Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Wymiana wkładu lusterka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112759)

kev 20-10-2010 18:55

Wymiana wkładu lusterka
 
2 załącznik(i)
Witam,
chciałem dzisiaj wymienić wkład podgrzewanego lusterka. Po wymontowaniu starej ramki okazało się że nowa różni się sposobem zamocowania. Nowa (na zdjęciu u góry) ma zaczepy poprowadzone po okręgu, stara (pod spodem) prostokątne wycięcie, które pasuje do głównej obudowy lusterka (zdjęcie 2). Próbowałem to jakoś połączyć, ale było już ciemno i bałem się połamać wkład, poza tym wydaje mi się, że to po prostu nie pasuje do siebie. W sprzedaży są tylko wkłady z okrągłym mocowaniem.
Czy ktoś z was wymieniał ten element? Wszystko wam pasowało?

Franuśś 21-10-2010 06:56

Odp: Wymiana wkładu lusterka
 
Mam taki sam problem

Lelon 21-10-2010 11:00

Odp: Wymiana wkładu lusterka
 
Przerabiałem problem jakiś miesiąc temu. Na rynku brak zamienników z "prostokątnym" mocowaniem, są tylko z okrągłym.

Byłem u kilku szklarzy ale nie chcieli się podjąć, przeklejania samego szkła, bo może kiepsko wyglądać i nie będzie grzać.

Rozwiązaniem jest zakup w ASO Forda, niestety cena coś ok.130-135zł ale mocowanie jest prostokątne:) Chociaż trzeba to zaznaczyć przy zamówieniu.

Ja kupiłem w ASO.

kim 21-10-2010 11:51

Odp: Wymiana wkładu lusterka
 
Z lusterkami ogrzewanymi do tej pory nie eksperymentowałem, ale wymieniałem samo szkło w nie-ogrzewanym lusterku. Szkło miałem bez plastiku montażowego więc musiałem odedrzeć stare - nie było większych problemów - było przylkejone jakgdyby na taśmie dwustronnej.
Jeśli masz już szkło ze złym mocowaniem i nie zamierzasz go oddać, to możesz spróbować (twoje ryzyko) powoli oddzielić plastik i jeśli się uda to wkleić go na taśmie 2-u stronnej montażowej (takiej z 1mm gąbki) do starego mocowania.

Jeśli możesz go oddać - to bezpieczniej jest go oddać...

Lelon 21-10-2010 12:37

Odp: Wymiana wkładu lusterka
 
w moim przypadku to szkło nie za bardzo chciało odchodzić, więc oddałem i kupiłem oryginał. Poza tym, ktoś chyba mi mówił, że jak zamienię samo szkło to grzanie nie będzie działać.

kajro 21-10-2010 12:47

Odp: Wymiana wkładu lusterka
 
Przerabiełam problem - odkleić się da, ale z głową i na ciepło.
Przed wklejeniem można sprawdzić działanie ogrzewania.
Taśmę dwustronną dobierz po rozklejeniu - możliwe, że gąka to będzie za dużo.

aro3 25-11-2016 12:16

Odp: Wymiana wkładu lusterka
 
Mi dziś ktoś przywalil zamówiłem w pobliski motoryzacyjnym mam nadzieję że mi dobry zamowią

jaksen 13-12-2016 00:35

Odp: Wymiana wkładu lusterka
 
Od siebie mogę polecić kupno używki na alle..., czy ol... Ceny za lusterka na 5pinowej wtyczce z elektrycznym podgrzewaniem, a więc i z podgrzewanym wkładem lustra bez problemu można kupić po 50-80zl, a takie w gorszym stanie oczywiście odpowiednio taniej. W gratisie pozostaje nam cała reszta lusterka, która możemy sprzedać lub zostawić sobie na części - potwierdzam, ze wszystkie części lusterek przed i poliftowych (za wyjątkiem wtyczek, które w poliftach często są 10pinowe) są zamienne.

damiancmax 13-12-2016 18:10

Odp: Wymiana wkładu lusterka
 
Cytat:

Napisał jaksen (Post 2710307)
Od siebie mogę polecić kupno używki na alle..., czy ol... Ceny za lusterka na 5pinowej wtyczce z elektrycznym podgrzewaniem, a więc i z podgrzewanym wkładem lustra bez problemu można kupić po 50-80zl, a takie w gorszym stanie oczywiście odpowiednio taniej. W gratisie pozostaje nam cała reszta lusterka, która możemy sprzedać lub zostawić sobie na części - potwierdzam, ze wszystkie części lusterek przed i poliftowych (za wyjątkiem wtyczek, które w poliftach często są 10pinowe) są zamienne.

Widzę, że masz jakieś pojęcie o lusterkach. Orientujesz się jak wygląda sprawa z założeniem składanych lusterek do C-Maxa? Widziałem takie na allegro, ale nie ma żadnych informacji na temat podłączenia, przynajmniej ja nie znalazłem

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

jaksen 13-12-2016 20:52

Odp: Wymiana wkładu lusterka
 
Cytat:

Napisał damiancmax (Post 2710672)
Widzę, że masz jakieś pojęcie o lusterkach. Orientujesz się jak wygląda sprawa z założeniem składanych lusterek do C-Maxa? Widziałem takie na allegro, ale nie ma żadnych informacji na temat podłączenia, przynajmniej ja nie znalazłem

Niestety nie pomogę. Nie miałem okazji rozbierać składanego, więc nie chcę gdybać :)
Acz podejrzewam, że nie taki diabeł straszny i rozbiórka "full wypaśnego" egzemplarzu niewiele różni się od podstawowego - czyt. regulowanego i podgrzewanego elektrycznie. Przede wszystkim nic na siłę i z głową!

PS. Ostatnio udało mi się wymienić bez żadnych szkód silniczek w lusterku i teraz mogę stwierdzić, że naprawdę nie jest to trudne.
PS2. Inaczej sądziłem przed wymianą :)
PS3. Dzięki radom kolegi c-matix wszystko poszło gładko... no z pewnymi nierównościami, ale ostatecznie w pełni skutecznie!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.