Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223975)

Piecyk1988 28-04-2015 19:25

Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Witam,
Zainspirował mnie temat kolegi jar00 dla Mk2 ( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) dotyczący elementów wyposażenia, które są Plug&play, lub wymagają niewielkiego nakładu pracy amatora sobotniego grzebania przy swoim aucie :razz:

Od siebie mogę dodać na początek, że bez większych problemów można wersję bez podłokietnika przerobić na wersję z podłokietnikiem, jeśli zakupimy gotowy zestaw do przekładki to kwestia 2 godzin i cieszymy się wygodnym miejscem oparcia łokcia.

Zauważyłem u siebie miejsce na lampkę oświetlającą nogi pasażera (jest ewidentne podłużne miejsce na włożenie lampki) w pobliżu jest też wolna mała wtyczka do której biegną 4 kabelki. Czy ktoś dokładał takie oświetlenie w mk3?

Piecyk1988 29-04-2015 09:11

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
zrobione.

Jacek_l 29-04-2015 14:38

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Radia można zamieniać - jedynie na zmianę z nawigacją trzeba podłączyć odbiornik GPS.

Pokrętło świateł - jak się nie ma ściemniania zegarów to można sobie kupić ze ściemnianiem i ...działa :)

Wojtek O. 29-04-2015 15:11

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Bardzo dobry temat. Sam żałowałem że takiego jeszcze tu nie ma.
Przy zmianie z podstawowego radia na wyższe trzeba jeszcze dołożyć moduł Bluetoth. Teoretycznie łatwo też dołożyć tempomat w dieslach. Wystarczy zmienić wieniec kierownicy i aktywować opcje. Z tego co wiem zegary z dużym wyświetlaczem tez wystarczy wymienić i tylko potem wgrać odpowiedni przebieg. Ponoć podobnie jest z wyświetlaczem radia. Zobaczę jak jest z podgrzewanymi fotelami bo chyba instalacje mam u siebie. Tak samo pod panelem klimy widziałem że jest okablowanie do przycisków podgrzewanej szyby i drugiego panelu gdzie sie podłącza wyłącznik ESC, czujników parkowania, Auto startu i czegoś jeszcze. Wydaje sie że też można zmieniać lampki oświetlenia na suficie bo są różne poziomy. Na pewno 5 minut zajmuje wymiana wlotów powietrza po bokach z podstawowych na te z aluminiowymi ramkami. Fotele, kanapa i boczki drzwi też są proste w wymianie. Z elektronicznych opcji tez jest kilka które ma każdy Mk3. Np. Hill holder i możliwośc wyłączania ESP z menu. Samemu tez można dezaktywować pikanie niezapiętych pasów 4 razy podczas gdy siedzi ktos na miejscu z którego chcemy dezaktywować wkładamy i wyjmujemy pas. Temat będe drążył i co wymyśle to na pewno sie pochwale.

Bump: A jeszcze oczywiście przednie reflektory na te z czarnymi plastikami zamiast chromów. Jesli dobrze widziałem to tylne LED też da sie po prostu zamienić. Bo Xenony to już grubsza robota.

Jacek_l 29-04-2015 16:58

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał Wojtek O. (Post 2395833)
Teoretycznie łatwo też dołożyć tempomat w dieslach

Wystarczy kierownica z pilotem tempomatu, kabelek o jakimś tam numerze i ...ktoś kto aktywuje to w kompie samochodu :)

Piecyk1988 29-04-2015 18:17

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Chciałbym wymienić kierownicę i gałkę biegów na skórzaną, gałka to pikuś pytanie dotyczy kierownicy… w obecnej mam pilota do tempomatu i telefonu/radia, czy muszę szukać kierownicy z tymi pilotami, czy każda kierownica ma miejsce na ich podłączenie i mogę je przełożyć do kierownicy fabrycznie bez pilotów?

