Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|małopolska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=125)
-   -   Konserwacja podwozia i profili zamkniętych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=216409)

Yabollek 12-12-2014 17:05

Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
 
Ktoś poleca zakład gdzie mogą to porządnie zrobić w Krakowie albo okolicy.
Interesuje mnie zrobienie tego kompleksowo i porządnie (byle jak mogę spróbować zrobić pędzlem sam w garażu) na zasadzie:

- zdjęcie nadkoli i auto na kobyłki lub podnośnik
- wymycie podwozia i odtłuszczenie
- konserwacja dobrymi środkami
- konserwacja profili zamkniętych plus drzwi od wewnątrz

Pacjent Mondeo mk3 sedan, rok 2006.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

thomas77 12-12-2014 21:24

Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
 
Mechanik z Niepołomic na imię ma Adam i tylko posiadam taki adres Ul: Grunwaldzka7( naprzeciwko straży pożarnej) tel 512 825 327 lub 794 211 383

zrobi wsio z fordami ;)

maciobyk 03-03-2015 17:50

Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
 
Yabollek.. Spytaj ile bierze z konserwację.

kocur 03-03-2015 18:20

Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
 
Ale kogo Yabollek ma spytać bo sam chyba szukał :)

Znajomy też się rozgląda to się podepnę pod temat. Czy Adam z Niepołomic to blacharz / lakiernik?

Kiedyś niedaleko mnie był gościu z prawdziwą kołyską - auto lądowało na boku i można było zrobić lepiej niż fabryka.
Nawet jak się ma podnośnik czy kanał to się latarką nie zobaczy tyle co jak auto stoi na boku:)

thomas77 03-03-2015 19:52

Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
 
Adam ogólnie jest mechanikiem ale lakier też ogarnie jak nie on to ma kogoś ,widziałem jego furkę i jakieś volvo co komuś malował i nie zauważyłem nic co by mnie zaniepokoiło w jego wykonaniu malowania ;)

fcp06082015 17-08-2015 17:44

Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
 
Witam wszystkich forumowiczów - niedawno zostałem posiadaczem Focusa MK2 z 2006 roku, a to mój pierwszy post na tym forum. Odgrzebię trochę temat. Chciałbym przed zimą zrobić profesjonalną i kompleksową konserwację podwozia i profili zamkniętych. Generalnie jestem już wstępnie umówiony na wykonanie usługi w firmie:

F.H.U. Marek Baran, Mariusz Baran
31-202 Kraków
Prądnicka 36

Może ktoś już robił konserwację lub zlecał inne usługi w tym zakładzie i może coś o nim powiedzieć dobrego lub złego ? Z rozmowy telefonicznej dość konkretni, czas wykonania usługi 5 dni (maska, klapa, profile, podwozie) więc też ok (bo nie za krótko, wiadomo pracy przy tym jest). Ale może ktoś ma swoją opinię ?

sewenpamp 18-08-2015 07:54

Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
 
Cytat:

Napisał Yabollek (Post 2316096)
Ktoś poleca zakład gdzie mogą to porządnie zrobić w Krakowie albo okolicy.
Interesuje mnie zrobienie tego kompleksowo i porządnie (byle jak mogę spróbować zrobić pędzlem sam w garażu) na zasadzie:

- zdjęcie nadkoli i auto na kobyłki lub podnośnik
- wymycie podwozia i odtłuszczenie
- konserwacja dobrymi środkami
- konserwacja profili zamkniętych plus drzwi od wewnątrz

Pacjent Mondeo mk3 sedan, rok 2006.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Witam, ja ostatnio zrobiłem sobie w dwóch Galaktykach i u brata w Zafirce konserwacje profili i podwozia specyfikami z takiej firmy "Noxudol", a dokładnie w profile poszło coś takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bez wonny, a na nadkola i podwozie "[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Polecam, do tej pory robiłem sobie taki rzeczy tańszymi środkami i nie mają porównania do tego co teraz użyłem. Nie mam warsztatu robiłem to przed garażem najeżdżając na podjazdy. Było troszkę zabawy, ale dałem radę ;).

Bump:
Cytat:

Napisał fcp06082015 (Post 2442577)
Witam wszystkich forumowiczów - niedawno zostałem posiadaczem Focusa MK2 z 2006 roku, a to mój pierwszy post na tym forum. Odgrzebię trochę temat. Chciałbym przed zimą zrobić profesjonalną i kompleksową konserwację podwozia i profili zamkniętych. Generalnie jestem już wstępnie umówiony na wykonanie usługi w firmie:

F.H.U. Marek Baran, Mariusz Baran
31-202 Kraków
Prądnicka 36

Może ktoś już robił konserwację lub zlecał inne usługi w tym zakładzie i może coś o nim powiedzieć dobrego lub złego ? Z rozmowy telefonicznej dość konkretni, czas wykonania usługi 5 dni (maska, klapa, profile, podwozie) więc też ok (bo nie za krótko, wiadomo pracy przy tym jest). Ale może ktoś ma swoją opinię ?

Witaj Sławek, pytałeś jakimi środkami będą robić tą konserwację ?

fcp06082015 18-08-2015 13:17

Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
 
Cytat:

Napisał sewenpamp (Post 2442817)
Witaj Sławek, pytałeś jakimi środkami będą robić tą konserwację ?

Tak, pytałem. Używają środków firmy Forch. Może ktoś robił tymi środkami to się wypowie? Dziś już oddałem auto. Wizyta w porządku. Konkretnie, podobnie jak podczas rozmowy telefonicznej. Ściągają koła, nadkola, osłony wydechu (po obniżeniu wydechu), czyszczenie karcherem i mechaniczne, środek przeciw rdzy (nazwał to jakoś bardziej profesjonalnie ale nie zapamiętałem), i ten Forch. Robię też profile zamknięte oraz drzwi, maska, tylna klapa. Mówił że bez zdejmowania plastików wewnętrznych w drzwiach i klapie (przez otwory odprowadzające wodę, ale tak żeby ich nie zatkać). Z rozmowy widać że nie robi tego pierwszy raz (ani nawet dziesiąty). W tej firmie jest od tego jeden pracownik i tylko on robi konserwacje. Umówiłem się na wizytę przed samym położeniem baranka, to napiszę jakie wrażenia (może nawet zdjęcia). A ten Forch może być ?

sewenpamp 18-08-2015 14:47

Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
 
Cytat:

Napisał fcp06082015 (Post 2442979)
... (przez otwory odprowadzające wodę, ale tak żeby ich nie zatkać)...... .....(może nawet zdjęcia)..

Tym co ja robiłem otworów nie zatkasz, a co do zdjęć to jak będziesz miał zrobione to wrzucaj w ten temat to okiem rzucimy ;)

fcp06082015 20-08-2015 20:26

Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
 
8 załącznik(i)
Dziś miałem pierwszą wizytę w trakcie wykonywania prac konserwacyjnych. Zdjęte wszystkie osłony, przeczyszczone, pomalowane takim bezbarwnym bardzo lepiącym środkiem, a później minią. Wrzucam kilka zdjęć. Docelowo auto przed właściwą konserwacją ma być całe z zewnątrz oklejone folią (od spodu również całość pod silnikiem). Na razie wg mnie ok.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.