Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Usterka oświetlenia przedniego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119912)

rimbambito 14-01-2011 22:39

Usterka oświetlenia przedniego
 
Witam wszystkich:(


Dzisiaj wsiadam do mojego mondka, odpalam silnik wlaczam swiatla a tam na wyswietlaczu wyskakuje komunikat:

usterka oświetlenia przedniego

wychodze wiec patrze wszystkie zarowki( posiadam ksenony) sie swieca wszystko ok, komunikat zniknal. Ale przez caly dzien gdy odpalam auto to sie pokazuje. Parkujac samochod w garazu wlaczylem ksenony i jak sie poziomowaly to najpierw sie podniosly, a potem opuscily powolutku jakby zacinajac sie(widzialem na murze). Sprawdzalem na wyszukiwarce ale nic konkretnego nie znalazlem. Moze mmial juz ktos ten problem. Dam rade to naprawic samamu czy tez musze jechac do moechanika??
Z gory dziekuje za pomoc


--------------------------------
połączyłem kilka wątków
Arturek

donpedro60 15-01-2011 13:12

Odp: Usterka oswietlenia przedniego
 
Nic nie naprawiaj.Nie bądz w goracej wodzie kąpany.Ten samochod naszpikowany jest elektronika.A z tym to wiadomo roznie bywa.Z regoly powinno samo sie unormowac po wylaczeniu silnika i dluzszym postoju.

TOMAS 15-01-2011 13:38

Odp: Usterka oswietlenia przedniego
 
Odłącz mu aku na 10 do 15 minut i podłącz, komp może odpuści te świrowanie

danielr 16-01-2011 20:10

Odp: Usterka oswietlenia przedniego
 
Ja miałem ten komunikat i ten sam objaw. Skończyło się na gwarancyjnej wymianie lamp. W sumie to nawet fajnie bo i tak były brudne od środka ;)
Przeczekiwanie, odłączanie aku, wyjmowanie bezpieczników i i inne pomysły nie dawały efektu. Oczywiście ASO wymieniając lampy popsuło parę innych rzeczy, a już szczytem było połamanie plastików maskujących pas przedni od góry. Lampa po wymianie wymaga aktywacji w kompie (allegro chyba raczej odpada) oraz "kalibracji". W moim przypadku trwało to długo i wymagało poprawek. Najlepiej sprawdzić na jakiejś niezależnej stacji diagnostycznej ustawienie świateł po takiej wymianie.

rimbambito 18-01-2011 14:02

Odp: Usterka oswietlenia przedniego
 
Witam!

Dziekuje za odpowiedzi.

Czwartek mam juz umowiona wizyte w ASO, bo chyba padl przegob wewnetrzny prawy, puka i to mocno przy kazdym skrecie, to podlacza do kompa i zobaczymy co tam siedzi. A lampy dzialaja wiec ich nie mam zamiaru wymieniac.
Niestety musze jechac do ASO bo przebywam we Wloszech, i tutaj jest malo Mondkow MK4 wiec boje sie ze mi jakis inny mechanik cos tam spartoli. A tak w ASO mi dadza rok gwarancji na czesc i prace. Dam znac jak to tam poszlo. Pozdr

P.S. auto ma 100 000 km przejechanych i walnal przegob(przawdopodobnie) :(

danielr 18-01-2011 14:37

Odp: Usterka oswietlenia przedniego
 
co do działających lamp i nie wymieniania ich wydaje mi się, że niestety nie da się tego uniknąć. Owszem działają Ci żarówki, ale nie działa mechanizm poziomowania zintegrowany z lampą więc używanie takiego zestawu nie ma sensu i nie jest zgodne z przepisami. A elementów poziomujących z tego co wiem nie da się w tych lampach osobno wymienić.

Ingen 22-05-2013 20:20

"Usterka oświetlenia przedniego"
 
Witam,

Proszę o pomoc i info czy mieliście podobny problem. Niestety musiałem pomalować zderzak przedni u blacharza i wymienić prawy halogen. Wszystko zostało wykonane jednak... wsiadłem do auta u blacharza, odpalam by włączyć światła wyskakuje żółty trójkąt i info "usterka oświetlenia przedniego". Facet twierdzi że skoro się wszystkie żarówki się palą a palą się to związane jest to z tym że odłączali halogen i jeśli nei zniknie to trzeba wykasować błąd. Jednak gdy podjechałem do domu okazało się że reflektor prawy (światło pozycyjne i mijania) nie świecą w ogóle... Wracam więc do blacharza po drodze dołącza się nowy komunikat ... "usterka żarówki świateł mijania" po kilku km zauważam że światło mijania to gaśnie to zapala się na nierównościach drogi. Blacharz potwierdził to stuknięciem w reflektor = zgasł, stuknął drugi raz = zapalił się. Odkręcił go wyjął wysunął wtyczkę włączył ponownie wszystkie lampy świecą. Ale nadal mam komunikat "usterka oświetlenia przedniego". Zauważyłem też że ksenon po włączeniu nie pozimuje się... Czy ktoś z was miał podobny problem? Czy gdy jest ten komunikat a światła działają to znaczy że wymaga to skasowania błędu, jakiś tryb awaryjny który objawia się też tym że światła się nie poziomują? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

medyk88 23-05-2013 08:25

Odp: "Usterka oświetlenia przedniego"
 
przy zenonie to nie jestem pewny ale u mnie przy AFS oznaczało to że soczewka sie nie skrecała
wyjąłem lapme i okazało sie że silniczek od soczewki wysunął sie z mocowania - 5 minut roboty i po problemie do dziś

januszstom 23-05-2013 09:38

Odp: "Usterka oświetlenia przedniego"
 
Ja miałem taki komunikat na gwarancji - nie poziomował się ksenon, wymienili na nowy

gregor75 24-05-2013 20:02

Odp: "Usterka oświetlenia przedniego"
 
spróbuj użyć magicznego klucza nr 10, tj.odepnij klemę + akumulatora na kilka minut


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.