Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223993)

TurekBisk 29-04-2015 09:22

Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Witam. Chciałbym podzielić się swoją ostatnią usterką Forda. Zajeżdżam do pracy, staję na parkingu nie wyłączając silnika i czuję z nawiewu zapach benzyny. Aż mi ciary przeszły, otwierał maskę , zapach benzyny w koło, zdejmuje osłonę silnika, a tam fontanna z benzyny. Diagnoza pęknięty przewód paliwowy zasilania listwy wtryskowej. Oczywiście o powrocie do domu nie ma mowy . Od razu telefon do kolegi mechanika co z tym fantem zrobić. Najlepiej wymienić uszkodzony przewód, zaczyna się poszukiwanie części. Okazało się że taki przewód paliwowy dostępny jest tylko i wyłącznie w serwisie Forda :(
Czas oczekiwania 3 dni, koszt 350 zł, wymiana 20 zł i 10 minut czasu. Ale już wszystko śmiga. Pozdrawiam

slawek-kali 29-04-2015 09:26

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy Mondeo MK4 2.0 benzyna
 
Waz gumowy i zaciski, na jakis czas starczy! I od razu na zlom w poszukiwaniu czesci ;)
Byłoby taniej :027:

TurekBisk 29-04-2015 09:59

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy Mondeo MK4 2.0 benzyna
 
Pewnie na chwilę by pomogło, ale zważywszy że to benzyna to wolałem nie robić prowizory. Używany znalazłem na znanym portalu, ale nie mając możliwości sprawdzenia wolałem nie ryzykować, a i koszt 150 zł był też mało atrakcyjny. Przewód w serwisie sprzedają w całości ,odcinek około 2 metry prawie do samego zbiornika.

Markoo 30-04-2015 19:11

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Cytat:

Napisał TurekBisk (Post 2395691)
Diagnoza pęknięty przewód paliwowy zasilania listwy wtryskowej.

Co mu się stało, to znaczy... pękł tak bez powodu czy był gdzieś przyciśnięty, zagięty czy coś w tym stylu. Gdzie dokładnie?

abu_lodz 30-04-2015 20:48

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Cos drogo ten przewod... ? Rok temu placilem w ASO Ford 202.95zl bo mialem to samo, u mnie pekl na luku przy samej listwie. Pekniecie bylo mikroskopijne ale biorac pod uwage cisnienie niezle sikalo :D.


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

TurekBisk 01-05-2015 07:00

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Pękł tak po prostu :( tak jak u kolegi wyżej na zdjęciu, mikroskopijne mikropęknięcia wzdłuż przewodu na samym zagięcie. Czytając różne fora ludzie narzekali na marnej jakości przewody paliwowe w fordzie. Co do ceny no niestety tyle sobie zażyczyli w ASO, koledzy wcześniej pisali o 280zł ale .... było już 350zł.

Pozwoliłem sobie zaznaczyć na zdjęciu kolegi Artura dokładnie to miejsce pęknięcia :)
http://www.iv.pl/images/44625084097404071360.jpg

miras500 01-05-2015 10:35

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Miałem tak samo w tam tym roku 2 godziny przed wyjazdem na lotnisko żonka wygnała mnie wyżucić śmieci jadę i nagle zaczeło w kabinie śmierdzi paliwem otwieram maskę a tam fontanna w górę na samym łuku przewodu podjechałem blisko 1km był serwis dali kawałek gumy zacisk ale nie gwarantował jak długo wytrzyma wolałem nie ryzykować auto pod dom taxi i szybko w ostatniej chwili na lotnisko bez utraty ryzyka wakacje najważniejsze.

wing 01-05-2015 12:50

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
2 załącznik(i)
Witam serdecznie.
Wczoraj w moim s-max'ie -benzyna duratec 2.0 (2006) przy przebiegu 117tys.
Przewod w akcji na foto.
Pozdrawiam.

