Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Zmiana wyglądu - przód bez chromu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268114)

mpawelcmax 12-08-2017 21:37

Zmiana wyglądu - przód bez chromu.
 
1 załącznik(i)
Witam. Chciałbym zmienić wygląd auta i pozbawić chromowanych elementów. Czyli ramka grila i wkłady lamp na czarny mat. Nie mogę wygooglować wizualizacji takiej stylizacji. W focusie mk2 wygląda to całkiem ładnie i świeżo. Na szybko przerobiłem zdjęcie w programie graficznym. Ktoś jeszcze miał taki pomysł.

Damian76 13-08-2017 08:05

Odp: Zmiana wyglądu - przód bez chromu.
 
Pomysł ciekawy ramkę możesz pomalować na próbę plastidipem to taka guma w spreju, jak ci się nie spodoba zawsze możesz ściągnąć. Mam tak pomalowane felgi już 2 rok i nic się z nimi nie dzieje.A z lampami to trochę więcej pracy bo trzeba rozklejać, czytałem kiedyś jak się za to zabrać w dziale mondeo.

c-matix 13-08-2017 15:12

Odp: Zmiana wyglądu - przód bez chromu.
 
widziałem kiedyś na you tube gościa z Rosji co zrobił czarne środki lamp na czarno w wersji poliftowej wyglądało to fajnie. Próbowałem rozkleić lampe ale to chyba jakiś koszmar , nawet podgrzewałem w piekarniku całą lampe.

wawrzyc 13-08-2017 17:51

Odp: Zmiana wyglądu - przód bez chromu.
 
4 załącznik(i)
Ja swoje ostatnio rozbierałem. Jedna której nikt nie rozbierał poszła moment po podgrzaniu w piekarniku z kartonu z opalarka w środku, gorzej było z drugą którą ktoś skleił na sylikon. Ja może podsune pomysł na lampy. Soczewka mini h1 6.0 z osłoną vektor. Świeci to świetnie nawet z halogenową żarówką (linia odcięta jak od linijki i ruchoma przesłona do długich) i wygląda świetnie. Właśnie za jakiś czas planuje pomalowanie środkow na czarno chyba lakierem samochodowym bazą a później bezbarwnym. Lampy już lakierowałem bezbarwnym i uważam że to najlepszy sposób zeby nie były matowe. Kilka zdjęć :)

J@colo 13-08-2017 20:51

Odp: Zmiana wyglądu - przód bez chromu.
 
1 załącznik(i)
Ja robiłem środki na czarno, rozklejenie to masakra chociaż robiłem to w innych autach kilka razy, niektóre lampy są na ta masę co po rozgrzaniu robi się plastyczna, a niektóre na silikon, mimo to i tak podgrzewałem opalarką by silikon lepiej się wycinał.

Damian76 13-08-2017 21:43

Odp: Zmiana wyglądu - przód bez chromu.
 
Ile czasu ci zeszło z tymi lampami i czym malowałeś?

wawrzyc 13-08-2017 22:28

Odp: Zmiana wyglądu - przód bez chromu.
 
Od 16 do wieczora miałem skończone malowanie. Najpierw szlifowanie papierami od 600 do 3000 na szlifierce mimosrodewej a później malowałem lakierem bezbarwnym dwuskladnikowym z pistoletu. Już trzyma jakiś miesiąc więc raczej bedzie ok. Nastepnego dnia przeszlifowalem to papierem 1200 do 3000 az nie bylo widac nierówności i tą idealnie gładką powierzchnię wypolerowalem pastą g3 - efekt? Wyglądają jakby wczoraj opuściły fabrykę.

Gdyby ktoś montował soczewki tak jak ja mam ważną radę - przykleić osłonę do czarnego ringu a ten do projektora przynajmniej na kawałek taśmy dwustronnej, mi spadały na nierównościach i trochę przy tym nerwów straciłem.

J@colo 13-08-2017 22:50

Odp: Zmiana wyglądu - przód bez chromu.
 
Cytat:

Napisał Damian76 (Post 2843556)
Ile czasu ci zeszło z tymi lampami i czym malowałeś?

Robiłem to w wolnej chwili bo nie miałem parcia, ale godzinę na rozklejanie trzeba poświecić jak jest silikon by lampa była w całości, mocno trzeba odginać tą obudowę ale będzie trochę powyginana ale później wystarczy opalarką uformować. Maluje czarnym matem den bravena, odtłuszczam i kilka warstw i trzyma ładnie, w galaxy mam ponad trzy lata nic nie odpada.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.