Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Sprzęgło bierze coraz wyżej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=208751)

Wielkoludek 02-08-2013 21:13

Sprzęgło bierze za wysoko
 
Witam wszystkich
Zakupiłem własnie Fiestę po liftingu 2007 r. Mam problem ze sprzęgłem: bierze u samej góry.. Nie ślizga się.. Mechanik powiedział, że nie daje gwarancji, że po wymianie dwumasy i sprzęgła problem ustapi i tak zostałem z samochodem którym na prawdę ciężko się jeździ.. Ktoś ma może pomysł co dalej robić?

TSRules 02-08-2013 23:26

Odp: Sprzęgło bierze za wysoko
 
hmn, a jak kupowałeś to nie zauważyłeś tego ?

stasiek49 03-08-2013 16:29

Odp: Sprzęgło bierze za wysoko
 
taniej o połowę będzie wymienić na zwykłe sprzęgło tarcza jest już cienka i bierze wysoko

Wielkoludek 25-07-2014 22:40

Sprzęgło bierze coraz wyżej
 
Witam,

Mam następujący problem w Fieście 1.4 TDCi. W lutym wymieniłem sprzęgło na nowe kompletne z dociskiem i wysprzęglikiem (LUK). Po wymianie brało mniej więcej w połowie. Od jakiegoś czasu sprzęgło bierze przy samej górze - wydaje mi się, że bierze coraz wyżej.. Czy ktoś miał podobny problem, jest w stanie coś poradzić? Nie wiem czy to wina mechanika czy sprzęgła.

salom 26-07-2014 08:10

Odp: Sprzęgło bierze coraz wyżej
 
Nie jest to wina mechanika,tylko okładzin ciernych tarczy sprzęgła , które u ciebie bardzo szybko się ścierają, tarcza robi się coraz cieńsza i pedał sprzęgła rosnie do góry, i za chwilę nie będzie możliwości jazdy z powodu całkowitego ślizgania.

Wielkoludek 26-07-2014 10:18

Odp: Sprzęgło bierze coraz wyżej
 
Ale jaka jest przyczyna ścierania się okładzin? Wsadziłem nowe sprzęgło. Sam jeżdzę niesportowo- dbam o sprzęgło... Od lutego zrobione 5 tysięcy km

TSRules 26-07-2014 10:46

Odp: Sprzęgło bierze coraz wyżej
 
jeśli nie ma innych objawów to bym jeździł i sie nie przejmował, jak szarpie, biegi nie wskakują lub ze zgrzytem, ślizga sie to do sprawdzenia

Wielkoludek 26-07-2014 10:49

Odp: Sprzęgło bierze coraz wyżej
 
Ale to nie o to chodzi by jezdzić dopoki się nie spieprzy całkowicie.. Zaczyna mnie to denerwować dlatego chciałbym się dowiedzieć co jest przyczyną ścierania się okładzin

salom 26-07-2014 16:09

Odp: Sprzęgło bierze coraz wyżej
 
Przyczyn ścierania nadmiernego okładzin jest wiele.Materieł z którego są wykonane, stan przylgni w kole zamachowym,stan przylgni docisku sprzęgła, luz na pedale sprzęgla, i jeżeli było już wymieniane, czy było prawidłowo zamontowane.
Oraz co bardzo ważne sposób jazdy kierowcy. Jazda sportowa, lub stałe trzymanie nogi na sprzęgle. Prawidłowo powinno przejechać do 150 tys km.
Jeżeli u ciebie jest inaczej to czytaj wyżej.

TSRules 26-07-2014 17:04

Odp: Sprzęgło bierze coraz wyżej
 
warto też sprawdzić po wymianie sprzęgła czy jest luz na pedale, musi być minimalny aby sprzęgło puszczało do końca przy zwolnieniu, dodatkowo czy masz dobry zamiennik np. LUK, często sprzęgło bierze trochę inaczej nawet w tym samym modelu, jak nie ma innych objawów to nic nie wymyślisz bo samo sprawdzenie to koszta jak przy wymianie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.