Markoo 01-05-2015 13:28

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
No to ładnie, toż to nie ropa :( jest ryzyko :< Montując wtryski LPG starałem się nie ingerować, to się udało w oryginalne prowadzenie, tego przewodu, by uniknąć takich atrakcji w przyszłości, a tu widać że i tak zdarzają się takie atrakcje. Ech ciśnie się na klawiaturę, to już nie te samochody co dawniej :)

pawel_wojt 10-06-2015 14:27

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Koledzy czy jedynym wyjściem jest wymiana w ASO czy też da radę u mechanika korzystając z ogólnodostępnych przewodów paliwowych "z metra"?

bolek-tarnow 12-06-2015 06:12

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Nic to nie da. Można u mechanika ale kup oryginalny przewód.

Juzek 12-06-2015 06:51

Radzę kupić taki przewód jaki tam był oryginalnie. To nie kosiarka. Przewód jest policzony na określoną wydajność i przepustowość. Akurat w układzie paliwowym nie da się tak łatwo zastępować przewodów jak np w podciśnieniach.

Tapnięte z Szajsunga MkIV

Markoo 12-06-2015 16:23

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 2414499)
Radzę kupić taki przewód jaki tam był oryginalnie.

Niby masz racje.... ja też jestem za oryginalnymi rzeczami a nie kombinowaniem.... Ale jak ten oryginalny takie numery wycina.... to jakby dało się go bez zbędnych kombinacji wymienić na coś lepszego to czego nie (nawet jakby to drożej wyszło).

Juzek 12-06-2015 18:05

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Może kiedyś był nienaturalnie zgięty i w końcu pękł. Normalnie użytkowany przewód paliwowy ma dłuższą żywotność niż auto, w którym jest zamontowany.

pawel_wojt 12-06-2015 21:31

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Ale on nie pękł, pojawiła się mikroskopijna wręcz dziurka. A że ciśnienie tam spore to tryskało porządnie. Pod maskę zaglądam tylko, żeby płynu do spryskiwaczy dolać więc nie ma mowy aby był ruszany. Może się przetarł o plastikową obudowę silnika a może taka przypadłość tego silnika... Niby drobnostka a z kategorii tych najpoważniejszych.
W każdym razie przewód wymienię na oryginał, już zamówiony.
Swoją drogą można się nieźle spocić widząc tryskającą benzynę na rozgrzany silnik... Ehh...

wiewior7 15-08-2015 15:25

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Witam, pękł mi przewód tak jak u kolegów... na tym zagięciu. Oddałem samochód do mechanika... i dał mi dwie opcje wymiana całej rurki koszt 240zł + robocizna... nie wiem w sumie ile robocizna może kosztować bo ten wężyk podobno przez cały samochód przechodzi lub druga opcja przeciąć przewód paliwowy w miejscu pęknięcia włożyć wewnątrz miedzianą rurkę i zacisnąć po dwa zaciski na jedną stronę. Podobno tak się robi nawet w dieslach gdzie jest wyższe ciśnienie i luz co o tym myślicie?

A może komuś z kolegów zalega takie przewód paliwowy... albo maże załatwić w lepszej cenie?

Markoo 19-08-2015 19:46

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Cytat:

Napisał wiewior7 (Post 2441783)
druga opcja przeciąć przewód paliwowy w miejscu pęknięcia włożyć wewnątrz miedzianą rurkę i zacisnąć po dwa zaciski na jedną stronę. Podobno tak się robi nawet w dieslach gdzie jest wyższe ciśnienie i luz co o tym myślicie?

Ja bym nie ryzykował, zauważ że ropa, praktycznie nie ma prawa się zapalić, w przypadku benzyny ryzyko zapłonu jest dużo większe.
Cytat:

Napisał wiewior7 (Post 2441783)
nie wiem w sumie ile robocizna może kosztować bo ten wężyk podobno przez cały samochód przechodzi

W sumie to dość prosta robota.. jak się wie co i jak.

wiewior7 19-08-2015 21:31

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Dzięki za odpowiedź. Skończyło się wymianą na nowy. Była podjęta próba naprawy jednak wężyk miał dziurę na tym łuku... nie było jak dobrze tego zacisnąć na miedzianej rurce i zawsze coś przeciekało... wiec naprawę zakończyłem wymianą na nowy.

psylo_rz 15-09-2015 23:07

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
U mnie było dokładnie to samo - identyczny problem z przewodem paliwowym. Wymieniłem go dziś na nowy oryginał w ASO (217 zł za przewód + 200 zł robocizna).

