Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [S-MAX 2015- ] „strzał” przy włączeniu biegu powershift (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315849)

grubasbambo 23-12-2020 15:17

„strzał” przy włączeniu biegu powershift
 
Witam
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie trochę zachowanie skrzyni
Opisze to dokładnie
Od przekroczenia 160tys km jak auto postoi cała noc i na drugi dzień wsiadam rano odpalam auto chwile zawsze czekam zapinam pasy itp zawsze staram się żeby auto pochodziło około minuty zanim zacznę coś robić
Wrzucam bieg najczęściej jest to S gdy ruszam do pracy rano
I jest taki jakby strzał który nie jest zgrzytem, nie wiem jak to bardziej opisać
Nie dzieje się to za każdym razem ale raz w tygodniu tak około idzie to wyczuć
Myślałem ze przyczyna może być już olej w skrzyni który był wymieniony na serwisie przy 120tys
Dziś auto przeszło serwis 180( 177tys dokładnie ) myślałem ze to pomoże i pierwsze co wrzucając bieg i wyjeżdżając z serwisu znów bieg wszedł z tym strzałem
Czy ktoś może powiedzieć coś więcej ?

Ford S max 150km skrzynia automatyczna powershift

smiechu 23-12-2020 15:27

Odp: S max skrzynia biegów „strzał” przy włączeniu biegu
 
Czy samochód zostaje na noc na płaskim czy może parkujesz na pochyłym terenie?

mariusz19750221 23-12-2020 15:47

Odp: S max skrzynia biegów „strzał” przy włączeniu biegu
 
A przed każdym zgaszeniem auta wrzucasz na N i chwilę odczekasz czy odrazu na P?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

grubasbambo 23-12-2020 16:35

Odp: „strzał” przy włączeniu biegu powershift
 
Auto parkuje na parkingu pod blokiem raczej jest płasko tak mi się wydaje pewnie jakies pół stopnia pochylenia jest żeby woda spływała
N w sumie nie używam zawsze z jazdy D,S wrzucam na P jak zaparkuje
N używam jedynie na myjni halowej na której taśma ciągnie auto przez stanowiska myjni

mariusz19750221 23-12-2020 18:59

Odp: „strzał” przy włączeniu biegu powershift
 
Cytat:

Napisał grubasbambo (Post 3305431)
Auto parkuje na parkingu pod blokiem raczej jest płasko tak mi się wydaje pewnie jakies pół stopnia pochylenia jest żeby woda spływała
N w sumie nie używam zawsze z jazdy D,S wrzucam na P jak zaparkuje
N używam jedynie na myjni halowej na której taśma ciągnie auto przez stanowiska myjni

To zacznij używać pozycji N przed zgaszeniem auta. Wystarczy parę sekund. Ja tak robię, wrzucam N, gasze światła, odpinam pasy no i zaciągać ręczny żeby przy zmianie z N na P po puszczeniu chamulca nożnego nie nastąpiło zakleszczenie skrzyni, wtedy z pozycji N na P skrzynia przechodzi płynie. No i gasimy auto. Dużo pisania a w sumie to ok. 20s.roboty żeby uniknąć twardego wrzucania D lub R. Myślę że taka krótka czynności pomoże.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

tedi_k 23-12-2020 20:01

Odp: „strzał” przy włączeniu biegu powershift
 
Cytat:

Napisał mariusz19750221 (Post 3305463)
To zacznij używać pozycji N przed zgaszeniem auta. ...

Dla PowerShifta "te czary" nie mają najmniejszego sensu. Nic nie zmienią w zachowaniu skrzyni. Można stosować to zaklęcie, albo np. "przed zgaszeniem obchodzić auto wokół w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara". Murowany dokładnie taki sam skutek...:568:
Procedura w przypadku automatu jest prosta jak budowa cepa:
1) hamulec nożny;
2) zaciągnąć hamulec ręczny
3) dopiero po zaciągnięciu hamulca ręcznego puszczamy pedał hamulca.
4) "P" wrzucamy w dowolnym momencie pod warunkiem, że 1) do 3) wykonane so tak jak napisano.

mariusz19750221 23-12-2020 20:14

Odp: „strzał” przy włączeniu biegu powershift
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3305479)
Dla PowerShifta "te czary" nie mają najmniejszego sensu. Nic nie zmienią w zachowaniu skrzyni. Można stosować to zaklęcie, albo np. "przed zgaszeniem obchodzić auto wokół w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara". Murowany dokładnie taki sam skutek...:568:
Procedura w przypadku automatu jest prosta jak budowa cepa:
1) hamulec nożny;
2) zaciągnąć hamulec ręczny
3) dopiero po zaciągnięciu hamulca ręcznego puszczamy pedał hamulca.
4) "P" wrzucamy w dowolnym momencie pod warunkiem, że 1) do 3) wykonane so tak jak napisano.

A czemu te "czary" zaszkodzą. Pominołeś "czary" a reszta taka sama jak wcześniej opisałem. Ja jednak myślę że "czary mary" są skuteczne niezależnie jaka to skrzynia automatyczna [emoji6]

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

mariusz19750221 23-12-2020 20:20

Odp: „strzał” przy włączeniu biegu powershift
 
Może to przyzwyczajenie, ale napewno skuteczne. Zaczynałem przygodę z skrzynią automatyczna na samym początku lat 90' i tą metodę stosuje do dziś i nigny nie miałem problemów po dłuższym czy krótszym postoju z wrzuceniem biegu [emoji6]

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

mariusz19750221 23-12-2020 20:23

Odp: „strzał” przy włączeniu biegu powershift
 
A z przyzwyczajenia obchodzę auto do okoła jak wyjeżdżam w trasę i jak przyjeżdżam pod dom. To taki rytuał Indian na zaczarowanie auta żeby długo służyło [emoji6][emoji28]

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

mariusz19750221 23-12-2020 20:29

Odp: „strzał” przy włączeniu biegu powershift
 
I dlatego nie dziwię się ludziom jak piszą że w Fordach skrzynia automatyczna pada im po przejechaniu 100 tyś.km. No ale głupi i stary jestem to się wcale nie znam. Pozdrawiam i Wesołych Świat życzę i jak najdłuższego użytkowania Fordów [emoji3]

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.