Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Mondeo 2014- ] Powershift jak się sprawuje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310636)

Patrykus005 01-07-2020 18:13

Powershift jak się sprawuje
 
Witam, piszę w imieniu kolegi który przymierza się do zakupu mk5 po 2015. Przejechał się moim i nie chce żadnego innego auta. Po przejrzeniu neta zaczął mieć obawy co do PS. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć że jestem zadowolony, ale jestes swierzym użytkownikiem. Większość postów z problemami z PS dotyczy smaxow, fokusow, mondeo mk4, galaxy. Kiedyś pisałem już tutaj i zostałem troche uspokojony ze troche poprawili ta skrzynie w mk5. Czy rzeczywiście tak jest!? Znam goscia ktory ma najechane 220kkm i bez problemowo. Większość mk5 w De które widziałem też miały troche nalatane i większych problemów nie było. Jak jest w waszej opini?

slawek-kali 01-07-2020 18:18

Odp: Powershift w mk5
 
Sa poprawione, ale najwazniejszy serwis skrzyni i kontrola akumulatora.. niektorzy oszczedzaja bo wymiana droga.. a informacje "akumulator rozladowany" ignoruja.
Ja osobiscie nie znam auta ktore mialo problemy, a mam kontakt i do ASO i wielu dealorow, komisow..
Platforma mk4 to inna bajka.. tam na gwarancji czesto wymieniano skrzynie..

Patrykus005 01-07-2020 18:27

Odp: Powershift w mk5
 
Ok rozumiem, czyli serwis olejowy jest równie ważny jak sprawny akumulator? Wymieniac co jakis czas czy tylko kontrolować? U mnie puki co wszystko raczej ok z aku. Mam mk5 z 2016 i 135kkm

slawek-kali 01-07-2020 18:34

Odp: Powershift w mk5
 
kontrolowac.. akumulator jest naprawdę wazny.

Patrykus005 01-07-2020 18:43

Odp: Powershift w mk5
 
Dziekuje Sławek.

Piotr_V6 01-07-2020 21:18

Odp: Powershift w mk5
 
Cytat:

Napisał Patrykus005 (Post 3263088)
Ok rozumiem, czyli serwis olejowy jest równie ważny jak sprawny akumulator? Wymieniac co jakis czas czy tylko kontrolować? U mnie puki co wszystko raczej ok z aku. Mam mk5 z 2016 i 135kkm

serwis olejowy skrócić interwał do 40-48tyś km max i nie pałować na starcie będzie żyła , zawory w mechatronice są te same co w MK4 skrzynia jest dokładnie tej samej konstrukcji , problemy prędzej czy później się pojawią wiele zalezy od użytkownika nie żydzić dbać jeździć

Patrykus005 02-07-2020 09:33

Odp: Powershift jak się sprawuje
 
Jedyny mankament jaki u siebie zauwazylem to ruszanie z miejsca, gdy po puszczeniu hamulca za szybko nacisnę Gaz to jest małe szarpniecie auta. Muszę dać mu chwile na takie jakby zasprzeglenie i dopiero przyspieszac. Nie wiem czy to normalne, jest trochę wkurzajace ale już się przyzwyczaiłem. Po wymianie oleju nic się nie zmieniło ale występuje przeważnie na zimnym, na rozgrzanym troche szybciej reaguje po odpuszczeniu hamulca.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.