Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Naprawa "zamykacza" schowka na desce rozdzielczej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=133440)

MusiCManiaC 19-06-2011 11:24

Naprawa "zamykacza" schowka na desce rozdzielczej
 
Witam,

Czy ktoś z forumowiczów miał okazję naprawiać zamykanie schowka na desce rozdzielczej chodzi o ten pod szybą.
Niestety w moim fordzie klapa schowka nie zamyka się,czy muszę wymienić całość?czy wystarczy kupić jakiś drobiazg?Szukałem w internetowym sklepie forda ale niestety nie znalazłem żadnych elementów schowka.

Pozdrawiam,

Jitter 19-06-2011 15:38

Odp: Naprawa "zamykacza" schowka na desce rozdzielczej
 
Proponowałbym udać się na szrot i wyciągnąć sobie z "dawcy" to, co trzeba. Cena zaczepu, czy rygla - o ile w ogóle można kupić taki drobiazg, a nie od razu cały schowek - nie będzie w ASO, delikatnie mówiąc, zbyt zachęcająca ;)

kubaw20055 19-06-2011 17:09

Odp: Naprawa "zamykacza" schowka na desce rozdzielczej
 
Cytat:

Napisał Jitter (Post 1671371)
Proponowałbym udać się na szrot i wyciągnąć sobie z "dawcy" to, co trzeba. Cena zaczepu, czy rygla - o ile w ogóle można kupić taki drobiazg, a nie od razu cały schowek - nie będzie w ASO, delikatnie mówiąc, zbyt zachęcająca ;)

Cena zapewne i tak będzie zbyt niska, aby Panowie zechcieli podnieść się z krzeseł...:P Proponuję i polecam szrot jeśli chodzi o takie zakupy:027:

Jitter 20-06-2011 16:21

Odp: Naprawa "zamykacza" schowka na desce rozdzielczej
 
Cytat:

Napisał kubaw20055 (Post 1671404)
aby Panowie zechcieli podnieść się z krzeseł...

...dlatego też zaznaczyłem, że należy wyciągnąć sobie, bo "szrotmeni" niechętnie angażują się w takie pierdółki ;) Plastiki, to dla nich udręka, za wyjątkiem przedniej atrapy i zderzaków - tu jest pieniądz :D

Arek-o2 21-06-2011 09:48

Odp: Naprawa "zamykacza" schowka na desce rozdzielczej
 
W moim pojeździe poprzedni właściciel zastosował samoprzylepne rzepy.
Nie podobało mi się takie rozwiązanie i usunąłem je z myślą, że naprawię to w sposób „jak należy”.
Niestety do tej pory nic nie zrobiłem, trochę z braku czasu dla takiej błahostki,
a poza tym do końca nie wiem, jak to wygląda w oryginale (mam wrażenie, że brakuje jakiegoś detalu).
Może ktoś pochwaliłby się sprawnym zatrzaskiem wrzucając tu fotkę.

kacper69 21-06-2011 17:41

Odp: Naprawa "zamykacza" schowka na desce rozdzielczej
 
He, he , ten schowek to jakaś totalna porażka.
W moim fusionie już 2 razy kleiłem zawiasy od tego schowka ,wstawiłem wreszcie metalową ośkę domowej modyfikacji , ostatnio pękł też sam zaczep zamka tej klapki.
Może to zmęczenie lub zły dobór materiału, bo na pewno nie była używana zbyt duża siła.

MusiCManiaC 21-06-2011 20:30

Odp: Naprawa "zamykacza" schowka na desce rozdzielczej
 
Cytat:

Napisał kacper69 (Post 1672513)
He, he , ten schowek to jakaś totalna porażka.
W moim fusionie już 2 razy kleiłem zawiasy od tego schowka ,wstawiłem wreszcie metalową ośkę domowej modyfikacji , ostatnio pękł też sam zaczep zamka tej klapki.
Może to zmęczenie lub zły dobór materiału, bo na pewno nie była używana zbyt duża siła.

Również tak uważam, dodatkowo schowek tylko szpeci deskę... chętnie bym się go pozbył.
Jednak dalej nie mogę poradzić sobie z naprawą, na szrocie nie znalazłem części.
Ciekaw jestem jak później będzie przebiegał demontaż zawiasu.

piotrus1234 07-09-2011 14:38

Odp: Naprawa "zamykacza" schowka na desce rozdzielczej
 
Cytat:

Napisał MusiCManiaC (Post 1671256)
Witam,

Czy ktoś z forumowiczów miał okazję naprawiać zamykanie schowka na desce rozdzielczej chodzi o ten pod szybą.
Niestety w moim fordzie klapa schowka nie zamyka się,czy muszę wymienić całość?czy wystarczy kupić jakiś drobiazg?Szukałem w internetowym sklepie forda ale niestety nie znalazłem żadnych elementów schowka.

Pozdrawiam,


Witam,
wykrecilem cala klapke schowka ,wyciagasz wkladke gumowa w schowku i odkrecasz 4 srubki trzymajace klapke,.Niestety tez nie udalo mi sie kupic nowej klapki na szrocie a u Forda kosztuje ok.400zl wiec chyba ja przykrece spowrotem i zrobie na rzepy albo zakleje kropelka i po schowku i tak bylo ciezko go zamknac i otworzyc .Po prostu tandeta za ktora Ford zyczy sobie 400zl!

Yaro 07-09-2011 20:23

Odp: Naprawa "zamykacza" schowka na desce rozdzielczej
 
Ta klapka w Fuzji to jakaś porażka u mnie trzeba sposobu żeby ją otworzyć bez podważania np. nożem :D w hyundai'u też mam taki schowek ale tam to już inna bajka niebo a ziemia na korzyść hultaja ;)

MIRON 08-09-2011 06:33

Odp: Naprawa "zamykacza" schowka na desce rozdzielczej
 
Tego elementu nie można naprawić. Najczęściej wyłamują się ząbki , zawiasek przycisku,zawiaski . W serwisie nie sprzedają w/w elementów np.kompletny przycisk tylko cały schowek, cena zaporowa ,nie pamiętam jaka ale chyba 260 zł brutto .
Z własnego doświadczenia wiem ,że wszelkie próby naprawy poprzez klejenie ,nakładanie poxipolu itd. nie mają sensu. Szkoda czasu , kup nowy albo przy okazji na szrocie używany.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.