Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] lekkie szarpanie przy hamowaniu silnikiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=265824)

mateusz877w 26-06-2017 08:42

lekkie szarpanie przy hamowaniu silnikiem
 
Witam serdecznie,

przejrzałem forum wzdłuż i wszerz i nie wydaje mi się abym finalnie znalazł rozwiązanie problemu. Postanowiłem założyć i powielić wątek, ponieważ być może ktoś kto rozwiązał podobną usterkę podzieli się swoim rozwiązaniem.

Problem występuje w poliftowym mondeo 2.0tdci - 140ps. Podczas hamowania silnikiem auto lekko szarpie, tak jakby się delikatnie dławił. Po wyrzuceniu biegu, auto wyhamowuje normalnie. Przy przyspieszaniu/jeździe ze stałą prędkością problem nie występuje.

Po przeglądnięciu wielu tematów z egr, wtryskami, etc. nic do końca mnie nie przekonuje. Natomiast zaciekawił mnie jeden Pan, który uważa, że na 99% jest to wina wytartego wałka pośredniego półosi przedniej, który to łączy skrzynię biegów z przegubek i półosią....(podobno wymienił i miał spokój).

Czekam na sugestie. Pzdrawiam

Gregi86 26-06-2017 10:05

Odp: lekkie szarpanie przy hamowaniu silnikiem
 
Nie do konca jestem przekonany, mialem w mk3 podobne poszarpywanie, na twoim miejscu sprawdzilbym zawieszenie, szczegolnie poduszke amortyzatora. Rownie dobrze to moze byc poduszka silnika lub skrzyni lecz wtedy bys poczul lekkie szarpanie przy gwaltownym dodawaniu gazu.
Luzy na walku, przegubie wewnetrznym sprawdzisz podnoszac auto do gory, w jednej rece trzymajac jedna polos, w drugiej druga i obracajac je w przeciwnych kierunkach.
Wykonujac ta sama czynnosc na opuszczonym aucie mozesz sprawdzic luz na krzyzakach przegubu i przegubie zewnetrznym

mateusz877w 26-06-2017 11:16

Odp: lekkie szarpanie przy hamowaniu silnikiem
 
Kolego Gregi, powiedz proszę jeszcze jaka jest zależność między poduszką amortyzatora/silnika/skrzyni a szarpaniem na hamowaniu silnikiem. Czy mając wyrzucony bieg (tzw. luz) faktycznie nie będzie tego efektu z powyższą usterką? Dziękuje za odpowiedź. Pzdr

Gregi86 26-06-2017 11:31

Odp: lekkie szarpanie przy hamowaniu silnikiem
 
Pomysl, skrzynia napedza polosie, zaczynasz hamowac, klocki stawiaja opor a polosie nadal "pchaja" przez co uszkodzone lozysko zaczyna latac i ruszac cala kolumna amortyzatora.
Na luzie nie masz tego objawu poniewaz polosie nie napedzaja kola

Bump: Tak wiec ja na twoim miejscu skupilbym sie na zawieszeniu.
Przyklad z zycia:
Dalem do mechanika auto do wymiany sprzegla, po odbiorze pojawil sie taki efekt.
Juz myslalem ze jak 3 razy zdejmowali zawieszenie i skrzynie to ugieli polos, zamowilem wymienilem.
Pozniej mnie tknelo i sprawdzilem pozycje poduszek amortyzatora (znaki).
Byly obrocone. Poprawilem i jak reka odjal. Co lepsze mechanik mi wmawial ze mam do wymiany gumy na wahaczach

mateusz877w 26-06-2017 12:25

Odp: lekkie szarpanie przy hamowaniu silnikiem
 
Kolego Gregi,

serdecznie dziękuję za pomoc. Jak tylko znajdę czas na podjechanie do mechanika to sprawdzę ten temat i mam nadzieję, że uda się to wyeliminować. Pozdrawiam

Gregi86 26-06-2017 12:52

Odp: lekkie szarpanie przy hamowaniu silnikiem
 
Najlrpiej sprawdzic, ja bez powodu wywalilem kase na nowe polosie, juz mialem zamawiac kompletne wachacze, kupilem nowe tarcze i klocki a tu taka mala pierdola

mateusz877w 26-06-2017 13:04

Odp: lekkie szarpanie przy hamowaniu silnikiem
 
Tym bardziej dziękuję za bardzo cenne informacje. Pozdrawiam!

tkodyl 13-07-2018 11:20

Odp: lekkie szarpanie przy hamowaniu silnikiem
 
Witam, jaki był finał sprawy?
Mam takie podobne podszarpywania okazjonalnie w 2.0TDCI 115 km.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.