Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] brak ładowania. kontrolka ładowania świeci. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277545)

Smutny 04-03-2018 15:52

brak ładowania. kontrolka ładowania świeci.
 
6.
taki problem:
mondek przestał ładować akumulator,
stało się to po tym jak z powodu mrozów był kilka razy odpalany z kabli, startera, dwóch aku jednocześnie, bateria była zabierana do domu na noc itp. ogólnie rzeźba była ale za wysokiego napięcia nie dostał.
dzisiaj odpaliłem na podłączonym prostowniku i wyskoczyła kontrolka od ładowania.
kontrolka zapala się jakieś 30-45 sek po uruchomieniu silnika ale ładowania niema od startu.
nie mam jak na razie podjechać na kompa bo warsztat otwarty kiedy ja w pracy :(
podpowiedzcie coś....
oprócz zmiany auta
pozdro

jeszcze sprecyzuję:

jakie jest prawdopodobieństwo że przyczyną jest tylko błąd ecu ześwirowanego po opisanych akcjach?
jak skasować taki błąd bez podłączania obd?
jakie mogły wystąpić proste usterki możliwe do samodzielnej naprawy w warunkach polowych (podwórkowych)

darmodziej 04-03-2018 16:45

Odp: problem z ładowaniem
 
Cytat:

Napisał Smutny (Post 2943535)
jak skasować taki błąd bez podłączania obd?

Większość błędów ECU można skasować przez odłączenie akumulatora, ale jeżeli nie świeci się kontrolka "silnika", to nie jest błąd ECU. Oczywiście wcześniej musi być usterka naprawiona. Na pewno odłączenie akumulatora nie zaszkodzi.
Zmień tytuł na zgodny z regulaminem.

Garbojad 04-03-2018 17:13

Odp: brak ładowania. kontrolka ładowania świeci.
 
Może poprostu upalia się elektryka w altku , jak nie daje ładowania to tylko regeneracja, to urządzenie jak jest sprawne to ładuje i nie ma oddzielnego sterownika który tym zarządza, wymontuj i do regeneracji z nim, sprawdź czy nie zerwało sprzegielka o ile masz takie zamontowane bo to też może być przyczyną braku ladowania

darmodziej 04-03-2018 17:39

Odp: brak ładowania. kontrolka ładowania świeci.
 
Cytat:

Napisał GARBOJAD (Post 2943565)
sprawdź czy nie zerwało sprzegielka o ile masz takie zamontowane bo to też może być przyczyną braku ladowania

Cytat:

Napisał Smutny (Post 2943535)
kontrolka zapala się jakieś 30-45 sek po uruchomieniu silnika ale ładowania niema od startu.

Myślę że, gdyby zerwało się sprzęgiełko, lub pasek, to kontrolka świeciłaby się cały czas.

Mariusz 04-03-2018 18:06

Odp: brak ładowania. kontrolka ładowania świeci.
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 2943580)
kontrolka świeciłaby się cały czas.

Mylisz się, po ~30sek.

Cytat:

Napisał Smutny (Post 2943535)
jakie mogły wystąpić proste usterki możliwe do samodzielnej naprawy w warunkach polowych (podwórkowych)

Sprawdź poprawność włożonej wtyczki 3-pinowej w altku. Wyjmij ją, przemyj sprayem do elektryki gniazdo i wtyczkę, włóż z powrotem i sprawdź.

darmodziej 04-03-2018 18:28

Odp: brak ładowania. kontrolka ładowania świeci.
 
Cytat:

Napisał Mariusz (Post 2943592)
Mylisz się, po ~30sek.

Skąd masz takie informacje?

Mariusz 04-03-2018 18:30

Odp: brak ładowania. kontrolka ładowania świeci.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Po prostu mam mondeo mk3 i nawet jak zdejmiesz pasek wielorowkowy, to kontrolka o braku ładowania zaświeci się po ~30sek, sam sprawdzałem i nie tylko ja. PCM wysyła info w postaci zaświecenia się kontrolki właśnie po tym czasie.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

darmodziej 04-03-2018 18:34

Odp: brak ładowania. kontrolka ładowania świeci.
 
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Miałem Mondeo, ale tam nie sprawdzałem. W Escape tak nie jest, sprawdzałem przy innej okazji.

Mariusz 04-03-2018 18:39

Odp: brak ładowania. kontrolka ładowania świeci.
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 2943608)
Miałem Mondeo

Mk2 miałeś :p

darmodziej 04-03-2018 18:41

Odp: brak ładowania. kontrolka ładowania świeci.
 
Tak, ale tam nie sprawdzałem, zresztą, byłoby to niemiarodajne.

Bump: Jeszcze tak na marginesie, cały czas zastanawiam się, po co gasić kontrolkę, by po 30 sekundach znów zapalić, skoro nie ma ładowania?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.