Wojtek O. 29-04-2015 18:32

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Niestety chyba lepiej poszukać takiej już z przyciskami. Inaczej wymaga to rzeźbienia/wycinania. Ale da się, ktoś to zrobił bo czytałem.

jadja 29-04-2015 20:08

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Ja do chińskiego radia z dotykowym panelem 8" (android,nawigacja, telewizja, radio,MP3,DVD,bluetooth, telefon), dołożyłem przedwczoraj kamerę wsteczną. Dołożyłem lusterko fotochromatyczne wg własnego pomysłu, zainstalowałem na stałe pilot do garażu z przyciskiem w podłokietniku i zasilany z akumulatora. Mam także tempomat i limiter prędkości po przekładce kierownicy i aktywacji przez kolegę mayak. Także przez niego ryglowanie zamków i asystent jazdy pod górę i monitorowanie powietrza w oponach.
Zegary wymieniłem na wersję z dużym, kolorowym wyświetlaczem , zmieniłem przełacznik świateł i zegary mogę przyciemniać. Wzdłuż bocznych szyb, nazewnątrz mam listwę chromowaną, identyczną z oryginalną. W najbliższym czasie założę światła dzienne.

Wojtek O. 30-04-2015 08:54

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Listwę chromoloną też mam dołożoną.

schraczek 04-05-2015 11:11

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Ja właśnie wymieniam szybę przednią na solara z podgrzewaniem ( jakoś go nie kupiłem pakietu winter jak zamawiałem auto).
Pierwsza dobra wiadomość - instalacja na podszybiu na dole w komorze silnika jest. Co prawda nie widać przewodów masowych koło lusterka, ale może będę musiał dokładniej poszukać.
Btw. Wiem, że to nie foka ale prawie ;-).

Wojtek O. 06-05-2015 18:55

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Wiele części jest zamiennych. To w sumie bliźniacze modele :)

Piecyk1988 09-05-2015 18:06

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Dzisiaj przy okazji sprzątania w aucie podkusiło mnie aby zobaczyć co kryje się pod tym elementem plastikowym. Poza czujnikiem klimatronika jest jakaś niewykorzystana wtyczka.
Czy ktoś wie do czego ona jest? co tam mogę zamontować, aby ją wykorzystać? ;))

http://imagizer.imageshack.us/v2/640...661/axZyNV.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/640...537/XQhQLf.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/640...540/7sZBXz.jpg

tedi_k 09-05-2015 20:17

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
To nie "czujnik klimatronika", to mikrofon BT/VC. To po primo... Po secundo, w tej zaślepce bywają zamontowane także czujniki ultradźwiękowe alarmu, więc to zapewne ich wtyczka.

Oskarr 10-05-2015 06:46

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał Wojtek O. (Post 2396187)
Listwę chromoloną też mam dołożoną.

Kupiłeś oryginalne?

Wojtek O. 10-05-2015 11:41

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Nie oryginały to za jedna kosztują tyle co za cały komplet mam.
A tu link do wątku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: Piecyk zapewne masz podłączenie do tego większego schowka w podsufitce gdzie jest poza czujnikami od alarmu też oświetlenie. ciekawe czy ja mam tam taką wiązke bo na suficie u mnie pusto jak po przejściu armii czerwonej:D

Oskarr 10-05-2015 11:55

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał Wojtek O. (Post 2400734)
Nie oryginały to za jedna kosztują tyle co za cały komplet mam.
A tu link do wątku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzięki za info :) zastanawiam się nad dołożeniem do Focusa, relingi mam aluminiowe i brakuje mi parapetów

u08mlap 10-05-2015 15:17

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał Piecyk1988 (Post 2395687)
zrobione.

za ile kupiłeś lampkę pod nogi gdzie i jak ją podłączyłeś

schraczek 12-05-2015 14:19

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał Wojtek O. (Post 2395833)
Z tego co wiem zegary z dużym wyświetlaczem tez wystarczy wymienić i tylko potem wgrać odpowiedni przebieg

Wymieniłem sobie zegary na duży wyświetlacz. Całości jakieś 15 minut. Pozostaje korekta przebiegu.

