Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335194)

Piotrus9713 21-05-2023 23:09

Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania
 
2 dni temu kupiłem focusa mk3 1.5tdci 120km 2015rok na jeździe próbnej wszystko oki następnego dnia jadę i słychać te odgłosy podczas ruszania (tylko na 1 biegu) i cofania choć nie zawsze ale bardzo często , co robić, jest to strasznie irytujące


Podczas ruszania i cofania delikatnie na sprzęgle słychać takie dziwne buczenie takie jak na filmiku film nie jest mój

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Dźwięk buczenia od 4 do 6 sekundy

Co to może być?

skoczyp 22-05-2023 08:11

Odp: Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania
 
Mam to samo u siebie od kilku tygodni i też szukam przyczyny. Na zimnym silniku tego nie ma w ogóle. Dopiero po dłuższej jeździe słychać u mnie. Sprzęgło wymieniałem 30.000km temu.

BladyPL 22-05-2023 08:17

Odp: Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania
 
Mam to samo, muszę się kiedyś za to zabrać. Nasila się, jak jest zimno, albo dużo wilgoci na zewnątrz.

BladyPL 22-05-2023 08:24

Odp: Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania
 
U mnie bardziej temperatura na zewnątrz oddziałuje na tę przypadłość ;) Albo tarcza, albo docisk, albo pompa sprzęgła - nie mam kiedy wstawić auta na warsztat.

skoczyp 22-05-2023 08:29

Odp: Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania
 
Ja tak samo nie mam kiedy wstawić. Mało kiedy tobie krótkie odcinki więc nie szukałem co to może być. Mojego C-Maxa używam do długich tras więc jak ruszę to nie słyszę potem i mi nie przeszkadza. Ja u siebie wymieniłem w zeszłym roku tarcze/docisk/dwumasa/wysprzęglik.

Piotrus9713 22-05-2023 09:01

Odp: Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania
 
Na FB pisali mi że może to być sprzęgło, pompa sprzęgła, poduszka skrzyni biegów, jakaś sprężynka na sprzęgle więc napisałem tutaj z myślą że ktoś miał to samo i już się z tym uporał, bo wymieniać wszystko to nie ma sensu chyba bo okaże się jeszcze coś innego 😂

Blaq123 22-05-2023 15:36

Odp: Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania
 
A wyłacz wspomaganie ruszania pod górke. Mnie przestało tak robić - pewnie zacisk powoli odpuszcza

skoczyp 22-05-2023 18:11

Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania
 
Ja mam wyłączone wspomaganie i dźwięk dalej jest. Pierwsze co mi przyszło do głowy to to że mogą tłoczki się wolno cofać. A ten dźwięk jest bez względu czy stoję pod górkę czy na płaskim. Więc to u siebie wykluczyłem

Piotrus9713 22-05-2023 21:38

Odp: Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania
 
Też o tym pomyślałem wyłączyłem ale nadal jest to samo

Piotrus9713 24-05-2023 07:45

Odp: Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania
 
Byłem dzisiaj w warsztacie wjechaliśmy na kanał i mechanik powiedział że może to być związane z wydechem.
Mechanik był na dole ja zaciągnąłem ręczny i powoli ruszałem było słychać ten dźwięk, coś tam pogrzebał przy wydechu i nastała cisza póki co zobaczymy na jak długo


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.