Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Jaki olej silnikowy zastosować ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69276)

wasil1 25-08-2007 18:59

Jaki olej do silnika?
 
Fusion z 2004, silnik 1,4. Czeka mnie wymiana oleju, jaki zalać? Motorcraft 5W/30 wystarczy? Nie wiem na jakim jeździł, brak jakichkolwiek informacji, wiem, że przeglądy gwarancyjne miał w serwisie Forda.

echor 25-08-2007 19:59

Re: Jaki olej do silnika?
 
Cytat:

Napisał wasil1
Fusion z 2004, silnik 1,4. Czeka mnie wymiana oleju, jaki zalać? Motorcraft 5W/30 wystarczy? Nie wiem na jakim jeździł, brak jakichkolwiek informacji, wiem, że przeglądy gwarancyjne miał w serwisie Forda.



Kup w sklepie forfclubpolska po normalnej cenie i zapomni o problemie.

dr_Oktan 25-08-2007 22:57

Cytat:

Napisał wasil1
Fusion z 2004, silnik 1,4. Czeka mnie wymiana oleju, jaki zalać? Motorcraft 5W/30 wystarczy?

Na wszelki wypadek weź beczkę to ci wystarczy bo może ci się trochę rozlać :fcp2

A jakby chodziło ci o jakość to może być , tylko nie przepłacaj w ASO i spoko 4 l.

wasil1 26-08-2007 11:25

Dzięki za odpowiedź. Za olej firma płaci więc mi rybka gdzie, aby była faktura VAT. Co do ilości oleju to bym polemizował. 4 literki ciut będzie za mało, potrzeba zdaje się 4,20l.

tomiscorpio 26-08-2007 11:48

Cytat:

Napisał wasil1
Dzięki za odpowiedź. Za olej firma płaci więc mi rybka gdzie, aby była faktura VAT. Co do ilości oleju to bym polemizował. 4 literki ciut będzie za mało, potrzeba zdaje się 4,20l.

Az tyle wejdzie do 1.4?? Cos kolo tego wchodzi do mnie.

Zreszta i tak zostaje starego oleju troche wiec 4l starczy raczej napewno. Bo oleju nie ma byc max tylko najlepiej posrodku byle nad minimum bo nadmiar oleju moze byc bardziej szkoldiwy niz ciut za malo.

wasil1 27-08-2007 07:02

Na stary olej nie ma co liczyć. Odsysanie i spuszczenie reszty korkiem przy nagrzanym silniku pozostawia go w układzie bardzo niewiele. Teraz temperatury są wysokie, samochód eksploatowany intensywnie i w trudnym terenie, wię lepiej żeby oleju było pod górną kreskę. Dziwne masz pojęcie: ciut za mało. Ma być w sam raz.

MANIEK70 27-08-2007 08:47

Wystarczy 3,75 l. tyle wlewają w serwisie i jest 3/4 stanu pomiędzy min. a max.
5w/30 Motorcrafta jest optymalnym rozwiązaniem.

"4 literki ciut będzie za mało, potrzeba zdaje się 4,20l."

Taka ilość będzie pod "sufit" i wypłynie uszczelnieniami oraz zmuli silnik.
Nie zawsze więcej znaczy lepiej.
Pozdrawiam.

tomiscorpio 27-08-2007 10:51

Cytat:

Napisał wasil1
Na stary olej nie ma co liczyć. Odsysanie i spuszczenie reszty korkiem przy nagrzanym silniku pozostawia go w układzie bardzo niewiele. Teraz temperatury są wysokie, samochód eksploatowany intensywnie i w trudnym terenie, wię lepiej żeby oleju było pod górną kreskę. Dziwne masz pojęcie: ciut za mało. Ma być w sam raz.


"Bo oleju nie ma byc max tylko najlepiej posrodku" takie cos napisalem

"nadmiar oleju moze byc bardziej szkoldiwy niz ciut za malo"

Wiec o co Tobie chodzi??

Zreszta bys nie pisal takich rzeczy jakbys wiedzial jak dziala olej. Posiada taka funkcje jak lepkosc. Wiec jednak zostaje troche tego oleju. Wasil ja tam nie wiem w jakiej czesci kraju sa takie wysokie temperatury bo tutaj na polncoy nie ma upalu.

Fusionem 1.4 w ciezki teren to jakis marny zart czy jak?

wasil1 27-08-2007 14:04

Niestety, nie marny żart. Samochód musi jeździć po marnych drogach, często polnych i żwirowych, to miałem na myśli pisząc o trudnym terenie. Dziekuję wszystkim za porady. Pozdrawiam

Matts 26-02-2008 20:10

Re:
 
Cytat:

Napisał MANIEK70
Wystarczy 3,75 l. tyle wlewają w serwisie i jest 3/4 stanu pomiędzy min. a max.

A własnie ze nie wystarczy, u mnie w fiescie 1,4 mechanik zalał 4 litry z oryginalnego opakowania i na bagnecie nie dochodziło do połowy wskaźnika. Więc kolega dobrze pisze ze 4,2 L jest w sam raz :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.