to właśnie wina braku mocy, masz gdzieś nieszczelność na dolocie. Nie dość że rura nie oryginał to pewnie jeszcze pęknięta. Co do wahań temperatury to prawdopodobnie mały termostat do wymiany.

Murani 08-02-2017 05:56

Odp: brak mocy przy ruszaniu i niska temperatura silnika
 
Cytat:

Napisał Dombek (Post 2745100)
Ten świst to właśnie wina braku mocy, masz gdzieś nieszczelność na dolocie. Nie dość że rura nie oryginał to pewnie jeszcze pęknięta. Co do wachań temperatury to prawdopodobnie mały termostat do wymiany.

To musi być orginal?
Co to za bzdura ze rura nie orginal to samochód nie ma mocy ? Mechanik idiota . Sprawdź dolot jak kolega radzi przy egr tez. Najlepiej na kanale bo jak pęknięta jest od dołu to ciężko dostrzec, ale widać ze pękniecie jest spore jak przy ruszaniu jest brak mocy,

Dombek 08-02-2017 13:52

Odp: brak mocy przy ruszaniu i niska temperatura silnika
 
Cytat:

Napisał Murani (Post 2745120)
To musi być orginal?
Co to za bzdura ze rura nie orginal to samochód nie ma mocy ?

Nie o to mi chodziło. Może nie tak to napisałem ale ogólnie chodziło mi o jakość .

Murani 08-02-2017 14:57

Odp: brak mocy przy ruszaniu i niska temperatura silnika
 
Cytat:

Napisał Dombek (Post 2745395)
Nie o to mi chodziło. Może nie tak to napisałem ale ogólnie chodziło mi o jakość .

Też się nie zgadzam ale ok nie ważne.

Mariusz 08-02-2017 16:00

Odp: brak mocy przy ruszaniu i niska temperatura silnika
 
Cytat:

Napisał Dombek (Post 2745100)
Co do wahań temperatury to prawdopodobnie mały termostat do wymiany.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

PE_ZITD 08-02-2017 21:16

Odp: brak mocy przy ruszaniu i niska temperatura silnika
 
Wreszcie trafiłem na dobrego mechanika.
Posłuchał silnika 10 sekund i wiedział co jest nie tak. Pęknięta gumowa rura dolotowa połączona z turbiną. Pęknięcie z wierzchu. w piątek jade na wymianę.
Nie wiem jak sprawdzał to wczoraj mechanik,że nie zauważył ewidentnego pękniecia. jakkolwiek by było, wymienie tę gumową rure,a potem będe sie martwił termostatem ;)

Mariusz 09-02-2017 07:44

Odp: brak mocy przy ruszaniu i niska temperatura silnika
 
Cytat:

Napisał PE_ZITD (Post 2745699)
a potem będe sie martwił termostatem ;)

Termostatami :p


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.