Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Alarm, sam się wzbudza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301727)

waperr 09-10-2019 23:18

Alarm, sam się wzbudza
 
Witam,
problem z alarmem, sam się wzbudza.
Pierwsza myśl, że to uchwyt znowu odpadał i czujniki wykryły ruch, no ale uchwyt na telefon dalej wisi jak wisiał.
Wyłączyłem czujniki wewnętrzne, dalej się włącza.
Pozostają drzwi, maska, klapa bagażnika (ok 1-1,5 roczny oryginalny zamek).
Alarm włącza się losowo, czasem po 2-3 minutach od zamknięcia auta, a czasem przez kilka tygodni wcale.
Nigdy też nie pojawiły się komunikaty o otwartych drzwiach bądź klapach bagażnika/maski, ale mam ryglowanie po ruszeniu więc może nie wykrywa.
W czasie dłuższego postoju z załączonym zapłonem i zamkniętymi drzwiami też nie wyskakuje żaden komunikat o otwarciu drzwi/klapy.

Czy istnieje prosty sposób aby namierzyć winowajcę?

W komputerze przez licznik tylko można wyczytać, że alarm się włączył. Błędy w sterowniku nie wyskakują, chyba że SNT1170 + ForScan nie są wstanie odczytać.

Z góry dzięki za pomoc

mrhenio 10-10-2019 06:13

Odp: Alarm, sam się wzbudza
 
Miałem podobnie dwa lata temu. W środku nocy potrafił się załączyć i wyć. Jako, że sam sie na tym nie znam pojechałem do speców od alarmów. I bylo warto. Ja zaplacilem 50 zł, więc nie wiele, i mam spokój A dla nich kilka minut roboty. Któryś czujnik powodował błąd, ale szczegółowo nie dopytywalem co i jak, ważne że teraz spokój i działa. Więc może warto kilka złociszy poświęcić i dac zarobić komuś kto wie o co chodzi

waperr 11-10-2019 10:15

Odp: Alarm, sam się wzbudza
 
Tak pewnie będę musiał zrobić. Zastanawiam się jeszcze nad wymianą zamka maski bo bardzo ciężko chodzi i był bardzo zabrudzony a rozebrać się chyba nie da. Możliwe że to on powoduje problemy, gdzieś już w środku coś przyrdzewiało lub zaśniedziało.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

BadNews87 28-02-2020 14:35

Odp: Alarm, sam się wzbudza
 
Hej @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ;)
Mam podobny problem. Alarm włącza mi się losowo. Macie może jakieś wnioski po waszych usterkach? Co było ich przyczyną?
Mam podejrzenie, że alarm włącza mi się przez niedomknięty bagażnik bo tu mam problemy z zamkiem. Chciałem wcześniej zdiagnozować problem zanim udam się do specjalisty.Stąd pytanie do was.

koszka 28-02-2020 14:51

Odp: Alarm, sam się wzbudza
 
U mnie tkwi problem w zamku maski. Tymczasem zmostkowalem wtyczkę i pokrywa silnika jest niechroniona.

mrhenio 28-02-2020 14:51

Odp: Alarm, sam się wzbudza
 
Jak wyżej napisałem, jakiś czujnik powodował błąd, ale nie wiem co dokładnie, nie dopytywalem.

LosMatellos 05-04-2020 16:22

Odp: Alarm, sam się wzbudza
 
Witam!
Mam podobny problem, auto nie robiło żadnych problemów do momentu jak je umyłem wczoraj. Od tego momentu jak zamykam pilotem samochód, alarm sam się wzbudza. Raz po godzinie, raz wcześniej, raz później. Żadnych komunikatów nie otrzymuje na liczniku. Obstawiam maskę, tylko że z tego co widziałem, czujniki wydają się być suche. Bardzo dziwna sprawa, gdyż wcześniej nic się nie działo.

Marantz87 05-04-2020 16:45

Odp: Alarm, sam się wzbudza
 
Polecam podpiąć auto pod Forscan i w live data chyba w bcm pokazuje 4 ostatnie przyczyny wzbudzenia alarmu . W moim przypadku był to zamek maski.

waperr 22-07-2020 21:32

Odp: Alarm, sam się wzbudza
 
Cytat:

Napisał BadNews87 (Post 3229328)
Hej @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ;)
Mam podobny problem. Alarm włącza mi się losowo. Macie może jakieś wnioski po waszych usterkach? Co było ich przyczyną?
Mam podejrzenie, że alarm włącza mi się przez niedomknięty bagażnik bo tu mam problemy z zamkiem. Chciałem wcześniej zdiagnozować problem zanim udam się do specjalisty.Stąd pytanie do was.

Jeszcze nie wiem, przez pewien czas miałem alarm wyłączony.
Dziś włączyłem i zobaczymy co pokaże BCM jak się wybudzi.
Jak na razie to mam komunikat o problemie z systemem alarmowym, ale może to być spowodowane tym że był długo wyłączony i może bateria podtrzymująca się rozładowała.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.