Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   "Specjalne" czujniki "parkowania" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261322)

cyzxer5 29-03-2017 01:16

"Specjalne" czujniki "parkowania"
 
Czesc wszystkim, z racji tego ze moim Focusem jedze nie tylko ja, ale i osoba plci zenskiej ktora dzisiaj przeleciala do golej blachy cale drzwi po scianie wyjezdzjac z garazu (Bo nie widziala ile jeszcze ma miejsca z przodu i za wczesnie skrecila kola) to mam pytanie.

Czy istnieja moze jakies nie tyle czujniki parkowania co czujniki odleglosci od przeszkod w samochodzie ktore dzialaja od momentu odpalenia silnika?

Chodzi o to, zeby osoba plci zenskiej o zlotym odcieniu wlosow, wiedziala ze zblizajac sie do sciany, do ktorej musi sie znacznie zblizyc by nastepnie maksymalnie skrecic kola w prawo i skierowac sie do wyjazdu z garazu podziemnego ma z przodu jeszcze metr miejsca do podjechania bo jezeli nie podjedzie chociaz polowy tej odleglosci to znow przeleci drzwiami po scianie?

Najlepszy sposob dzialania jaki wymyslilem to taki, ze system odpala sie wraz z odpaleniem silnika i dziala przez caly czas, gdy wrzucony jest pierwszy bieg a od dwojki w zwyz sie wylacza (lub wylacza sie po jakims czasie od odpalenia silnika) i odpala ponownie po ewentualnym wrzuceniu wstecznego.
Chodzi o to by po wrzuceniu na luz lub biegu numer 2,3,4,5,6 nie byl on aktywny poniewaz nie wyobrazam sobie dojechania do swiatel i w momencie gdy na przeciw mnie stoi samochod to czujniki racza mnie melodia ktora po max tygodniu spowoduje to, ze wylutuje z centralki glosnik ktory doprowadzi mnie do szalu :D

W skrocie ma to dzialac tak:
1. Odpalam silnik, czujniki sie wlaczaja
2. Dojezdzam powoli do sciany i czujniki sygnalizuja mi dzwiekowo lub wizualnie a najlepiej na oba sposoby jak blisko moge jeszcze podjechac
3. Podjezdzam do ciany na przeciwko mnie powiedzmy na odleglosc 30cm
4. Skrecam kola maksymalnie w prawo i bezpiecznie wyjezdzam z garazu podziemnego w gore.
5. Czujniki wylaczaja sie
6. Dodatkowym atutem bedzie jezeli ponownie wlacza sie po ponowym wrzuceniu biegu 1 lub wstecznego jednak nie jest to wymagane.

Znalazlem bardzo fajne czuniki bezprzewodowe schowane w ramce na tablice rejestracyjna jednak wlaczaja sie one w momencie wrzucenia wstecznego biegu tak wiec srednio sie to nadaje.

Jezeli macie cos godnego polecenia to stawiam zgrzewke piwa :)

dirty.73 29-03-2017 05:21

Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"
 
oczujnikuj se go w kółko nawet :razz: ,a w kabinie przycisk wł/wył.....tak nie może być?

Marek 29-03-2017 05:42

Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"
 
Jak w dziurę Ci kobieta wjedzie to do auta będziesz radar na dziury montował? :P

Taki urok dzielenia auta z babeczką :) Kup jej drugie auto i płakał nie będziesz.

Rób, poprawiaj bo co byś jej nie założył to i tak przywali jak będzie myślami już na zakupach :D

cyzxer5 29-03-2017 09:23

Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"
 
Musze cos zrobic bo jezeli nie bedzie wiedziec ze moze podjechac blizej to te drzwi przeleci jeszcze nie raz.
Problem w tym ze wedlug niej lepiej przerysowac drzwi niz zderzak... ot kobieca logika.

Pomysl z wlacznikiem w kabinie sprawdzilby sie bardzo dobrze gdybym tylko ja tego uzywal jednak ona kiedys wjedzie w sciane bo zapomni wlaczyc czujnikow a przeciez "nic mi nie pikalo" tak wiec wolalbym bardziej automatyczne rozwiazanie.

Znalazlem na popularnym portalu aukcyjnym czujniki marki Valeo na przod i tyl ktore po wlaczeniu silnika dzialaja przez 30 sekund oraz po wrzuceniu biegu wstecznego.

Problemem z tymi konkretnymi czujnikami jest przedewszystkim to ze trzeba wiercic w zderzakach, czujniki sa w kolorze czarnym a samochod jest bialy (brak informacji czy czujniki mozna lakierowac), czujniki nie sa bezprzewodowe tak wiec czekac mnie bedzie rozkrecanie polowy samochodu zeby ukryc wiazki z kablami.

Najbardziej pasuja mi czujniki ktore znalazlem wczoraj, schowane w ramce na rejestracje, bezprzewodowe jednak mimo kontaktu ze sklepem, nie odpowiedzieli mi jeszcze na podstawowe pytanie czy istnieje mozliwosc wymuszenia dzialania czujnikow przy jezdzie w przod, a nie tylko przy wrzuconym biegu wstecznym bo tylko taka informacja znajduje sie na aukcji.

Voku 29-03-2017 10:29

Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"
 
A to zwykłe czujniki przód/tył nie wystarczają?

cyzxer5 29-03-2017 10:43

Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"
 
No wlasnie nie wystarczaja, bo chodzi konkretnie o czujniki na przod, ktore beda dzialac jeszcze przez kilka minut od odpalenia silnika, przy wrzuconym biegu pierwszym, a nie wstecznym tak jak ma to miejsce w wiekszosci czujnikow.

Voku 29-03-2017 11:49

Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"
 
No ale chyba logiczne że te do przodu działają na 1, raczej nie podjeżdżasz przodem na wstecznym. W s-maxie można włączyć i wyłączyć kiedy się chce pewnie w innych fordach też i nie zastanawiałem się ale to chyba działa bardziej na zbliżenie niż jest zależne od biegu

cyzxer5 29-03-2017 11:52

Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"
 
Znalazlem cos takiego:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Asystent Parkowania Valeo Beep&Park Keeper
ZESTAW 632023 NEW TECHNOLOGY

Czujniki odpalaja sie na 30 sekund po odpaleniu silnika a pozniej kazdorazowo wlaczaja sie na 30 sekund po wrzuceniu biegu wstecznego.
Czujniki te mozna malowac, jest temu poswiecona caly dzial w instrukcji obslugi.

Niestety nie zaloze ich sam ze wzgledu na zaawansowanie tego systemu tak wiec skontaktowalem sie ze swoim mechanikiem i oczekuje na jakies widelki cenowe, ile to bedzie kosztowac.

Temat uwazam za merytorycznie wyczerpany :)
Dzieki!

MaXyM 29-03-2017 17:53

Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"
 
to moze wylozyc sciany garazu pasem grubego filcu? Wlasciwie to jak ona przerysowala drzwi? A lusterka nie urwala? Bo w lusterku widac ile jeszcze zostalo powietrza miedzy drzwiami i sciana.

A w ogole pal licho drzwi. Ale nie boisz sie o jej zycie? Ja bym jej odebral prawko.
;)

mayor 29-03-2017 19:42

Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"
 
Nie wiem co w tych czujnikach jest specjalnego, u mnie czujniki z przodu działają na 1. biegu, pokazują ile jeszcze jest miejsca, a nawet pokazują ile miejsca jest z boku. Do tego na konsoli jest przycisk, który pozwala te frontowe wyłączyć, właśnie po to aby w korku nie robiły bip/bip/bip. To wszystko standard :P


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.