Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Montaż centralnego zamka na pilota (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283363)

jacek728 10-07-2018 14:27

Montaż centralnego zamka na pilota
 
Witam,
posiadam gołą wersję Forda Fiesta MK5 z 2008 roku z modułem komfortu o oznaczeniu 6S6T-15k600-AL. Chciałbym zainstalować zamek centralny ze sterowaniem na pilota. To jest mój pierwszy samochód i mam pewne wątpliwości. Myślałem żeby zmienić moduł na 6S6T15K600CL FORD FUSION FIESTA MK6 lub 6S6T-15K600-BE. Według strony [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] CL posiada funkcję podwójnego ryglowania.
1) Czy ta funkcja może przeszkadzać i lepiej wziąć moduł bez niej lub ewentualnie można ją wyłączyć w prosty sposób np.: programem ELM-FFN poprzez OBDII?
2) Czy moduł immobilizera (jeśli samochód posiada) znajduje się w module komfortu czy jest to oddzielny układ i wymiana na niego nie powinna wpłynąć?
3) Po zakupie modułu nie będę posiadł kluczyków ani pilotów (nie znalazłem kompletu). Czy istnieje możliwość zaprogramowania używanego kluczyka bez posiadania oryginałów albo wykasowania kluczyków/pilotów zapisanych w pamięci modułu we własnym zakresie (rozumiem ,że dane są przechowywane w module komfortu) ?
4) 6S6T15K600CL posiada funkcję kodowania kluczyka. Czy bez tej funkcji musiałbym iść do ASO lub jakiegoś magika znającego temat ?
5) Jeśli kupię uniwersalny sterownik centralnego zamka wraz z pilotami to wystarczy podłączyć go do nowego GEM, poprowadzić wiązki zasilania, zamocować siłowniki czy też trzeba zmieniać zamki lub to jest bardziej skomplikowane ?
6) Mam dwa zwykłe kluczyki. Coś takiego jak na tej stronie https://auto-klucze.com/images/marki...tandardowy.jpg . Z tego co wiem centralny zamek pobiera informację z układu elektronicznego w kluczyku. Jeśli mój kluczyk nie ma elektroniki czy rozwiązaniem jest kupić kluczyk i przełożyć grot a następnie zaprogramować ? Czy dobrze rozumuje ?
7) Jeśli bym tego nie zrobił to mógłbym otwierać samochód tylko pilotem ?

Antej 13-07-2018 17:10

Odp: Montaż centralnego zamka na pilota
 
Mam odpowiedni GEM i klucze jak chcesz.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Opis jak kodowac immo i pilota.
Jak masz dwa klucze ro robisz to sam, jak jeden to trzeba dodać kolejne forscanem.

slawomirro 17-07-2018 21:03

Odp: Montaż centralnego zamka na pilota
 
Cytat:

Napisał jacek728 (Post 3003746)
Myślałem żeby zmienić moduł na 6S6T15K600CL FORD FUSION FIESTA MK6 lub 6S6T-15K600-BE. Według strony [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] CL posiada funkcję podwójnego ryglowania.
1) Czy ta funkcja może przeszkadzać i lepiej wziąć moduł bez niej lub ewentualnie można ją wyłączyć w prosty sposób np.: programem ELM-FFN poprzez OBDII?
2) Czy moduł immobilizera (jeśli samochód posiada) znajduje się w module komfortu czy jest to oddzielny układ i wymiana na niego nie powinna wpłynąć?
3) Po zakupie modułu nie będę posiadł kluczyków ani pilotów (nie znalazłem kompletu). Czy istnieje możliwość zaprogramowania używanego kluczyka bez posiadania oryginałów albo wykasowania kluczyków/pilotów zapisanych w pamięci modułu we własnym zakresie (rozumiem ,że dane są przechowywane w module komfortu) ?
4) 6S6T15K600CL posiada funkcję kodowania kluczyka. Czy bez tej funkcji musiałbym iść do ASO lub jakiegoś magika znającego temat ?
5) Jeśli kupię uniwersalny sterownik centralnego zamka wraz z pilotami to wystarczy podłączyć go do nowego GEM, poprowadzić wiązki zasilania, zamocować siłowniki czy też trzeba zmieniać zamki lub to jest bardziej skomplikowane ?
6) Mam dwa zwykłe kluczyki. Coś takiego jak na tej stronie https://auto-klucze.com/images/marki...tandardowy.jpg . Z tego co wiem centralny zamek pobiera informację z układu elektronicznego w kluczyku. Jeśli mój kluczyk nie ma elektroniki czy rozwiązaniem jest kupić kluczyk i przełożyć grot a następnie zaprogramować ? Czy dobrze rozumuje ?
7) Jeśli bym tego nie zrobił to mógłbym otwierać samochód tylko pilotem ?


1. Im lepiej wyposażony GEM tym lepiej.
2. Osobno
3+ 4. Opis programowania i opis centralnego masz tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
5. Aktywować trzeba, np darmowym ELM-FFN.
6. Tak, lub zmienić wszystkie wkładki łacznie ze stacyjką.
7. Tak, od zakupu mojego auta, czyli od ponad 2 lat nigdy nie otwierałem auta kluczykiem.

Wg mnie funkcja podwójnego ryglowania jest zbędna, ja ją wyłaczyłem.

Antej 27-07-2018 13:31

Odp: Montaż centralnego zamka na pilota
 
Przyszedl, zarejestrował się, zadał pytanie, i tyle go widzieli.
Chyba nawet odpowiedzi nie przeczytał, bo o dziękuję nie wspomnę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.