Wojtek O. 12-05-2015 14:30

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Super. Też mnie to kusi bo fajnie wyglądają i nie musiał bym co jakiś czas mieszać sprawdzając średnie ogólne. Jednak chwilowo gruba kasa idzie w sprzęgło:/

Bump:
Cytat:

Napisał u08mlap (Post 2400826)
za ile kupiłeś lampkę pod nogi gdzie i jak ją podłączyłeś

Piecyk miał instalacje gotową tylko wpiąć lampki mu zostało

schraczek 12-05-2015 14:43

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał Wojtek O. (Post 2401693)
Jednak chwilowo gruba kasa idzie w sprzęgło

Całkiem nie duże pieniądze wydałem, a może jeszcze pozbędę się "starych" zegarów...

Lukasz6 12-05-2015 16:43

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Tanim kosztem dołożyłem sobie ledy z przodu i z tyłu. Efekt super, jak wyłączają się poprzez sciemnianie jak orginalne podświetlenie z przodu.

schraczek 12-05-2015 18:02

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał Lukasz6 (Post 2401749)
Tanim kosztem dołożyłem sobie ledy z przodu i z tyłu. Efekt super, jak wyłączają się poprzez sciemnianie jak orginalne podświetlenie z przodu.

Szczerze powiem, że nie wiem o czym piszesz. Sprecyzujesz gdzie te ledy, itd.

Wojtek O. 12-05-2015 19:51

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Tak ale ja mysle też o kilku innych rzeczach najpierw w tym porządne heble na przód.

schraczek 12-05-2015 21:14

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał Wojtek O. (Post 2401860)
Tak ale ja mysle też o kilku innych rzeczach najpierw w tym porządne heble na przód.

Przydają się. Ja w tym moim autobusie zjeździłem juz 2 kpl. tarcz i 3 kpl klocków na przodzie (120kkm)

Oskarr 13-05-2015 08:58

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał Wojtek O. (Post 2401860)
Tak ale ja mysle też o kilku innych rzeczach najpierw w tym porządne heble na przód.

A co zamierzasz kupić?

Wojtek O. 13-05-2015 12:39

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Wedle polecenia kolegów od hamulców tarcze Powerdisc ATE + EBC green. A jeśli to będzie mało to zmiana na większe tarcze.

Pitol321 13-05-2015 14:09

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Masz problem ze sprawnością hamowania w Twojej Foce?

Jest to dla mnie bardzo dziwne. Mam swoją już prawie rok i nigdy mnie hamulce nie zawiodły. Miałem już kilka cięższych sytuacji w tym dohamowania na autobahnie z dużych prędkości i zawsze bardzo dobrze hamował i nigdy nie było za blisko.

Heble mam jeszcze oryginały przy 80tyś km przebiegu. Miesiąc temu na badaniu TUV, diagnosta stwierdził, że spokojnie jeszcze dwa lata przelecą.

schraczek 13-05-2015 14:11

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał Pitol321 (Post 2402211)
Heble mam jeszcze oryginały przy 80tyś km przebiegu

To delikatnie jeździsz.

Wojtek O. 13-05-2015 15:53

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Ja potrafiłem zrobić 120 tyś na przednich tarczach Boshowskich w Fiacie mimo iz 2-3 razy płyn zagotowalem:d Kręta droga i 4 osoby na pokładzie i naprawdę szybko traci sie moc w hamulcach. Choć to prawda jeszcze nie miałem tego problemu w Foce, może temu że jak dotąd nie szalałem.

boncio 13-05-2015 16:18

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał Pitol321 (Post 2402211)
oryginały przy 80tyś km przebiegu

Mnie wytrzymały 65tys. przy masie o tylko 45kg większej, a prawie w ogóle nie jeżdżę po mieście.

Pitol321 13-05-2015 18:40

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Mieszkam w Niemczech: autostrady 75% / miasto 25%.
Jeżdżę dynamicznie i bez ecodrivingu.
Znaczna przewaga autostrad = masa przebytych kilometrów vs rzadkie hamowania, ale jak już to często konkretne ;) i z konkretnych prędkości - brak ograniczeń.

