Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Środkowy dolny panel miga wyłącza się nie działa AC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284931)

wegorz-pwo 16-08-2018 06:24

Środkowy dolny panel miga wyłącza się nie działa AC

Pomocy.

Od jakiegoś czasu takie objawy:
Środkowy dolny panel z pokrętłami od nawiewu i tam gdzie jest przycisk AC gdy zaczyna mrygać oświetlenie to klima działa tak jakby się nią ciągle pstrykało włącz-wyłącz. Dzieje się to bez żadnych szczególnych sytuacji. Raz działa normalnie. Po chwili dłuższej lub krótszej zaczyna się choinka świateł na tym panelu. Czasem gaśnie panel na jakiś czas i po czasie znów się włącza. Dodam, że jak gaśnie panel to nawiew działa ale klima już nie.
O co chodzi? Bezpiecznik? Gdyby był walniętny nie działał by wogóle panel. Kabeli pod radiem?
Może miał ktoś podobny problem?

Khag 16-08-2018 19:13

Odp: Środkowy dolny panel miga wyłącza się nie działa AC

Gdzieś przerywa zasilanie. Sprawdź wiązkę przewodów, styki na obu końcach.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

wegorz-pwo 20-08-2018 06:58

Kolejny objaw:
Panel nie świeci. Pokrętło na niebieskim polu a z kratek ciepłe powietrze.
O co chodzi?

Stefano 20-08-2018 23:11

Sprawdź jeszcze stan grubych kabelów przy wejściu do skrzynki bezpieczników blaszkowych, tej przy akumulatorze.

wegorz-pwo 23-08-2018 13:13

Poczytałem tu i tam i:
Pin 32 w kostce do tego panielu był bez prądu. Pociągnąłem od radia stały + do tego pinu i działa wszystko.
Pytanie czy mogłem sobie tak wziąć prąd?
A jakbym chciał pociągnąć od bezpiecznika ze skrzynki to jak mam się tam wpiąć? Można jakoś odkręcić listwę z bezpiecznikami i się podpiąć pod (w tym wypadku nr 32) bezpiecznik?

Stefano 23-08-2018 22:10

Nie wiem czy na tym pinie 32 jest tam stały prąd, czy nie. Trzeba by poczytać schemat klimatronika. Podepnij do niego zasilanie po stacyjce, oczywiście przez bezpiecznik jakieś 3-5 A i po temacie.
Cały panel komfortu BSI z bezpiecznikam można wyjąć, jest na zawiasach, ale to dość trudna sprawa, możesz się połozyć na podłodze i podlutować dodatkowy swój kabelek z tyłu za bezpiecznikami, do takiego który ma zasilanie po stacyjce i pociągnać w dobrej koszulce do tego pinu 32 twojej wtyczki.

wegorz-pwo 24-08-2018 06:52

Tam jest stały plus na tym bezpieczniku 32.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.