Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wymiana szyby czołowej na solarną (IR) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=206419)

MikiJ 13-06-2014 09:59

Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)
 
Koledzy, dostałem pozdrowienia od kamyczka na drodze i muszę wymienić szybę czołową.
Oryginalnie ma zamontowaną szybę zieloną, tj. nie solarną (bez filtra IR). Zastanawiam się nad wymianą na szybę solarną.
Czy ktoś z Was już to robił?
Pytam, bo Pan z Pilkingtona uprzedził mnie, że mogą (ale nie muszą) niepoprawnie działać czujniki zmierzchu i nasłonecznienia. Taka sytuacja występuje np. w Peugeot 307.
ASO Forda w Krakowie oczywiście nie umie na takie pytanie odpowiedzieć.

lsulima 13-06-2014 10:24

Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)
 
Tak, ma rację. Do szyby IR na pewno są czujniki dedykowane.

CzłowiekŻelazko 13-06-2014 15:03

Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)
 
Ja przerabiałem.

W ramach gwarancji (wymiana z powodu nie grzania wszystkich drutów) - nie było problemu - poza dopłatą do IR (ok. 2000 PLN). ASO trochę kwękało, bo na gwarancji powinni wymienić element na zgodny z pierwotną specyfikacją pojazdu, ale jakoś się udało przekonać centralę.

Z czujnikami problemu nie zauważyłem.

bobanr 13-06-2014 19:45

Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)
 
Gdzieś padło pytanie o ustawienie w ELM configu lub IDS i tam właśnie są do wyboru opcje (ustawienia działania czujników) w zależności od posiadanej szyby.

tombalt 13-06-2014 20:39

W ustawieniach konfiguracji pojazdu są opcje dot. czynnika na 100%. Pytanie jest czy czujnik również się zmienia i ma inna charakterystykę czy pozostaje ten sam...

skrobnięte na ONE X

wrzoch 13-06-2014 23:11

Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)
 
Cytat:

Napisał CzłowiekŻelazko (Post 2225926)
Z czujnikami problemu nie zauważyłem.

W ASO się pewnie nie szczypali w przekładanie czujników, tylko dostałeś razem z szybą odpowiednie, a tamte poprzednie zaanektowali.

Normalni ludzie nie są jednak tak rozrzutni jak ASO i jeśli się da starają się kontynuować używanie sprawnej części. W sumie to myślałem o wymianie szyby na iR kiedyś, ale widzę, że to nie takie oczywiste jakby się mogło wydawać. A automagiczną wycieraczkę i czujnik zmierzchu lubię i nie chciałbym się z nimi pogniewać z powodu niedziałania.

tedi_k 13-06-2014 23:16

Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)
 
W MND4/S-maxie czujnik jest uniwersalny (okienko bez powłoki IR na szybie obejmuje cały czujnik).
W FF2/C-maxie/Kudze czujnik jest za powłoką IR i w związku z tym są inne czujniki do szyb standardowych i IR. Ten do szyby IR tez ma znaczek IR w kółku.

MikiJ 18-06-2014 09:58

Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)
 
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Ostatecznie zdecydowałem, że zakładam szybę bez IR.
Zdania odnośnie czujników są podzielone, chociaż tedi_k pisze wyraźnie, że „W MND4/S-maxie czujnik jest uniwersalny (okienko bez powłoki IR na szybie obejmuje cały czujnik)”.
Jest jednak jeszcze czujnik nasłonecznienia na desce rozdzielczej nad którym z całą pewnością jest szyba z powłoką IR. On również swoje 3 grosze wkłada do sterowania klimatyzacją i tu mogą być problemy.
Ponadto problemem okazało się ubezpieczenie, tj. jeżeli wymieniasz szybę na inną niż standardowe wyposażenie samochodu, to szyba nie jest ubezpieczona. Wymagane jest doubezpieczenie auta.
W konsekwencji wszystkich problemów, temat sobie odpuściłem.

Speedo 18-06-2014 10:09

Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)
 
Cytat:

Napisał MikiJ (Post 2227986)
Jest jednak jeszcze czujnik nasłonecznienia na desce rozdzielczej nad którym z całą pewnością jest szyba z powłoką IR. On również swoje 3 grosze wkłada do sterowania klimatyzacją i tu mogą być problemy.

ELMConfigiem przestawiasz wtedy parametr na IR i czujnik nasłonecznienia już wie o co biega ;)

Także ubezpieczenie to jedyna przeszkoda w Twoim przypadku

Tommsonn 18-06-2014 20:33

Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)
 
Ja w swoim zmieniłem na IR i czujniki działają tak jak powinny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.