bolek-tarnow 16-09-2015 07:26

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Cytat:

Napisał psylo_rz (Post 2456133)
200 zł robocizna)

to cię wręcz okradli...

psylo_rz 20-09-2015 15:48

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Standardowa cena w ASO. Już u jednego druciarza ten przewód był wcześniej, chciałem mu oszczędzić kolejnej takiej przyjemności. Pewnie dałoby się to zrobić taniej u zaufanego mechanika, ja jednak takiego nie mam do mondeo, a układ paliwowy w benzyniaku wolę mieć zrobiony dobrze.

zuniekk 02-07-2016 12:27

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
witam wszystkich

obecny koszt przewodu to 247,23 brutto + 170 robocizna (serwis Radom).
Mnie pękł przy 199500 ale widzę, że wcześniej był robiony. Jakby kogoś interesowało to wymienia się cały przewód ok. 1,5 m długości, numer katalogowy 1523195.

Swoją drogą przewody są podwójne, ale nawet w serwisie powiedzieli, że problem jest tylko z jednym - zewnętrznym


Pozdrawiam

trojaczkileg 02-07-2016 15:27

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
1 załącznik(i)
Witam mi dziś w Smaxie 2.0 Pb pękł też przewód paliwowy. W miejscu zaznaczonym na zdjęciu.
Czy ktoś wie jak sie wypina ten przewód na końcach? po prostu pociągnąć czy jest jakaś inny sposób na to ? nie chcem uszkodzić złączek,

krzem13 08-07-2016 15:41

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Miałem to samo ... uszkodzenie jak by szpilką na zgięciu przed listwą ... nie ma szans, że to mechanicznie bo pierwszy raz w życiu osłonę silnika zdejmowałem aby czegokolwiek tam szukać. Trochę nerwów przy tym było bo to jednak benzyna, a na dodatek wyjazd wakacyjny. Szybka wstawka u podhalańskiego mechanika ale chciałem spokojnie wracać do domu więc wymieniłem cały przewód w ASO. Chłopaki z ASO Nowy Targ dali radę ... koszt robocizny + przewód 420zł

Myciek123 18-07-2016 19:21

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Właśnie mi się przydarzyła przygoda z pękniętym wężem.
Spora kasa (420zł) jak za kawałek wężyka.
Miałem już kilka aut.
W żadnym nie miałem takiej przygody i to za takie pieniądze jak koledzy piszą.

mariusz1972 19-07-2016 09:09

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
3 załącznik(i)
Cześć. Wczoraj i mojego Mondeo spotkała taka awaria, po zatrzymaniu poczułem zapach benzyny, po otworzeniu maski jeszcze większy. Zdjąłem pokrywę i ukazała się piękna dziurka z tryskającym paliwem na rozgrzany wydech :)
Wycieczka do serwisu Ford Łódź po oryginalny przewód z szybkozłączami. Koszt 255,00zł. Zabawa z wymianą:
- odpinamy przewód od uchwytów mocujących na całej długości
- nurkujemy pod samochód i odpinamy osłonę plastikową, ale wystarczą tylko 3 pierwsze zaczepy (takie żółte)
- przekładamy nowy przewód wzdłuż starego i wpinamy w opaski
- nurkujemy pod samochód i odpinamy - rozłączamy przewód paliwowy, uwaga z wymienianego przewodu będzie leciało paliwo i najlepiej go zawinąć do góry.
- wkładamy nowy przewód do końca i zabezpieczamy go spinką
- zakładamy osłonę plastikową, wycieramy resztki benzyny z podłogi i wychodzimy z pod auta
- odpinamy przewód od listwy zasilającej - ja po prostu śrubokrętem powciskałem te 4 blaszki w złączce (i tak do śmieci) i przewód pięknie wychodzi
- wpinamy nowy do końca
- wycieramy rozlane paliwo na silniku, czekamy aż resztki odparują
- zakładamy osłonę plastikową, zamykamy maskę i GOTOWE :)
- czas pracy ok 0,5 h
Może ten opis komuś się przyda.
Pozdrawiam
Mariusz

bolek-tarnow 19-07-2016 10:59

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Cytat:

Napisał zuniekk (Post 2620093)
+ 170 robocizna

Cytat:

