Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Żółto-zielony wyciek w okolicach chłodnicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=330166)

buczu920 28-07-2022 20:25

Żółto-zielony wyciek w okolicach chłodnicy
 
Witajcie! Mam problem z wyciekiem po prawej stronie przy chłodnicy a dokładnie tam gdzie podpina się węża do nabijania klimy. Ostatnio była nabijana ponieważ rok temu nabiłem a teraz okazało się że jest 0 i nic nie ma czynnika. Robili niby próbę szczelności i nabili na nowo ale znów zaczyna kiepsko działać i nie leci zimne powietrze tylko takie lekko chłodne. Czy ten wyciek może mieć coś wspólnego ze słabo działająca klimatyzacją? Załączam zdjęcia o co dokładnie chodzi.

Fulara 28-07-2022 20:32

Odp: Żółto-zielony wyciek w okolicach chłodnicy
 
jak jest zero, to się nabija azot i się sprawdza, gdzie dziura

tyle i aż tyle. więcej, na układ zamknięty nie pomogę. on ma być poprostu szczelny

buczu920 29-07-2022 08:07

Odp: Żółto-zielony wyciek w okolicach chłodnicy
 
3 załącznik(i)
Nie załączyłem zdjęć, wybaczcie :) to było tak że pojechałem żeby sprawdzili a oni podłączyli maszynę a ona nabiła klimę i powiedział że maszyna nie nabiła by klimy gdyby była nieszczelność..

hindus 29-07-2022 08:28

Odp: Żółto-zielony wyciek w okolicach chłodnicy
 
Maszyna robi test podciśnienia - wypompowuje czynnik do próżni i sprawdza czy rośnie ciśnienie. Kiedy klima pracuje, pracuje z wyższym niż atmosferyczne ciśnieniem. Jeśli nieszczelność jest np. na jakimś łączeniu, próżnia może je uszczelniać, a ciśnienie otwierać. Maszyna tego nie wykryje a czynnik raz dwa wyleci. A druga sprawa to wielkość nieszczelności. Mała spowoduje ulatnianie czynnika np. w perspektywie miesiąca czy dwóch. Miałem taką sytuację, maszyna nic nie wykrywała, a ostatecznie okazało się, że chłodnica klimy gdzieś była uderzona. Znaleźli to po nabiciu klimy dodatkiem barwnika i zostawili na parę godzin. I od tamtej pory wszystko chłodzi jak trzeba (4 lata już). I nie muszę "dobijać co roku".

buczu920 29-07-2022 11:41

Odp: Żółto-zielony wyciek w okolicach chłodnicy
 
Czyli nabili klimę zapłaciłem 300zł a dalej jest nieszczelność i tyle ze wszystkiego.. No to elegancko :/

hindus 29-07-2022 11:51

Odp: Żółto-zielony wyciek w okolicach chłodnicy
 
I interes się kręci :) a potem rośnie przeświadczenie, że to normalne, że "klimę nabija się na wiosnę" albo "klima działa ale jest nienabita" :P

Fulara 29-07-2022 15:44

Odp: Żółto-zielony wyciek w okolicach chłodnicy
 
bo tak się w polsce to robi

90% obsługi klim to nabijacze
a jak mam klienta co chce dobić klimę to pytam go dlaczego chce dobić jak układ jest pusty. trzeba znaleźć przyczynę a nie nabijać. ale lepiej nabić i skasować

buczu920 30-07-2022 09:34

Odp: Żółto-zielony wyciek w okolicach chłodnicy
 
Wielkie dzięki za odpowiedzi. Poszukam gdzieś serwisu klimatyzacji z jak najlepszymi opiniami i się umówię ale na sprawdzenie, od razu powiem że nie będę płacił jeśli nie ma czynnika i będą chcieli ją tylko nabić bo to nie ma sensu. Co kilka miesięcy nabijać klime ile można..

Fulara 30-07-2022 09:43

Odp: Żółto-zielony wyciek w okolicach chłodnicy
 
niestety, jak klient się potem dowiaduje że dziurawy jest przewód za 1200 bo nie ma zamiennika to zaczyna płakać

buczu920 30-07-2022 11:35

Odp: Żółto-zielony wyciek w okolicach chłodnicy
 
Jak pojechałem to od razu mi powiedzieli że pewnie 1500zł wyniesie bo wymienić będzie trzeba skraplacz, chłodnice i jeszcze coś tam mimo że nawet nie sprawdzili.. Ale udało się nabić mimo że dalej jest nie tak. Co za ludzie no. A jeszcze jedno mam pytanie. Ten wyciek co na zdjęciach jest widoczny to samemu dałoby radę to uszczelnić? Bo tam pewnie idzie uszczelka. Tylko nie wiem jak opróżnić układ i czy jak to łączenie odkręca to nie narobię problemów...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.