Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] falujące obroty na biegu jałowym 1.6 TI-VCT (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320645)

FocusKowale 29-05-2021 11:35

falujące obroty na biegu jałowym 1.6 TI-VCT
 
Dzień dobry!
pacjeny Focus mk2 1.6 ti-vct 100 km
Samochód ogólnie bardzodobry, lecz nie tzyma wolnych obrotów biegu jałowego. Objawia się to tym, ze słychać jakby chodził nie na wszystkich cylindrach. Był u mechanika, świece, kable wymienione, cewka ok, map ok, luzy zaworowe ok, nie wiem co może być tego przyczyną. Proszę o pomoc jeśli ktoś spotkał się z podobnymproblemem. Z góry dziękuję za podpowiedzi. :)

Vaneheim 03-06-2021 13:34

Odp: falujące obroty na biegu jałowym
 
U mnie pomogło czyszczenie przepustnicy, podłączenie do komputera wykasowanie błędów. Za wszystko 100 zł i problem znikł.

konieczko5 03-06-2021 17:56

Odp: falujące obroty na biegu jałowym
 
Najpierw trzeba zacząć, że nie ma takiego silnika

damianisko5 04-06-2021 08:51

Odp: falujące obroty na biegu jałowym
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3347642)
Najpierw trzeba zacząć, że nie ma takiego silnika

Dokładnie tak. 1.6 ti-vct 100 KM* Ale może autor posta ma takowy, kto to wie. A w temacie, przepustnica i przepływka do czyszczenia.

hak64 04-06-2021 12:10

Odp: falujące obroty na biegu jałowym
 
Cytat:

Napisał damianisko5 (Post 3347712)
1.6 ti-vct 100 KM* Ale może autor posta ma takowy, kto to wie.

No właśnie. Może adoptowany z motorówki, kosiarki do trawy, albo dmuchawy do liści... Za utrzymanie obrotów na biegu jałowym odpowiada silniczek krokowy, tyle że do jego prawidłowej pracy, niezbędne są poprawne odczyty temperatury silnika, sondy lambda, czujnika położenia przepustnicy, lub przepływomierza. Podobne objawy może dawać także nieszczelny dolot i związane z tym zasysanie lewego powietrza.

Ridick4991 06-04-2023 07:20

1.6 Ti-Vct - falujące obroty na wolnych obrotach
 
Pacjent - Focus 1.6 Ti-Vct.
Objawy - falujące obroty na luzie,na wciśniętym sprzęgle, jeździe w korku.
Dzieje się tak nieregularnie. Czasem zafaluje 2-3 razy chwilę po odpaleniu, czasem po krótkiej jeździe, czasem dłuższej, a czasami wcale. Bywa też tak,że pofaluje i przestaje i na jakiś czas jest spokój. Wracam do Was z tym tematem, bo wyczerpują mi się pomysły co dalej.. Myślałem,że temat mam z głowy bo już długo nie było tego problemu ale niestety, znowu się to dzieje. Auto ma aktualnie nieco ponad 105000 przebiegu i jest to przebieg udokumentowany. Wszystko robię na bieżąco, olej zmieniam równo co 10000km. O auto na prawdę dbam.

Co zostało sprawdzone/wymienione:

Zmienione świece na oryginalne
Zmienione przewody na oryginalne
Sprawdzony przepływomierz
Wyczyszczona przepustnica
Wyczyszczona odma olejowa
Sprawdzony dolot
Komputer nie pokazuje żadnych błędów nawet podczas falowania.

Co mogę jeszcze zrobić? Gdzie szukać przyczyny? Może ktoś się z takim problemem mierzył i udało się usterkę znaleźć? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Antej 06-04-2023 11:25

Odp: falujące obroty na biegu jałowym 1.6 TI-VCT
 
Cewka i woda w dołkach świec do weryfikacji.

thesperado 07-04-2023 22:10

Odp: falujące obroty na biegu jałowym 1.6 TI-VCT
 
Temat wody przerobiłem w FF2, ale objawy falowania nie występowały. Wydaję mi się, że przy wymianie świec i przewodów WN nie sposób przeoczyć fakt obecności wody wokół świec. Cewka, spróbować nie zaszkodzi. To, że DTC nie są generowane podczas falowania nie oznacza, że PID-y są OK. Wiem, podczas jazdy oglądanie PID-ów jest trudne, tym bardziej jak nie wiadomo na co zwrócić uwagę. Czy zdarzyło się by falowanie nie ustąpiło i z taką usterką dojechałeś do celu? Można ew. ograniczyć do tych parametrów, które mają wpływ na wolne obroty. Przy jakiej temperaturze silnika najczęściej występuje to falowanie? Można także próbować szczęścia z jakimś rejestratorem parametrów i przejrzeć zapis na spokojnie w domu, tylko nie wiem czy masz taką możliwość.

Pablo4567 04-08-2023 08:05

Odp: falujące obroty na biegu jałowym 1.6 TI-VCT
 
Witam. Czy ma ktoś podobny problem z falującymi obrotami pacjent ti-vct 115km na benzynie szarpie falują obroty a na gazie jest idealnie co może być?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.