Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Mrugające ksenony (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=211230)

gabko 10-09-2014 16:08

Mrugające ksenony
 
Na wstępie witam Kolegów.
Mam na imię Gabriel i jestem szczęśliwym (póki co ;)) posiadaczem Mondeo MK4 2.0Pb.
Od dłuższego czasu czytam forum, ale że jestem nowy a do tego nie było problemów to się nie udzielałem.

Teraz problem się pojawił :<
Od pewnego czasu dziwnie gasną mi /mrugają/ światła mijania, drogowych nie było za bardzo jak sprawdzić.
Objawia się to na dwa sposoby:
- albo sygnał dźwiękowy i na wyświetlaczu Convers gasną światła na grafice auta – tylko wtedy nie widać fizycznego przygaśnięcia świateł. A nie jestem w stanie zauważyć jaka ikona czy komunikat pojawia się na wyświetlaczu bo dzieje się to w ułamku sekundy.
- albo - to widać głównie w nocy – poprostu światła przygasają na ułamek sekundy. Niestety na tyle długi ze widać mrugnięcie gdy jedzie się poza terenem zabudowanym gdy nie ma latarni przy drodze.
Jest to jednorazowe mrugnięcie i tyle .. później spokój przez jakieś pól godziny czy godzinie i znowu. Czasem częściej, czasem rzadziej.
Dzieje się to zarówno gdy przełącznik jest ustawiony na A jak i na pozycje świateł mijania.
I kompletnie nie wiem dlaczego się tak dzieje, żadnego komunikatu czy informacji o błędzie nie ma zapisanego
Reflektory mam xenonowe – wersja Titanium X – i z tego co zauważyłem to mrugają oba jednocześnie.
Czy kończą się już żarniki? Czy to problem jakiegoś przekaźnika czy coś jeszcze innego? Boje się że kiedyś stanę w jakimś lesie bez świateł, albo będę musiał kupować jakieś przypadkowe żarniki gdzieś na trasie na stacji paliw.
No i jako że to usterka to mnie denerwuje – lubię jak auto jest w 100% sprawne i pewne – ze względu że często jeżdżę w długie trasy.

Juzek 10-09-2014 16:46

Odp: Mrugające ksenony
 
Przygasaja tak samo w tym samym momencie?

siebek 10-09-2014 16:59

Odp: Mrugające ksenony
 
Miałem takie objawy ale tylko w jednej lampie. Po wymianie żarników problem zniknął.

gabko 10-09-2014 17:22

Odp: Mrugające ksenony
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 2267833)
Przygasaja tak samo w tym samym momencie?

Wydaje mi się że tak. Głowy za to nie dam - bo przygasają naprawdę na ułamek sekundy -ale takie odniosłem wrażenie. Na pewno na wyświetlaczu jednocześnie gasną obie wizualizacje świateł. Tylko nie wiem czy na Convers'ie jest rozróżnienie na lewy i prawy reflektor.
Chyba trzeba będzie zakupić nowe żarniki i sprawdzić czy coś to zmieni. Najwyżej zostaną na zapas. Polecacie jakiś konkretny model?

Maniak 11-09-2014 09:55

Odp: Mrugające ksenony
 
ja bym zaczął od tańszej opcji. Zamień przekaźniki miejscami w skrzynce pod maska. Przeczyść gniazda przy lampie.

peter79 11-09-2014 12:26

Odp: Mrugające ksenony
 
Witam już o tym pisaliśmy miałem ten sam objaw tylko wymiana na nowe żarniki rozwiązała problem oznacza to, że dni twoich żarników się kończą (jak będziesz kupował nowe to uważaj na podróbki, poszukaj na forum info na ten temat)

tommobile 11-09-2014 19:11

Odp: Mrugające ksenony
 
Cytat:

Napisał peter79 (Post 2268212)
...oznacza to, że dni twoich żarników się kończą...

W moim przypadku były to zaledwie godziny.

siebek 11-09-2014 21:47

Odp: Mrugające ksenony
 
A w moim przypadku było to prawie 10 miesięcy ;)

armator 12-09-2014 22:28

Ja kupowałem Osramy D1S bodajże wchodzi do mkIV, w aso motorcrafty mają ale cena powalająca. Nie narzekam, odkąd odbłyśnik został zregenerowany znowu polubiłem jazdę nocą ;-)

kardavi 12-09-2014 23:33

Odp: Mrugające ksenony
 
Cytat:

Napisał armator (Post 2268900)
Osramy D1S

ładnie i dobrze świecą Osram cool blue intense D1S ;) miałem kupione w Fordzie niby zamienniki oryginalne lecz świeciły zbyt żółto gdyż miały tylko 4100K po zmianie na CBI światło jest z lekką niebieską poświatą wpadającą w biel 8)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.