Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Pyrkotanie wydechu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310675)

Damiano0208 02-07-2020 20:17

Pyrkotanie wydechu
 
Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu mam problem z wydechem a mianowicie z dźwiękiem wydobywającym się z niego, zawsze gdy jest silnik rozgrzany, gdy wrócę z trasy, wysiadając z auta słychać dziwne podduszanie wydobywające się z wydechu. Wymieniałem przepustnice, świece i ciagle to samo jakby wypadał zapłon ale z cewkami jest wszystko Ok, dziś byłem na wymianie filtrów od gazu i rozmawiałem z gazownikiem o tym fakcie i podpial mi pod OBD i niby żadnych błędów nie ma ale wskaźnik pokazywał mu ze mieszkanka benzyny jest za uboga. On obstawia albo sondę lambde albo silniczek krokowy. Co wy o Tym sądzicie, mam już dość szukania co jest bo już nie daje mi to spokoju, i obawiam się ze możnego mieć wpływ na dalsze losy silnika.
W linku jest filmik jaki to wydźwięk. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Help !!!!
Pozdrawiam

Czupa_kabras 02-07-2020 21:26

Odp: Pyrkotanie wydechu
 
rwie zaołon na którymś cylindrze benzyna /gaz bez różnicy czy jest poprawa
mozliwe ze cewka sie konczy nieszczelnośc układu ssacego ?
sprawdz ciśnienie sprezania luzy na zaworach

Damiano0208 03-07-2020 06:12

Odp: Pyrkotanie wydechu
 
Powiem tak, niedawno zauważyłem olej na 4 cylindrze, była zalana świecą i cewka wyczyściłem założyłem nowa uszczelkę pokrywy zaworów i świece ale nowej cewki nie zakładałem. Ostatnio znów zauważyłem ze było trochę oleju na tym samym cylindrze. Wyczyściłem. A wiec myślisz ze wymiana cewki i wymiana uszczelki może zaprzestać powstawaniu rwania ?

Bump: I przy włączeniu klimatyzacji jest słyszane z większa częstotliwości, czyli może to być spowodowane większym poborem prądu przez co cewka tego nie dźwiga i należy ja wymienić ?

szmelcmax 03-07-2020 16:26

Odp: Pyrkotanie wydechu
 
Pewnie się nie znam, pewnie się mylę. Ale czy wydech jest na pewno ok? Miałem nieco podobne głośniejsze akcenty przed dokonaniem przez niego żywota. Fakt, że nie takie "skaczące".

Czupa_kabras 03-07-2020 21:26

Odp: Pyrkotanie wydechu
 
zamien cewkę z 4 cylindra na 3 i zobaczysz czy przejdzie na 3 cylinder
nie zawsze uszkodzona cewka sypie błędami
jak tak to wymieniasz cewkę i cieszysz sie jazdą

Damiano0208 04-07-2020 08:23

Odp: Pyrkotanie wydechu
 
Co mi da zamiana cewek ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.