Napisał Myciek123 (Post 2628704)
Spora kasa (420zł)

Cytat:

Napisał krzem13 (Post 2623538)
koszt robocizny + przewód 420zł

złodziejstwo i tyle... a dlaczego a no właśnie zgodnie z wyjaśnieniem:
Cytat:

Napisał mariusz1972 (Post 2628929)
- odpinamy przewód od uchwytów mocujących na całej długości
- nurkujemy pod samochód i odpinamy osłonę plastikową, ale wystarczą tylko 3 pierwsze zaczepy (takie żółte)
- przekładamy nowy przewód wzdłuż starego i wpinamy w opaski
- nurkujemy pod samochód i odpinamy - rozłączamy przewód paliwowy, uwaga z wymienianego przewodu będzie leciało paliwo i najlepiej go zawinąć do góry.
- wkładamy nowy przewód do końca i zabezpieczamy go spinką
- zakładamy osłonę plastikową, wycieramy resztki benzyny z podłogi i wychodzimy z pod auta
- odpinamy przewód od listwy zasilającej - ja po prostu śrubokrętem powciskałem te 4 blaszki w złączce (i tak do śmieci) i przewód pięknie wychodzi
- wpinamy nowy do końca
- wycieramy rozlane paliwo na silniku, czekamy aż resztki odparują
- zakładamy osłonę plastikową, zamykamy maskę i GOTOWE
- czas pracy ok 0,5 h


kjp 28-07-2017 10:38

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Cześć, mnie też to spotkało. Auto przebieg 230 tys. Smród benzyny spod maski i w trakcie jazdy z włączonym nawiewem/klimą. Mechanik mówi, że mgiełka była jak zdjął plastikową osłonę. Koszt we Wrocławiu u mechanika - 280zł z robocizną.

bolek-tarnow 28-07-2017 13:32

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Cytat:

Napisał kjp (Post 2836696)
280zł z robocizną.

jak najbardziej akceptowalna kwota pod warunkiem, że zmienił przewód na nowy oryginalny.

Ishias 02-09-2017 10:54

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
2 załącznik(i)
Witam. No i wczoraj mnie to spotkało przy przebiegu 163kkm. Pierwsza awaria od 50kkm. Dobrze że już na parkingu pod domem poczułem ostry zapach benzyny i od razu wiedziałem o co chodzi bo już czytałem ten temat :D. Dobrze że nie pale hehe. Części zamówione ze sklepu eford.
I mam pytanie bo sam bym chciał zdemontowac. Do listwy zasilającej idzie ta koncówka metalowa to jest jakaś szybkozłączka czy jak? I od listwy do lewej strony przy powrocie to też szybkozłączka? Pytam żeby nie narobić bigosu;p.
Zdjęcie 1 mojej awarii
Zdjęcie 2 awaria poprzedniego użytkownika ale chodzi o demontaz tego badziewia zaznaczyłęm na czerwono.

janusz822 07-09-2017 11:24

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Witam ten przewód jest znacznie większy niż myślisz i drugi koniec jest pod samochodem, ale da się wymienić nawet bez kanału tylko męczarnia i 3h roboty mi to zajęło. Tak przewód wygląda w całości.
Żeby ściągnąć metalową końcówkę z listwy wtryskowej użyłem kawałka przeciętej rurki (tulejki) miedzianej i wyszło bez problemu.

https://images82.fotosik.pl/789/518fcfa1a7746c13m.jpg https://images84.fotosik.pl/788/d4adc9ba38fd0a0fm.jpghttps://images82.fotosik.pl/789/eaf4df5f81949b17m.jpg https://images82.fotosik.pl/789/4848be1e3c9711c9m.jpg
https://images82.fotosik.pl/789/66c0f83e12481df5m.jpg https://images81.fotosik.pl/789/7ae091ac2cc41bd6m.jpg https://images83.fotosik.pl/788/2eef8a82f1da2338m.jpg https://images84.fotosik.pl/789/7f5384dd96e499edm.jpg

Parch 07-09-2017 11:46

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Ale to, co pokazujesz, to już są chyba dwa przewody.

janusz822 07-09-2017 11:57

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 2855062)
Ale to, co pokazujesz, to już są chyba dwa przewody.

