Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   MK4 - auto rodzinne do 30k (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297681)

majki13 26-06-2019 11:54

MK4 - auto rodzinne do 30k
 
Cześć!

powiększa mi się rodzina i chcę kupić nowy samochód. Ma on służyć na codzienne dojazdy do pracy, na wakacje na południe Europy ale i na wyjazdy po Polsce.

Rozglądałem się za:

- Avensisem
- V70 III
- Mondeo MK4

Pytanie czy w kwocie 30k PLN jestem w stanie znaleźć egzemplarz w dobrym stanie, który nie będzie zajechany ani zardzewiały tak, jak moja dotychczasowa Mazda 6? Jak to wygląda z silnikami? Czy da się założyć zbiornik LPG pod samochodem czy tylko w środku? A może zamiast tego diesel. Jeżeli tak, to który?

Na pakiet startowy po zakupie planuje przeznaczyć 5k PLN (łącznie z zakupem 35k).

bolek-tarnow 26-06-2019 14:19

Odp: MK4 - auto rodzinne do 30k
 
przy wyborze diesel vs benzyna zależy od tego ile robisz km i gdzie.
Zbiornika LPG nie zamontujesz pod autem ale w miejscu koła zapasowego już tak.
Ford nie ma takiego problemu z rudą jak Mazda.

slawek-kali 26-06-2019 20:25

Odp: MK4 - auto rodzinne do 30k
 
diesla kupisz w polifcie, o benzyne bedzie bardzo ciezko.

majki13 27-06-2019 07:11

Odp: MK4 - auto rodzinne do 30k
 
Cytat:

Napisał bolek-tarnow (Post 3146517)
przy wyborze diesel vs benzyna zależy od tego ile robisz km i gdzie.
Zbiornika LPG nie zamontujesz pod autem ale w miejscu koła zapasowego już tak.
Ford nie ma takiego problemu z rudą jak Mazda.

z dieslem nie będę miał o tyle problemu, że do pracy mogę jechać albo S'ką albo autostradą, więc zawsze mniej stania w korkach a mogę przeciągnąć po obrotach.

Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3146627)
diesla kupisz w polifcie, o benzyne bedzie bardzo ciezko.

Jeżeli diesel to który będzie najlepszy?

Jak jest w Mondeo z automatami? Tak jak w Volvo?

bolek-tarnow 27-06-2019 07:30

Odp: MK4 - auto rodzinne do 30k
 
Cytat:

Napisał majki13 (Post 3146726)
z dieslem nie będę miał o tyle problemu, że do pracy mogę jechać albo S'ką albo autostradą, więc zawsze mniej stania w korkach a mogę przeciągnąć po obrotach.

to ja bym szukał diesla. Dodatkowo plusem jest ich dużo większy wybór.
Cytat:

Napisał majki13 (Post 3146726)
Jeżeli diesel to który będzie najlepszy?

chwalony jest DW10C
Cytat:

Napisał majki13 (Post 3146726)
Jak jest w Mondeo z automatami? Tak jak w Volvo?

nie mam doświadczenia z automatem Forda. Nie mniej poczytaj o skrzyniach Power Shift bo miewają z nimi problemy, choć ponoć w dieslu mniejsze niż w benzynie. Co do Volvo jeśli jest tam skrzynia PS to miałem okazję pojeździć parę razy 2.0 turbo (czyli ecoboost) w automacie z 2018 roku - rewelacja.

majki13 27-06-2019 08:26

Odp: MK4 - auto rodzinne do 30k
 
Cytat:

Napisał bolek-tarnow (Post 3146731)
nie mam doświadczenia z automatem Forda. Nie mniej poczytaj o skrzyniach Power Shift bo miewają z nimi problemy, choć ponoć w dieslu mniejsze niż w benzynie. Co do Volvo jeśli jest tam skrzynia PS to miałem okazję pojeździć parę razy 2.0 turbo (czyli ecoboost) w automacie z 2018 roku - rewelacja.

w Volvo jest problem z automatem taki, że jak nie wymienisz oleju w skrzyni co 50-60kkm to możesz się za jakiś czas obudzić z ręką w nocniku i wydać 10k na remont. W Volvo montowane są skrzynie Aisin, jak to jest w Mondziakach?

janas14 27-06-2019 11:07

Odp: MK4 - auto rodzinne do 30k
 
Hmm V70 lub mk4 w benzynie to ten sam silnik 2,0 145 ps jak i v70 i mk4 strasznie głośny przy 140 kmh to łeb urywa , silnik słaby paliwożerny , mający kłopoty z obrotami dosyć delikatny często przy przebiegu 150 kkm ma problem z zapieczonymi pierścieniami zdatny do gazu ale swoje spali podmiejskie trasy 10-10,5 l lpg autostrada 140 kmh 12 - 12,5 l/100 . Co do volvo v70 środek wykonany z twardych plastików , nieprzyjemnie brrrrr silnik benzynowy 2, ten co w MK4 czyli silnik Mazdy . Diesla w mk4 kupisz po lift . Avensis się nie wypowiadam byłem siedziałem i wyszedłem z niego znudzony plastik i nuda ale każdy go chwali. Na dobrą sprawę pozostaje mk4 2,0 diesla albo poszerz o autka papug 508 i cytrynka C5 ( dobra na trasę i cicha i najlepsze fotele ).
Co do automatu to na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie jazdy bez niego jest to ogromny + .

czeslaw555 27-06-2019 19:13

Odp: MK4 - auto rodzinne do 30k
 
508 za 30 tys zł w dieslu 2.0 to zakup obarczony ryzykiem szybkich kłopotów. Tak sam z C5 III,


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.