Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2011-2014] Montaż radia sony z Car play (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315389)

solla91 04-06-2017 09:09

Android radio problem z montażem
 
Witam ,

Wiem, że taki temat istnieje :

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Lecz ze względu na to że jest on dość stary, postanowiłem to odświeżyć.

Kupiłem chińskie radio na androidzie do mojego Focusa st 2013. Montaż nie był skomplikowany , lecz jak sie okazuje nie do konca.
Wszystkie funkcje radia działają: USB, nawigacja, telefon, muzyka, czujniki parkowania, przyciski w kierownicy.
Po godzinie zabawy z nowym radiem postanowiłem wyłączyć silnik . Lecz gdy chce to zrobić , wściskam guzik Power elektronika gaśnie ( zegary) oprócz radia i silnika , który dalej pracuje! Po otwarciu drzwi radio jak i silnik wyłączają się.
Wnioskuje po tym temacie wyżej, że są to zamienione piny w canbusie. Lecz które? Ktoś może podpowiedzieć, pomoc ?

Achim32 07-12-2020 11:15

Montaż radia sony z Car play
 
Cześć, mam podstawowe radio w focusie i chciałbym wymienić na radio z Car play.
Myślałem o dwóch konkretnych SONY XAV-AX3005DB i Sony XAV-AX1000. Zależy ile budżetu połknie mi okablowanie.

Posiadam auto z czujnikami cofania, ale mój wyświetlacz i tak tego nie wizualizuje, więc nie zależy mi na tym.

Nie do końca mogę się odnależć co musiałbym zamówić (kable, adaptery, plastik deski rozdzielczej) aby działało też sterowanie radiem z kierownicy.

Robił ktoś kiedyś taką modyfikacje?
Nie wiem czy moduły ze strony Forda będą pasowały bo pewnie każde radio ma swoje standardy.
W sumie po przejrzeniu tej strony zacząłem rozważać radio PIONEER SPH-DA130DAB, tu powinny przejściówki pasować.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jeżeli ktoś dłubał coś podobnego to każda opinia/informacja będzie przydatna. Z góry dzięki

lukaszooo 07-12-2020 14:03

Odp: Montaż radia sony z Car play
 
4100 za takie coś? Za max 3000 masz fabryczne poliftowe sync3 z car play, Android auto, obsługa fabrycznych czujniki parkowania i klimatronika. Za ok 1500 można mieć dobrego chińczyka tyle że one chyba nie mają car play.

Achim32 07-12-2020 14:17

Odp: Montaż radia sony z Car play
 
Radia bym nie brał od nich. Samo radio chciałbym kupić osobno za około 1k. Generalnie chciałbym się zamknąć w 2k z całością. Dlatego szukam porady, gdzie mogę coś taniej dorwać, albo jak ktoś robił to taniej.
Dedykowanych urządzeń chińskich na androidach wolałbym unikać.

Co do podmiany na sync 3 z car play wydaję się to byc bardziej skomplikowane, dlatego zwróciłem się w te stronę. Gdy mam podstawowe radio Forda koszty takiej wymiany za szybko rosną wobec tego co oferuje to radio

lukaszooo 07-12-2020 14:34

Odp: Montaż radia sony z Car play
 
W jaki sposób chciał byś to zamontować do focusa? Te radia są dedykowane do aut z deską pod klasyczne radio 2din.Focus ma swoją autorską ramkę radia. Widziałem takie w Chinach z otworem na 2din i wygląda to komicznie praktycznie nikt tego nie wsadza.
Chińczyk dedykowany do focusa lub sync3.

Achim32 07-12-2020 14:40

Odp: Montaż radia sony z Car play
 
Ramka nie byłaby problemem jest dużo zestawów i nie wygląda to tak źle. Jak wspominałem większy problemem dla mnie jest okablowanie, bo cena od Forda zwala z nóg

lordJim 07-12-2020 14:51

Odp: Montaż radia sony z Car play
 
1 załącznik(i)
Ja zamontowałem w Mondeo MK4 Kenwooda z Car Play. Te soniacze, o których wspominasz w recenzjach, które czytałem, mają słabe touchscreeny-podobno. Optował bym-jak już zdecydujesz się na te radyjka-za Sony XAV-AX1000. Będziesz potrzebował extra CAN-Bus (specjalną przejściówkę) do połączenia nowego radyjka z instalacją "starego radyjka". Koszt tego CanBusa to +-70 EUR. Dodatkowo potrzebna będzie przejściówka na gniazdo antenowe z Sony do Forda. W moim przypadku potrzebna była jeszcze ramka dopasowująca owal po starym radyjku. U siebie dołożyłem jeszcze kamerkę cofania i wszystko śmiga jak należy łącznie ze sterowaniem z kierownicy.
Pzdr
Edit: minn. Kenwood - bo grubość (głębokość) radyjka zaledwie 7,5 cm i niezłe walory audio.

slav-kiler 05-02-2024 07:56

Odp: Montaż radia sony z Car play
 
Witaj , ładne te radio Sony XAV-AX1000 . Wyświetla się wszystko z tego radia na nonvers + ?

Dariusz1982 18-03-2024 17:41

Odp: Montaż radia sony z Car play
 
Witam czy ktos wie które sa przewody wychodza od sterowania przyciskami kierownicy? focus mk3
kupilem radio android(chiny) i musze polaczyc key1 i key2 z tymi kabelkami od przyciskow kierownicy ale za nic nie wiem ktore to...help?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.