Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Z czego ten dżwięk ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303651)

marion6660 02-12-2019 15:20

Z czego ten dżwięk ?
 
Podczas ruszania słychać taki dzwięk. Nie jest to cały czas. Na zimnym wcale tego nie ma. Bywa że i tydzień jest spokój.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Po wjechaniu na kanał i zaciągnięciu ręcznego ten hałas jest po prawej stronie w okolicach koła pasowego czyli nie tylko podczas jazdy. Półoś odpada raczej bo nie pracuje. Co to może być ?

marion6660 14-01-2020 08:39

Odp: Z czego ten dżwięk ?
 
Nikt z kolegów nie kojarzy skąd te odgłosy mogą pochodzić ? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Podejrzenie pada na wtryskiwacz.

Orisza 17-01-2020 15:40

Odp: Z czego ten dżwięk ?
 
Hej, a u mnie delikatne rzężenie przy przyspieszaniu i jakby pół sekundy braku ciągnięcia.
Sprzęgło? Niedawna darowizna, zięć delikatnie nie jezdził...

Bump:

Ela.S 17-01-2020 16:39

Odp: Z czego ten dżwięk ?
 
Nie chcę straszyć ale miałam podobne zgrzyty i jak by chrobotanie po zmianie biegu w czasie jazdy.
Oddałam do mechanika i okazało się sprzęgło się rozleciało.

Docisk jest nitowany do obudowy grubymi 3 nitami i kawałami blachy. Dwa nity i dwie blachy po prostu urwane. Trzymał ledwo trzeci nit i blacha. Dobrze że oddałam do mechanika bo mogło skrzynie rozwalić :(.
Po wymianie kompletu wszystko OK.

marion6660 18-01-2020 09:34

Odp: Z czego ten dżwięk ?
 
Tylko dziwne jest to że nie występuje to cały czas. Raz wali często a jest i tak że 3 dni jedzie bez zgrzytu idealnie. W dodatku wtedy go dusi. Gdyby coś było urwane to raczej by waliło cały czas. Mechanik bez wahania stwierdził że wtryski i poszły do sprawdzenia bo i tak pod jednym uszkodzona była miedziana uszczelka i cykał. A jak już był rozebrany to i okazało się że dwie świece żarowe nie grzały. Dodatkowo czasem wyskakuje komunikat Awaria silnika.

Ela.S 18-01-2020 11:00

Odp: Z czego ten dżwięk ?
 
Niech jedno wyeliminują, może będzie OK. Pojeździsz i sprawdzisz.

marion6660 18-01-2020 11:54

Odp: Z czego ten dżwięk ?
 
Dokładnie. Albo będzie OK albo jedno się wykluczy i wyciągamy skrzynię by zobaczyć sprzęgło chociaż działa dobrze i dwumasę.

marion6660 15-02-2020 05:43

Odp: Z czego ten dżwięk ?
 
Problem wynikał z uszkodzonej poduszki mocującej silnik i skrzynię biegów. Koszt 110 zł (Lemforder). Ale przy okazji: regeneracja wtryskiwaczy (1400 zł) , wymiana 2 szt. świec żarowych NGK 180 zł. , uszczelka pokrywy zaworów 60 zł, nowe uszczelki wtryskiwaczy 3,50 zł, uszczelnienie miski olejowej Dirko 20 zł, wymiana termostatu bo słabo grzało 120 zł i wymiana turbosprężarki 160 zł + 60 uszczelki , tuleje tylnej belki 170 zł , filtr paliwa 160 zł , wymiana oleju i filtra 140 zł. Robota 450 zł. Auto nie do poznania. Latem rozrząd i może przy okazji koło pasowe.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.