Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Zapytanie o wypożyczenie polerki na któryś weekend - Kraków/Katowice/Zawiercie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279304)

kamiluek 10-04-2018 18:22

Zapytanie o wypożyczenie polerki na któryś weekend - Kraków/Katowice/Zawiercie
 
Witam,

Noszę się z zamiarem wykonania drobnej (bo lakier jest cienki) korekty lakieru w mojej Fieście MK7 ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]).
Mam zamiar użyć pasty Menzerna 3in1 oraz padów żółtego i czerwonego (ew. niebieskiego).
Jedyny problem polega na tym, że nie uśmiecha mi się wydawać na polerkę Dual-Action 600 zł albo nawet na rotacyjną 300 zł tylko po to, aby raz na rok, góra dwa razy w roku zrobić lekką polerkę*samochodu.
I tu nasunął mi się pomysł aby wykorzystać Forum i zapytać czy ktoś z Was w mojej okolicy czyli Kraków / Katowice / Zawiercie dysponuje takową polerką i zechciałby się podzielić nią w któryś weekend. Wiadomo, odwdzięczę się ! :razz:

Antej 11-04-2018 06:09

Odp: Zapytanie o wypożyczenie polerki na któryś weekend - Kraków/Katowice/Zawiercie
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

znalezione na szybko

W biedronce byly szlifierki katowe z regulacja predkosci za 90zl.
Kupilem taką z myślą o polerowaniu, nie sprawdzilem ostatecznie, bo poki co zakladam na niej krazki scierne i kamienie tnące. W domu robi swoje.

weuek 11-04-2018 06:30

Odp: Zapytanie o wypożyczenie polerki na któryś weekend - Kraków/Katowice/Zawiercie
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 2963302)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

znalezione na szybko

Świetna sprawa do polerowania. ;-)

Antej 11-04-2018 07:10

Odp: Zapytanie o wypożyczenie polerki na któryś weekend - Kraków/Katowice/Zawiercie
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2963307)
Świetna sprawa do polerowania. ;-)

Cieszę się że przeczytałeś całe ogłoszenie zamiast oceniać książkę po okładce.

weuek 11-04-2018 09:10

Odp: Zapytanie o wypożyczenie polerki na któryś weekend - Kraków/Katowice/Zawiercie
 
A rzeczywiście! Uniżenie proszę o wybaczenie.

gusiak11 11-04-2018 09:24

Odp: Zapytanie o wypożyczenie polerki na któryś weekend - Kraków/Katowice/Zawiercie
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 2963302)
szlifierki katowe z regulacja predkosci

Poza podobnym wyglądem i podobną budową maszyna do polerowania i szlifierka kątowa bardzo się od siebie różnią i nie są zamiennymi urządzeniami :)

Antej 11-04-2018 09:30

Odp: Zapytanie o wypożyczenie polerki na któryś weekend - Kraków/Katowice/Zawiercie
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2963364)
Uniżenie proszę o wybaczenie.

Wskazane byłoby "uniżnie"
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał gusiak11 (Post 2963380)
Poza podobnym wyglądem i podobną budową maszyna do polerowania i szlifierka kątowa bardzo się od siebie różnią i nie są zamiennymi urządzeniami :)

Coś więcej na ten temat?
Obroty regulowane, ustawiane na 1tyś., krążek zamontowany tak samo.
To nie technologia NASA żeby ze szlifierki kątowej wolnoobrotowej nie dało rady zrobić polerkę, przynajmniej w moim rozumieniu tematu.
Co tam ma być w tej polerce, udar?

weuek 11-04-2018 09:32

Odp: Zapytanie o wypożyczenie polerki na któryś weekend - Kraków/Katowice/Zawiercie
 
Może być, lubię formy archaiczne.

gusiak11 11-04-2018 09:39

Odp: Zapytanie o wypożyczenie polerki na któryś weekend - Kraków/Katowice/Zawiercie
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 2963384)
Coś więcej na ten temat?
Obroty regulowane, ustawiane na 1tyś., krążek zamontowany tak samo.
To nie technologia NASA żeby ze szlifierki kątowej wolnoobrotowej zrobić polerkę.
Co tam ma być w tej polerce, udar?

Pokaż mi szlifierkę kątową która ma obroty od 1000???
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nalezione na szybko... tam gdze makita zaczyna sie kręcić to poleka samochodowa już nie może szybciej

kolejna sprawa bardzo ważna a bardzo często pomijana stabilizacja obrotów
znów znalezione na szybko [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] na tej maszynie mozna sie "położyć" a tarcza nie zwolni obrotów, wolny start pomijam choc tez sie przydaje zeby nie rozchlapywać pasty.

I o ile nawet masz szlifierkę która staratuje z 1000 to przy przyłożeniu obciażenia a gąbka daję dość duże zacznie zwalniać o ile sie nie zatrzyma więc zaczniesz podkręcać więc się zacznie przypalać pasta itd... itd...

Jak mówię sama regulacja obrotów i śrub a M14 to jeszcze nie wszystko

Antej 11-04-2018 12:36

Odp: Zapytanie o wypożyczenie polerki na któryś weekend - Kraków/Katowice/Zawiercie
 
Cytat:

Napisał gusiak11 (Post 2963391)
Pokaż mi szlifierkę kątową która ma obroty od 1000???

zakres od 0-12tys
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
jak napisałem, kupiłem taką nową za 90zł, potencjometr płynnie reguluje pracę.

Powtarzam raz jeszcze, to nie jest technologia NASA, mając w rękach trochę wprawy i rozum można skorelować ilość obrotów z dociskiem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.