Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] leje sie Woda przez dach ale skad ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153101)

woytex2 11-03-2012 11:14

leje sie Woda przez dach ale skad ?
 
Witam kupiłem auto 2 dni temu i dzis nie miła niespodzianka . (bez szyberdachu)
Wlała się woda przez oswietlenie kabiny tam spod tego plastiku gdzie są lampki . Wczesniej nie zauważyłem żeby stała tam woda ani nawet żeby był po niej slad, ktorędy to może się dostawac ?

darmodziej 11-03-2012 11:25

Odp: leje sie Woda przez dach ale skad ?
 
Może przy antenie?

woytex2 11-03-2012 11:33

Odp: leje sie Woda przez dach ale skad ?
 
W pierwszej chwili tez tak pomyslałem . Potem że może z pod uszczelki przy szybie przedniej ,ale to chyba pod górke by miała ta woda ....

darmodziej 11-03-2012 11:43

Odp: leje sie Woda przez dach ale skad ?
 
A próbowałeś wyjąć lampkę i patrzeć, skąd ta woda płynie?

Zuber 11-03-2012 14:12

Odp: leje sie Woda przez dach ale skad ?
 
Miałem to samo.
Kiedyś po deszczu ruszam a tu leje się woda z tej lampki. U mnie lało się tam gdzie antena. Uszczelka od anteny była zła. Wyciągnąłem lampkę oświetlenia i odkręciłem antenę, klucz T25.
W miejsce uszczelki anteny nałożyłem silikon, na samą krawędź. Zrobiła się taka silikonowa uszczelka, gruba na ok 2 mm.
Na drugi dzień, jak silikon wysechł przykręciłem antenę i do tej pory jest ok :).
Jak odkręciłem antenę to zakleiłem otwór w dachu taśmą klejącą :)

puniu01 11-03-2012 14:31

Odp: leje sie Woda przez dach ale skad ?
 
A to jest na pewno woda? Moze gdzies w ololicy przechodzi przewod spryskiwacza tylnej szyby

Zuber 11-03-2012 14:35

Odp: leje sie Woda przez dach ale skad ?
 
U mnie była to woda. Mam sedan. Nie mam spryskiwacza tylnej szyby.

woytex2 11-03-2012 22:40

Odp: leje sie Woda przez dach ale skad ?
 
Ja mam kombi więc jest spryskiwacz mam nadzieje że to przez tą antene leci ,jutro podjade do aso chyba .

woytex2 11-03-2012 23:41

Odp: leje sie Woda przez dach ale skad ?
 
[QUOTE=Zuber;1797954 Wyciągnąłem lampkę oświetlenia i odkręciłem antenę, klucz T25.
W miejsce uszczelki anteny nałożyłem silikon, na samą krawędź. Zrobiła się taka silikonowa uszczelka, gruba na ok 2 mm.[/QUOTE]

kolego jak zdjac ta lampke zeby nic nie uszkodzić ? napisz krok po kroku lopatologicznie :) Bo niewiem czy do aso nie jechac ...

Zuber 12-03-2012 07:29

Odp: leje sie Woda przez dach ale skad ?
 
3 załącznik(i)
Nie masz co jechać do ASO. Sam dasz radę.

1. Musisz podważyć czymś lampkę z przodu (od strony szyby). Można tam włożyć płaski śrubokręt. Jest tam otwór do tego. Jest tam taki metalowy zatrzask. Widać to na zdjęciu nr 1.

2. Z drugiej strony są takie zaczepy jak na zdjęciu nr 2. Musisz lampkę odchylić do tyłu (od szyby, tak jak pokazuje strzałka na zdjęciu nr 1) i wyciągniesz ją na zewnątrz.

3. Odłączasz wtyczki z kablami i masz wyciągniętą lampkę.

4. Na zdjęciu 3 jest pokazana śruba T25, którą jest przykręcona antena. Odkręcasz ją i masz antenę na wierzchu. Jak będziesz przykręcał to dobrze jest aby ktoś przytrzymał antenę z zewnątrz.

Powodzenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.