Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford EcoSport (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=195)
-   -   [EcoSport 2017- ] pojawił komunikat "wymień nie długo olej" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319345)

kawior74 14-04-2021 04:59

pojawił komunikat "wymień nie długo olej"
 
Witam Wszystkich Grupowiczów,
Mam takie może śmieszne a zarazem amatorskie pytanie.
"Pacjent" to Ecosport 1.0 125 km rocznik 2019 - salon. Przelatane 24tyś km.
Dziś mi się pojawił komunikat "wymień nie długo olej" - tu pojawia się moje pytanie: jechać na serwis wymieniać? lub jeździć?
Dziękuję i pozdrawiam
Arek

damianisko5 14-04-2021 09:50

Odp: amatorskie pytanie - olej.
 
No faktycznie śmieszne. Zawsze masz dwa wyjścia, napisałeś o nich, decyduj.

I przy okazji popraw to ;

1.0 125 km rocznik 2019 - salon. Przelatane 24tyś km.
na 125 KM*, 24 tys. km. Podziękował.

sylwesterz 14-04-2021 10:38

Odp: amatorskie pytanie - olej.
 
Wymień olej, ten silnik nie lubi długich interwałów - tu jest chyba mokry pasek rozrządu, ale niech mnie ktoś poprawi.

forest_44 15-04-2021 08:07

Odp: pojawił komunikat "wymień nie długo olej"
 
A kiedy ostatnio wymieniałeś olej. Jak w 2019 wziąłeś go z salonu, to już przynajmniej raz byłeś na serwisie?

Czekam aż ktoś założy temat, że pojawiła mu się ikona dystrybutora i komunikat "niski poziom paliwa". Panowie, tankować czy nie? :roll:

TomPL2 06-05-2021 12:11

Odp: pojawił komunikat "wymień nie długo olej"
 
Cytat:

Napisał kawior74 (Post 3335364)
Witam Wszystkich Grupowiczów,
Mam takie może śmieszne a zarazem amatorskie pytanie.
"Pacjent" to Ecosport 1.0 125 km rocznik 2019 - salon. Przelatane 24tyś km.
Dziś mi się pojawił komunikat "wymień nie długo olej" - tu pojawia się moje pytanie: jechać na serwis wymieniać? lub jeździć?
Dziękuję i pozdrawiam
Arek

A ten komunikat to w appce FordPass czy na wyświetlaczu w aucie? Bo w appce to "żywotność oleju" (w %) wygląda jakby była wyliczana po prostu z przebiegu jako procent przejechanych z 30 tys. km. I po 24 tys. też pewnie mi krzyknie, że "już niedługo" ;)
Wy się śmiejecie ale skoro producent w instrukcji podaje, że olej zmienić po 2 latach (albo po 30 tys. km) czyli przy pierwszym przeglądzie po zakupie to dlaczego miałby robić inaczej? Owszem, też się zdziwiłem bo jeszcze nie miałem takiego samochodu, żeby polecali aż 2 lata do przeglądu i wymiany oleju - może te małe silniki tak po prostu mają?

kolopeter 06-05-2021 12:21

Odp: pojawił komunikat "wymień nie długo olej"
 
auto po miescie lata , krzyczalo o wymiane oleju przy 12 000.
w edgu na parkingu podczas grzebania w aucie na zapalonym silniku po kilku godzinach spadl olej o 2 procent.
wiec zuzycie oleju wyglada przez programistow tak, ze auto stoi w korkach , lub jezdzi po miescie, to czesciej musimy wymieniac olej. ma to sens .

TomPL2 06-05-2021 13:41

Odp: pojawił komunikat "wymień nie długo olej"
 
Sens by był tylko jak oni to mierzą?!
A te 12 tys. to po jakim czasie miałeś?

kolopeter 06-05-2021 15:00

Odp: pojawił komunikat "wymień nie długo olej"
 
Po roku i 10 miesiącach,
A za to w edgu po pół roku mam 47 % jazda głównie miejska

TomPL2 07-05-2021 13:46

Odp: pojawił komunikat "wymień nie długo olej"
 
Jak po 22 miesiącach to myślę, że algorytm bierze pod uwagę zarówno przejechane kilometry jak i czas i bierze to co bardziej zbliża się do założonej granicy (2 lata lub 30 tys. km). Jazda miejska nie ma tu nic do rzeczy, to wygląda na prostacki wręcz algorytm ;)

kolopeter 09-05-2021 20:05

Odp: pojawił komunikat "wymień nie długo olej"
 
Wpisałem coś , ale poprawie.
Nawet jeśli prostacki to dla zwykłego człowieka ma sens.
W profesjonalnych urządzeniach olej jest badany w zasadzie co tydzień i jeszcze bardziej profesjonalnie co jakiś określony czas na zawartość metali.
Auto nie jest strategicznym urządzeniem ratującym życie lub mającym pracować bez awarii przez określony czas .
Ktoś sobie wyliczył, że dla normalnego użytkownika wystarczy jak wymieni sobie olej raz na dwa lata albo 30 tys km .
Znam urządzenia , gdzie olej pracuje kilka lat i nadal jest zdatny do uzytku. Ale jest badany ...bo jest go kilka ton. I taniej jest zrobić badanie , niż go wymieniać . W autach jest odwrotnie. Taniej wymienić olej niż zbadać czy jest sens go dalej używać . Producent i tak nie placi za olej ....mam nadzieje , że wyjaśniłem o co biega w tym zabiegu na silniku ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.