Wracając do meritum: myślałem, że Wojtkowi chodzi wyłącznie o słabość hebli w Foce MK3, a jak teraz wnioskuję, to po prostu się mu powoli kończą i chce zakupić jakiś konkret :)
Sorry za zamieszanie w temacie :P

Wojtek O. 14-05-2015 14:02

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
O tak, dokładnie kres ich żywotu nadszedł i tak jak z oponami wychodzę z założenia że lepiej mieć lepsze choć by miało się przydać raz w życiu, ale to może mi pomóc w uratowaniu d...

schraczek 14-05-2015 14:08

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2402282)
przy masie o tylko 45kg większej

taka dygresja... Ile stoi w instrukcji masa C-Maxa ?
Wjechałem ostatnio na wagę i pokazało ze mną równo 1700.

boncio 15-05-2015 13:39

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Zwykły według katalogu 1385kg, Twój Grand 1496kg - ale tam podają najmniejszy możliwy ciężar z kierowcą i paliwem w baku. Czyli każdy bajer wyposażenia podnosi wagę, ale fakt 200kg to spora różnica.

schraczek 15-05-2015 13:53

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2403250)
Zwykły według katalogu 1385kg, Twój Grand 1496kg - ale tam podają najmniejszy możliwy ciężar z kierowcą i paliwem w baku. Czyli każdy bajer wyposażenia podnosi wagę, ale fakt 200kg to spora różnica.

Nie pamiętam ile paliwa miałem, ale 50 kg spokojnie można dodać. Kierowca 80, 2 foteliki dziecięce + jakieś pierdoły w bagażniku 20-30 kg. Może tak wyjść...
Z ciekawości zajadę raz jeszcze kiedyś "na pusto".

Wojtek O. 15-05-2015 15:24

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Ale to nie wątek o ważeniu auta. w sumie nie pamiętam ile mojej wyszło bo przez wagę też przejeżdżałem

amecz 03-06-2015 17:32

Czy ktoś z szanownych kolegów wie jak wyłączyć światła skandynawskie , które są zapalne w pozycji 0 zaraz po przekreceniu kluczyka , dodam że samochód posiada też funkcję auto , i czujnik zmierzchu , gdzie światła miniania tez działają w dzień , a wieczorem przelaczają się w tryb nocny . Kończąc , czy jest taka opcja jak w mk2 poprzez usunięcie dwuch bezpieczników i ewentualnie aktywację w elmie. Pozycja 0 brak jakich kolwiek świateł. Pozycja auto , w dzień mijania tylko z przodu .

Teisejas 05-06-2015 13:39

Taka funkcja jest w programie FoCCCus ( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ), który obsługuje interfejs elm 327 ;) Dodam, że korzystając z tego programu i kabla przerobionego wcześniej na potrzeby ElmConfiga aktywowałem sobie samodzielnie tempomat (oczywiście z ogranicznikiem prędkości) , autoryglowanie drzwi, DDS i HLA :)

amecz 05-06-2015 14:12

Czyli jeśli dobrze rozumiem należy pobrać program i tak jak ca pomocą elm configa dla foki 2 tak tu należy wyłączyć skandynawskie dla pozycjonowanie 0 poprzez zaznaczenie jakiegoś wiersza . Mógłby kolega jakieś foty wstawić , kabel mam vikena 1110. Pacjent to 1.6 EB z 2012 opcja ful bez skóry i ksenonowe to tak z grubsza .

Teisejas 05-06-2015 14:39

Tak, trzeba ściągnąć program i wybrać odpowiednią opcję w wierszu dotyczącym DTRL- z tego co pamiętam to są 4: brak takich świateł; cały czas włączone mijania; przyciemnione mijania; światła ledowe (w ref. ksenonowych). Program ma interfejs w języku angielskim i tryb pracy offline, więc można sobie bez żadnych konsekwencji sprawdzić jakie ma możliwości. Zresztą wygląda prawie jak komercyjny program, którego screeny wstawił kolega Mayak tylko bez graficznych wodotrysków - przynajmniej częściowo ;) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Na razie nie mam dostępu do laptopa więc fotek nie wstawię...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.