Kolego jeden orginalny zakupiony w serwisie Forda, wymieniałem dwa tygodnie temu cena po małym rabacie 240 zł

grzecho 06-10-2017 10:13

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
W Szumilas Ford Sosnowiec cena przewodu 276,00 zł - 10% rabat= 248,40 zł. Odbieram dzisiaj. Podejmę próbę samodzielnego montażu. Przez okrągły rok jeździłem z dorobionym wężykiem fi 8. Pęknięcie przy samym końcu na zgięciu (standard). Mam LPG, ale z tego co się dowiedziałem benzyna i tak krąży w układzie. Kilka dni temu pękł na kolejnym zgięciu. Znowu naprawa wężykiem. Montaż w serwisie nowego przewodu kosmiczne 280,00 zł !!!

grzecho 10-10-2017 07:54

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Już po wymianie. Czas ok. 3h. Wszystko wg. instrukcji mariusz1972.
Na fotkach nowy przewód poprowadzony równolegle do starego. Żółtymi strzałkami zaznaczyłem miejsca uszk. starego przewodu + gumowe wężyki.
Stary przewód od listwy zasilajacej odpiąłem przy pomocy rozciętego kawałka ( ok. 1 cm) rurki aluminiowej

http://i65.tinypic.com/2u5uxip.jpg

http://i63.tinypic.com/fyla1y.jpg

Smutu 22-11-2017 11:22

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Witam,
Dopadało i mnie :)
Mondeo MK4 benzyna 2.0 + gaz - 175K na liczniku
W piątek 17/11 zaparkowałem auto pod domem i stało bez jeżdżenia cały weekend. W poniedziałek wyruszyłem do pracy i poczułem że zaczyna mi śmierdzieć paliwem w kabinie. Ponieważ warunki rano w Warszawie były lekko-pisząc trudne dojechałem z tym smrodem do biura i wróciłem z tym smrodem do domu. Ponieważ było już ciemno nic z tym nie zrobiłem. Rano odpaliłem auto w celu zagrzania kabiny bo całe szyby były w szronie o otworzyłem maskę żeby zweryfikować skąd ten zapach benzyny. Patrzę pod pokrywę silnika a tam fontanna z paliwa - leci z dziurki w znanym nam miejscu na wężyku. Ponieważ nie miałem wyjścia i musiałem jechać do roboty to znalazłem kabel elektryczny, uciąłem na dł około 5 cm, zdjąłem z niego koszulkę/izolację, przeciąłem ją wzdłuż, nałożyłem na nieszczelność, ścisnąłem całość 3 szt opasek zaciskowych bo tylko to miałem pod ręką i w drogę.
Wytrzymało 50 km - dojechałem do pracy - na powrocie do domu już czułem paliwo.
W robocie namierzyłem nowy przewód paliwowy w Grodzisku Maz w ANZA - koszt 279 pln bruttto - nie dostałem upustu :(
Dzisiaj rano wymiana przewodu w warsztacie - 30 min roboty dzięki Waszym uwagom i instrukcjom - koszt 50 pln.
Upierdliwa usterka bo jazda autem z nieszczelnym benzynowym układem paliwowym to igranie ze śmiercią :)
Pozdrawiam All!

dmochu85 29-08-2018 16:11

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Witam!
Opis kolegów idealny ja zamiast tulejki miedzianej użyłem kawałek przewodu paliwowego oczywiście większej średnicy. Dzięki za wpisy przydały się przy wymianie. Koszt przewodu to 308 zł. Pozdrawiam

kotia 29-08-2018 21:02

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Jaki jest numer tej części/przewodu? bo nie można zdjęcia otworzyć z naklejką.

koszka 29-08-2018 22:27

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
U mnie też ten wspaniały przewód sie przetarł. ale nie dam zarobić fordowi. Po prostu wywaliłem cały ten plastikowy badziewny odcinek przewodu. I w jego miejsce załozyłem konkretny typowo przeznaczony do benzyny wężyk gumowy, który ma wiekszą wytrzymałość niż plastik zastosowany w oryginale. na końcówkach załozyłem opaski skrecane i wszystko od 4 miesiecy jest jak należy.

dmochu85 07-09-2018 12:56

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Kolego "kotia" to ten przewód [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.